חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פאר: חוזרת מפציעה לא קלה, גלושקו: מרגישה טוב

                                 מאת: שי אלון

כשבוע לפני פתיחת מפגש גביע הפדרציה במגרשי הטניס העירוניים באילת (1-4 בפברואר), קיימה נבחרת ישראל מסיבת עיתונאים רשמית, יממה לאחר שנקבעו ההגרלות וסדר המשחקים על-ידי שופט התחרות, סורן פרימל הגרמני.

מדי יום יתקיימו שני מקבצי משחקים בהם ייערכו מספר משחקים במקביל. המקבץ הראשון יכלול שלושה משחקים וייפתח בשעה 10:00, והמקבץ השני יכלול ארבעה משחקים וייפתח בשעה 16:00.

נבחרת ישראל, שתשחק בשלושת הימים הראשונים בשעה 16:00, תפתח במפגש הראשון (יום רביעי) מול הולנד עם ארנצ'ה רוס (77) ומיכאלה קרייצ'ק (91) החזקות. למחרת יפגשו הישראליות את פורטוגל וביום שישי יתמודדו מול הבריטיות של ג'ודי מארי, אלנה בלטצ'ה (54) ואן קאוטבונג (73).

הנבחרת הפולנית, עם המדורגת שמונה בעולם, אגנסקה רדוונסקה, תשחק בשלושת הימים הראשונים בשעה 10:00 בבית ד', מול לוקסמבורג, קרואטיה ורומניה. הנבחרת שתסיים ראשונה בכל אחד מארבעת הבתים תעלה לחצי הגמר (צפוי להתקיים ב-4 בפברואר), ממנו יעלו שתי נבחרות לפלייאוף העליה לבית העליון, שיתקיים בחודשים הקרובים. יתר הנבחרות ישחקו ביום זה משחקי דירוג. מכירת חבילות כרטיסים במחיר מיוחד (350 ש'ח במקום 440 ש'ח) לארבעת ימי המשחקים מתאפשרת דרך איגוד הטניס.    

ליאור מור (משה חרמון)
ליאור מור במצב רוח חיובי לפני גביע הפדרציה (משה חרמון)

קפטן נבחרת הפדרציה, ליאור מור, אמר: 'לספר על השחקניות שנמצאות בכל אחת מהנבחרות אתם מכירים טוב מאוד. אנחנו משחקים בבית קשה, כל אחת מהנבחרות יש לה שחקניות בכירות ביותר עם הרבה עומק. כל משחק הוא קשה, אבל פתוח בייחוד שאנחנו מדברים על מפגש באילת. הצפי שלי הוא שיהיה מעניין עד הרגע האחרון'.

מור הוסיף: 'אנחנו מנסים לעשות את הטוב ביותר כדי ששחר ויתר השחקניות יגיעו בצורה אופטמלית לשבוע הזה. מלבד העומס הפיזי, יש מרכיב מנטלי. התפקיד שלנו הוא להקטין את הלחץ המנטלי ולעזור כמה שיותר במהלך המשחק. אני לא יכול להבטיח שננצח, אבל נבוא מוכנים ב-120 אחוז'.

הקפטן סיכם: 'מה שייחד את הנבחרת הזאת זה הביחד. זו לא נבחרת של שחקנית אחת. העובדה הזו מביאה אותנו להצליח מעבר למה שכתוב על הנייר. מנסים להכין את הבנות, שחר יודעת בדיוק למה היא הולכת. אני מקווים שהאחד ועוד אחד ייצא יותר משתיים'.

הטניסאית הבכירה בנבחרת, שחר פאר, אמרה: 'חזרתי מפציעה לא קלה. מאוסטרליה חזרתי עם מתיחה בשריר הירך. אי אפשר לדעת אם זה לא יפריע, אם אתאמן יותר מדי או לא אטפל בעצמי זה יכול להחמיר. לא חזרתי מאוכזבת מאוסטרליה. כמובן שהמשחק האחרון לא הסתיים כמו שרציתי, אבל היו לי שבעה משחקים ואפשר להגיד שחמישה וחצי שיחקתי טוב. הדברים יותר מתחברים. היתה לי נסיעה מאוד חיובית'.

 

שחר פאר במסיבת העיתונאים (משה חרמון)

שחר פאר במסיבת העיתונאים (משה חרמון)
 

לקראת לונדון 2012 אמרה פאר: 'נכון שיש לנו ארבעה גרראנד סלאמים בשנה אבל זה אירוע שמחכים לו ומדברים עליו. מבחינתי היתה לי חוויה מדהימה ואי אפשר להשוות את זה לדברים אחרים. בטסני עד הרגע האחרון אתה לא יודע אם תהיה באולימפיאדה. טפו טפו טפו אני כן אהיה. יש עוד כמה שלבים בדרך'.

המחבט מספר 2 בנבחרת, יוליה גלושקו, אמרה: 'חזרתי מאוסטליה לצערי קצת מוקדם. אני מתאמנת כבר שבוע וחצי חזק. אני מרגישה טוב. אני אוהבת את האווירה, את הקהל, את המגרש ויש לי זכרונות טובים מאילת, מקווה שזה יעזור גם השנה. אני משחקת טוב ואני מרגישה שאני יכולה לשחק ברמה של הטופ 100. אבוא ואעשה את הכי טוב שלי'.

 

פאר מצלמת את גלושקו, מור ודנק בעזרת ה-iPHone (משה חרמון)

פאר מצלמת את גלושקו, מור ודנק בעזרת ה-iPhone (משה חרמון)
 

 

דניז חזניוק היתה נרגשת: 'אני ממש שמחה שנכנסתי לנבחרת, אנסה לעשות הכל כדי לנצח ולהצדיק את הרמה הגבוהה של הנבחרת'.

גם ולריה (לרה) פטיוק הצעירה התרגשה: 'כרגע אני חמישית, אני נוסעת לאילת כדי להתלוות ולראות איך היא מתפקדת. בשנה שעברה יצא לי לשחק וזה היה מלחיץ. אני מאחלת לדניז שתעבור את זה בשלום. קיוויתי שאוכל להגיע לפדרציה ולהתאמן עם שחקניות טובות שבאות מהטופ, כרגע אני קצת פצועה'.

קרן שלמה, דניז חזניוק ו-ולריה פטיוק (משה חרמון)

קרן שלמה, דניז חזניוק ו-ולריה פטיוק (משה חרמון)
 

יו'ר איגוד הטניס, אסי טוכמאייר, אמר: 'רוצה לאחל בהצלחה לכולכן. הצלחה שלכן חשובה לנו, לענף כולו, לבנות. יהיו משחקים לא פשוטים, נשתדל לתת לכן את כל הגב. הייתי מת לשחק במקומכן. רוצים למצב את הטניס כחוויה סוחפת. לעשות מכל תחרות בארץ כהפנינג, כחוויה שרוצים להיות בה. סגרנו מספר ספונסרים חדשים לענף, רוב התקציב יילך לנושא המקצועי'.

מנכ'ל איגוד הטניס, משה חביב, סיפר על ההכנות לקראת הפדרציה: 'האצטדיון הזמני הוגבה ויכיל 2,000 מקומות. עשינו שינויים בכניסה כדי שיהיה לקהל יותר קל להיכנס'.

 

 

נבחרת הפדרציה בתמונה קבוצתית. שיהיה בהצלחה (משה חרמון)

נבחרת הפדרציה בתמונה קבוצתית. שיהיה בהצלחה (משה חרמון)

כתבות נוספות

דילוג לתוכן