פאר וסלע ניצחו ועלו לסיבוב המוקדמות השני

                         מאת: שי אלון, ONE

שחר פאר חזרה למסלול הניצחונות עם 2:6, 6:3 ו-4:6 על אולגה פוצ'קובה הרוסיה המדורגת במקום ה-77 בעולם, בסיבוב המוקדמות הראשון של טורניר המאסטרס במיאמי.

המחבט הבכיר של ישראל עלתה לאחרונה 12 שלבים בדירוג אל המקום ה-116 – ותנסה להיכנס להגרלה הראשית של הטורניר, בו הגיעה בעבר עד חצי הגמר, אך לשם כך עליה לנצח בעוד משחק אחד.

המערכה הראשונה התחילה בשבירות ההדיות ובמצב של 1:2 לטובתה, הצליחה פאר לשמור לראשונה במשחק ועלתה ל-1:3. המערכה המשיכה להיות בשליטתה של הישראלית ובעזרת שבירה נוספת עלתה פאר ל-0:1 במערכות לאחר שהשלימה 2:6 במערכה הראשונה.

פתיחת המערכה השנייה נראתה טוב עבור הישראלית ששברה פעם נוספת ועלתה ל-0:1. הרוסיה המדורגת במקום הרביעי במוקדמות התעוררה ובעזרת שלוש שבירות במערכה השנייה מול שתיים בלבד של פאר, ניצחה 3:6 וכפתה מערכה מכרעת.

 

שחר פאר. יכולה להיות מרוצה (יניב גונן)
שחר פאר. יכולה להיות מרוצה (יניב גונן)
 

 

חוסר היציבות בסרב המשיך להיות דומיננטי גם במערכה השלישית. במצב של 2:3 לפוצ'קובה ניצחה פאר בשלושה משחקונים ברציפות, כולל שתי שבירות, נשברה בחזרה ל-4:5, אך חזרה לעצמה והצליחה להשיג שבירה נוספת שסגרה סיפור והעלתה אותה לסיבוב המוקדמות השני, בו תתמודד מול טטיאנה מלק מגרמניה שהביסה 0:6 ו-2:6 את סטפני פורטז גאקון מצרפת.           

דודי סלע רחוק שני משחקים מכניסה למאסטרס
גם דודי סלע בסיבוב המוקדמות השני לאחר שניצח 4:6 ו-4:6 את המדורג 181 בעולם, ראיין סוויטינג האמריקאי. כמו פאר, גם סלע רחוק כעת משחק אחד מכניסה להגרלה הראשית של הטורניר היוקרתי. בסיבוב הבא יפגוש המחבט מספר אחת של ישראלי את המדורג 123 בעולם, ג'ואאו סאוזה הברזילאי שהפתיע את המדורג 72 בעולם ואחד במוקדמות, מיכאל ראסל המקומי, עם 3:6 ו-4:6.

את המערכה הראשונה פתח סלע עם 0:1 כשהוא מגיש ולאחר שפיספס הזדמנות לשבור במשחקון השני המשיכו השניים לשמור על ההגשות עד שבמשחקון העשירי שבר סלע, המדורג במקום ה-23 במוקדמות, על האפס ועלה ל-0:1 במערכות עם 4:6.

 

דודי סלע (חגי ניזרי)
דודי סלע. עלה לסיבוב המוקדמות השני (חגי ניזרי)
 

 

את המערכה השנייה התחיל סלע, מצויין כשהוא שומר ושובר פעמיים ל-0:4. למרות שהצליח להציל שלוש נקודות שבירה, נשבר סלע והאמריקאי המשיך עם שמירה ל-4:2. הישראלי שמר ל-2:5 ולאחר שיריבו שמר גם הוא, הגיש סלע למערכה ולמשחק אך נשבר וסוויטינג צימק ל-4:5. סלע התעשת ולאחר שפיספס שתי נקודות משחק שבר בפעם השלישית במערכה, השלים 4:6 במערכה השנייה, ניצח במשחק ועלה לסיבוב השני.

כתבות נוספות