פאר וגלושקו הפסידו, פולין ניצחה 1:2 את ישראל

                                                                                    מאת: שי אלון

שחר פאר ויוליה גלושקו נכנעו 6:3 ו-6:3 לאגה רדוואנסקה וקלאודיה יאנס, שקבעו ניצחון 1:2 לפולין על ישראל במפגש כולו. כעת לכל הנבחרות בבית (ישראל, בולגריה, פולין ולוקסמבורג) ניצחון והפסד, לאחר שלוקסמבורג הפתיעה וניצחה 1:2 את בולגריה במפגש המקביל.

כל שעל פולין לעשות ביום המשחקים המכריע הוא לנצח את לוקסמבורג, הנחשבת לחלשה בבית, דבר שיקנה לה את ראשותו ואת העליה לשלב הבא מכיוון שניצחה את ישראל, דבר המקנה לה עדיפות במקרה של שוויון נקודות. ישראל תזדקק לניצחון על בולגריה, ולהפסד סנסציוני של רדוואנסקה וחברותיה ללוקסמבורג.

מערכה ראשונה
גלושקו הגישה ראשונה, אך הפולניות עלו במהרה ל-15:40. יוליה הגיבה באס, אבל הנחתה מוצלחת של רדוואנסקה גרמה לשבירה ראשונה.

גם את משחקון ההגשה שלהן הצליחו לנצח הפולניות, על אף שפאר וגלושקו הגיעו למצב של פיגור 40:30 בלבד ונראו כחוזרות למשחקון.

את משחקון ההגשה הבא הגישה פאר, ועל אף שהפולניות הובילו 0:30, הצליח הזוג הישראלי לחזור למצב של שוויון. ינאס בוולי מקרוב ואחד נוסף של רדוואנסקה הביא לשבירה נוספת של הפולניות, שעשתה 0:3. המשחקון הבא הלך חלק לאורחות, והן ניצחו בזריזות ועשו 0:4 עם שליטה מלאה.

במשחקון הבא אותו הגישה יוליה גלושקו זה כבר נראה טוב יותר, וחבטות החזרה יפות של גלושקו בנוסף להגשות לא רעות הביאו את הישראליות לזכיה במשחקון ראשון ולפיגור 4:1. 

 

פאר וגלושקו (משה חרמון)

פאר וגלושקו. התקשו במערכה הראשונה (משה חרמון)
 

 

רדוונסקה הגישה במשחקון הבא, ועשתה זאת היטב. הישראליות לא הצליחו להתמודד עם העוצמה של ההגשות ועם יאנס, ששיחרה לטרף קרוב לרשת וסיימה את העבודה, 1:5.

במשחקון הבא סיפקה גלושקו ראלי מרשים ודינאמי שהעלה את הישראליות ל-15:30, וטעות בלתי מחויבת של רדוואנסקה אף העלתה אותם ל-15:40. הפולניות צימקו, אבל הגשה טובה של פאר וחבטת העברה טובה שלה, קבעו ניצחון במשחקון.

מגמת ההתאוששות הישראלית נמשכה כשגלושקו ופאר הצליחו להשיג שבירה ראשונה במשחק וצימקו ל-5:3. גלושקו הגישה למשחקון התשיעי וביצעה טעות כפולה שהביאה את התוצאה ל-30:30. יאנס, שוב מצוינת ליד הרשת, העלתה את הפולניות ליתרון ולמצב של נקודת מערכה. פאר, עם חבטת יעף מרשימה משלה ליד הרשת השוותה. הפולניות שוב עלו ליתרון, והפעם גם זכו במשחקון ובמערכה כולה.

 

פאר וגלושקו. התקשו (משה חרמון)

פאר וגלושקו. השתפרו בהמשך (משה חרמון)
 

 

מערכה שניה
רדוואנסקה הגישה למשחקון הראשון של המערכה השניה. גלושקו בחבטה יפה על הקו כבר העלתה את ישראל ל-15:30, אבל הפולניות נעזרו בטעויות לא מחויבות של פאר ועלו ל-30:40. פאר השוותה בחבטת העברה קרובה לרשת, איתה לא הצליחה יאנס להתמודד. חבטת החזרה מעולה של גלושקו העלתה את ישראל ליתרון, אך הפולניות שוב השוו. הפעם, וכשהאכזבה על פני השראליות נראתה היטב, הפולניות גם ניצחו את המשחקון, 0:1.

דבר לא הלך בקלות לשתיים, שבמשחקון ההגשה הבא של גלושקו כבר עלו ל-0:30, אך נתנו לפולניות לחזור ל-30:30 וגם נשברו במשחקון כולו. גם הגיים הבא לא עלה יפה, ובו גלושקו, ששיחקה לא טוב, חבטה לרשת והעלתה את הפולניות ליתרון. יאנס בחבטה גבוהה סיימה גם את המשחקון השלישי בניצחון אדום-לבן.

