חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פאר נוצחה ע"י ברטולי בשמינית

                                                                 מאת: שי אלון

שחר פאר סיימה היום (רביעי) את דרכה בטורניר דוחא, קטאר אחרי הפסד כואב למדורגת 18 בעולם, מריון ברטולי, 6:1 ו-6:0. הישראלית (12 בעולם) נכנעה לצרפתיה תוך שעה ושתי דקות ולא היוותה לה יריב במשחק.

דווקא לאחר הניצחון המרשים על סבטלנה קוזנצובה בשלב הקודם, רצתה הישראלית להעפיל לרבע הגמר בקטאר כשהעיניים כבר נשואות לכיוון העפלה לגמר שתסדר כניסה לטופ 10, אך במקום זה, תסתפק בהישארות במקום ה-12.

במשחק עצמו פאר התקשתה מאוד ונשברה פעמיים כבר בפתיחה בדרך להפסד כואב של 6:1. מי שחשב שהישראלית תפגין את רוח הלחימה האופיינית שלה ותילחם במערכה השניה בדרך לקאמבק, התבדה. הצרפתיה השלימה 'בייגל' עם 0:6 וסגרה סיפור בדרך לרבע הגמר.

מערכה ראשונה
פאר פתחה עם ההגשות ובמשחקון הראשון כשהיא מגישה מול ברטולי, נשברה. הישראלית עלתה ל-0:15, אך הצרפתיה השיגה ארבע נקודות רצופות בדרך ל-0:1 ושבירה מהירה. ברטולי שמרה על ההגשות שלה כדי לעלות ל-0:2 ומיד לאחר מכן השאירה לישראלית אבק בדרך לשבירה שניה במשחק ו-0:3. המגמה החד צדדית לטובת היריבה מצרפת נמשכה גם במשחקון הרביעי בו ברטולי לא התקשתה בדרך ל-0:4.

 

ברטולי מצליחה הרבה בזכות אחוזים גבוהים בהגשה הראשונה (83% בזכות 5 מ-6) אך שברה פעמיים בעיקר בעקבות חבטות החזרה נפלאות, 3 מ-4 בהחזרות הראשונות ו-7 מ-8 בשניות. במשחקון החמישי הגיע קאמבק יפה של פאר שכבר פיגרה 40:0 והיתה בדרך להישבר בפעם השלישית במערכה, אך הצליחה לחזור כדי לנצח משחקון ראשון במשחק עם חמש נקודות רצופות.

שני המשחקונים הבאים היו המשך של ארבעת הראשונים, פאר לא מצאה פתרון לחבטות של ברטולי והצליחה להשיב בהצלחה רק לחבטת הגשה אחת של הצרפתיה. עם שבירה שלישית במשחקון השביעי, ברטולי סגרה 1:6 חלק וקל במערכה הראשונה.

מערכה שניה
המדורגת 18 בעולם שמרה על ההגשות שלה עם פתיחת המערכה השניה בדרך ל-0:1 ולא התקשתה לשבור בפעם הרביעית במשחק את פאר בדרך ל-0:2. נראה כמו טיול חלק של הצרפתיה לרבע הגמר. במשחקון השלישי במערכה ברטולי שמרה על ההגשות ל-0:3 ולאחר מכן עלתה כבר ל-0:30 על ההגשות של שחר, שמצידה חזרה ל-30:40 ובמקום לנצח משחקון ראשון במערכה, נשברה שוב, 0:4 לצרפתיה. ברטולי המשיכה לדרוס וסגרה סיפור עם 0:6 חלק וקל תוך שעה ושתי דקות.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן