פאר וסלע עלו לסיבוב הראשון בטורניר מיאמי

                 מאת: אור קיסר, ONE

שחר פאר המשיכה אמש (שלישי) ביכולת הטובה ועלתה לסיבוב הראשון של טורניר המאסטרס במיאמי לאחר שניצחה 4:6 ו-0:6 את המדורגת 106 בעולם ו-23 במוקדמות, טטיאנה מלק מגרמניה. ניצחון זה מצטרף לניצחון הנהדר בסיבוב המוקדמות הראשון, בו גברה על המדורגת 77 בעולם, אולגה פוצ'קובה.

המערכה הראשונה נפתחה כששתי השחקניות שומרות על ההגשות. במצב של 2:3 לטובתה הצליחה פאר לשבור לראשונה ולשמור מיד אחרי זה ל-2:5. הגרמניה עשתה קולות של חזרה, שמרה ושברה ל-5:4, אך המדורגת 116 בעולם חזרה לעצמה, שברה בפעם השנייה במשחק ולקחה את המערכה עם 4:6.

אל המערכה השנייה עלתה בעיקר שחקנית אחת, שחר פאר, ששמרה ושברה פעם אחר פעם בדרך לבייגל (0:6), 0:2 במערכות וניצחון נהדר ששלח אותה לסיבוב הראשון.

בסך הכל הציגה פאר משחק טוב מאוד בו היא ניצלה חמש מתוך שש אפשרויות השבירה שעמדו לרשותה. עבור המחבט הבכיר של ישראל מדובר בהישג נאה והיא תרצה לנסות ואולי להתקרב להישג הנהדר מ-2007 אז הגיע לחצי גמר הטורניר בו הפסידה לסרינה וויליאמס.

 

סרינה וויליאמס. ב-2007 רק היא עצרה את שחר פאר (רויטרס)
סרינה וויליאמס. ב-2007 רק היא עצרה את שחר פאר (רויטרס)
 

 

פאר תשחק בסיבוב הראשון מול אנז'י בוצ'ארד הקנדית המדורגת 123 בעולם שנכנסה לטורניר בעזרת כרטיס חופשי שקיבלה מהמארגנים. אם תצליח לרשום ניצחון שלישי ברציפות ותעלה לסיבוב השני מצפה לה קרב קשה ביותר מול אלופת האינדיאן וולס הטרייה, מריה שארפובה המדורגת במקום השני בעולם.

סלע ניצח את סואזה ויפגוש את מטוסביץ'
דודי סלע רשם גם הוא הישג נהדר כשניצח 7:5, 3:6 ו-0:6 את ג'ואאו סואזה הברזילאי בסיבוב המוקדמות השני של טורניר המאסטרס במיאמי וישחק בסיבוב הראשון של הטורניר עצמו מול מרינקו מטוסביץ' האוסטרלי המדורג במקום ה-51 בעולם. השניים נפגשו פעמיים בקריירה כשכל אחד מהם מנצח במפגש אחד.

המערכה הראשונה הייתה צמודה ועד מצב של 5:6 לדודי, וכשכל טניסאי הצליח לשבור את יריבו פעם אחת עד כה, השיג סואזה את השבירה הנוספת והמכרעת וזכה במערכה עם 5:7. השינוי החל כבר בתחילת המערכה הבאה כשסלע מצליח לשבור במשחקון השלישי ולעלות ל-1:3 מהיר ול-3:6 בסיום המערכה השנייה בה הוא משיג שתי שבירות מול אפס של יריבו.

 

 

דודי סלע (יניב גונן)

דודי סלע. עלה לטורניר במיאמי (יניב גונן)
 

 

כנראה שסלע ראה את המשחק של שחר פאר וקיבל השראה כי אל המערכה המכרעת הוא עלה נהדר, שמר ושבר לסירוגין, עד שבמצב של 0:5 שבר על האפס את הברזילאי המדורג 123 בעולם, שהדיח בסיבוב הקודם את המדורג ראשון במוקדמות, זכה במערכה עם בייגל ישראלי שני ועלה לטורניר במיאמי שנה השנייה ברציפות.

כתבות נוספות