על אף שבמשחקון ההגשה של פאר הובילו הישראליות 30:40, הפולניות שוב חזרו לתמונה. עם זאת, פאר התעקשה, והשתיים זכו במשחקון וצימצמו ל-3:1. הלחץ גבר כשהפולניות השאירו את יריבותיהן על האפס ועלו ל-1:4 מבטיח מבחינתן. החמצה  של רדוואנסקה (שלוותה בצווחה) סימלה את עליית ישראל ל-0:40 במשחקון ההגשה אך רדוואנסקה המצוינת הורידה ל-40:30. החלטת קוון מעוררת מחלוקת קבעה שוויון אחרי כדור יפה על הקו של רדוואנסקה, אבל הגשה טובה של גלושקו קבעה יתרון, והמשחקון הלך לישראל, 2:4 לפולין.

 

 

יוליה גלושקו (משה חרמון)

יוליה גלושקו. קשות הפולניות האלה (משה חרמון)
 

 

היתקלות של הפולניות הניבה יתרון 15:40 לישראל במשחקון ההגשה של יאנס, אך האחרונה גם צימקה ל-40:30. גלושקו, בחבטת יעף ליד הרשת, שברה לראשונה במשחק וקבעה 3:4. מכה טובה של פאר הוכרזה בחוץ על ידי הקוון, אך השופט הורה לשחק שוב את הנקודה. גלושקו הנחיתה יפה, ושחר הקפיצה נהדר והישראליות צימקו ל-40:30 במשחקון ההגשה של שחר. אחרי חבטת העברה יפהפיה של פאר שנראתה כמשנה מומנטום, הפולניות שוב עלו ליתרון, והפעם גם לקחו את המשחקון. את משחקון ההגשה האחרון שלהן הצליחו הפולניות לנצח גם כן, ולא בקושי, וזכו בניצחון במשחק.

פאר הפסידה 6:3 ו-6:3 לרדוואנסקה 
מוקדם יותר הפסידה שחר פאר 6:3 ו-6:3 לאגה רדוואנסקה הפולנייה בקרב בין שתי הענקיות של נבחרות ישראל ופולין ובכך נקבע 1:1 במפגש בין הנבחרות בטורניר גביע הפדרציה אשר מתקיים באילת.

אחרי שיוליה גלושקו גברה על מגדה לינט והעלתה את ישראל ל-0:1, הרבה היה תלוי בפאר שפגשה את המדורגת 10 בעולם, בסה'כ מקום אחד לפני הישראלית בדירוג העולמי. החששות לאחר שנודע כי רדוואנסקה תגיע לאילת התאמתו ופאר פשוט לא יכלה לפולנייה.

במערכה הראשונה זה היה חלק יותר מבחינת המדורגת 10 בעולם, כשזו השיגה שלוש שבירות די בקלות ולא התקשתה לעלות ליתרון במערכות.

המערכה השניה היתה הרבה יותר 'מוזרה', כששתי הטניסאיות מתקשות לשמור על ההגשות שלהן וכל אחת שוברת את היריבה שלה, אך בסופו של דבר, המשחקונים עליהם הצליחה לשמור הפולנייה עשו את ההבדל בדרך לניצחון.

בהמשך שחר פאר ויוליה גלושקו יאחדו כוחות במשחק הזוגות, אשר יכריע את המפגש הנערך במתכונת של הטוב משלוש.

 

שחר פאר. לא הצליחה להתמודד עם רדוואנסקה (משה חרמון)

שחר פאר. לא הצליחה להתמודד עם רדוואנסקה (משה חרמון)
 

 

היריבות הפולניות טרם נקבעו, אך על גלושקו ופאר תהיה מוטלת כעת משימה לא פשוטה, בטח על פאר, שרק סיימה משחק מתיש למדי מול רדוואנסקה.

מערכה ראשונה
המשחק נפתח נהדר ורדוואנסקה כבר היתה קרובה לשבירה ראשונה כשעלתה ל-30:40, אך פאר הצליחה להציל בעזרת סלייס נהדר. הפולניה שוב היתה בעמדת שבירה, אך שחר הצילה שוב את המשחקון עם הנחתה יפה. רדוואנסקה הצליחה שוב פעם להקשות על פאר ובסופו של דבר גם השיגה שבירה, 0:1. המשחקון השני היה חלק וקל לפולנייה שהפעילה לחץ על פאר ולא התקשתה לעלות ל-0:2.

 

שחר פאר. פתיחה לא טובה למשחק (משה חרמון)

שחר פאר. פתיחה לא טובה למשחק (משה חרמון)
 

 

הפולנייה עלתה ל-0:15 בפתיחתו של המשחקון השלישי, אך פאר התעשתה ותפסה את עצמה בידיים בדרך לארבע נקודות רצופות ו-1:2 במשחקונים לזכות היריבה. במשחקון הרביעי האגרסיביות של שחר התחילה להשתלם לה והיא עלתה ל-15:40 והשיגה בכך שתי נקודות שבירה, את הפולנייה הצילה את שתיהן. שתי הטניסאיות הציגו ראלי בלתי נגמר שארך כמעט 10 דקות, בסיומו הצליחה פאר להשיג את השבירה, 2:2.

פאר כבר הוליכה 30:40 במשחקון החמישי, אך לא הצליחה לשמור על ההגשות שלה והפולנייה עלתה ל-2:3 עם שבירה שניה במערכה הראשונה. הפעם רדוואנסקה לא נשברה שוב ועלתה בקלילות ל-2:4. במשחקון השביעי פאר שמרה על ההגשות

כתבות נוספות