חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פאר הפסידה לפבליוצ'נקובה והודחה מסינסינטי

מאת: שי אלון

שחר פאר הודחה בשלב שמינית גמר טורניר סינסינטי אחרי שהפסידה לטניסאית הרוסיה, אנסטסיה פבליוצ'נקובה 1:2 (5:7, 6:4 ו-6:4) במשחק שערך שעתיים ו-45 דקות על אדמת מדינת אוהיו בארה'ב.

המדורגת 25 בעולם היתה יריבה שקולה לישראלית והצליחה, למרות פתיחה לא טובה, לשבור ברגעים הנכונים ובסופו של דבר המדורגת 17 בעולם נשרה. הרוסיה התקדמה לשלב שמונה האחרונות שם תפגוש את הבלגית, יאנינה ויקמאייר. בעקבות ההפסד וניצחונה של מריון ברטולי, תרד פאר בשבוע הבא למקום ה-18 בעולם.

את המערכה הראשונה הצליחה לנצח פאר אחרי ששברה פעמיים לעומת פעם אחת בלבד שנשברה, אך במערכה השניה התהפכו היוצרות וההגשות הטובות של הרוסיה (10 אייסים לעומת 0 של שחר) עזרו לה מאוד בדרך לשלב שמונה האחרונות.

פבליוצ'נקובה בת ה-19 הרשימה עד כה בטורניר, כאשר הדיחה בסיבוב הראשון את דניאלה הנטוחובה הסלובקית בשתי מערכות 3:6 ו-4:6 ולאחר מכן העיפה את בת ארצה אלנה דמנטייבה (3 בטורניר) עם 1:6 ו-3:6.

לרוסיה מחכה בשלב שמינית הגמר ×™×× ×™× ×” ויקמאייר הבלגית שניצחה בשובר שיוויון את נה לי מוקדם יותר.

מערכה ראשונה
פאר הגישה ראשונה ופיגרה 30:0 אך החזירה עם ארבע נקודות רצופות ועלתה ל-0:1. הרוסיה החזירה עם משחקון על האפס והשוותה ל-1:1. הישראלית הגישה למשחקון השלישי, שוב הסתבכה ונשברה לראשונה במשחק כבר במשחקון ההגשה השני שלה, 1:2 לפבליוצ'נקובה.


שחר פאר. נשברה ושברה במהירות (GettyImages)

שחר פאר. נשברה ושברה במהירות (GettyImages)
 

שחר חזרה כמו גדולה למשחקון הרביעי ×•×©×‘רה את הרוסיה. סדרת השבירות נעצרה במשחקון החמישי ושחר הצליחה להחזיר לעצמה את היתרון הראשוני, 2:3 אך לא יותר מזה מכיוון שגם הרוסיה שמרה על ההגשות – 3:3. במשחקון השביעי, אין חדש וטוב שכך, 3:4 לטניסאית שלנו שהפך מיד לתיקו 4:4 אחרי המשחקון השמיני.

 


שחר פאר (GettyImages)

שחר פאר. שברה פעמיים במערכה הראשונה ועלתה ל-0:1 (GettyImages)
 

משחקון על האפס של שחר נתן את היתרון החשוב, 4:5 אך גם בהזדמנות הכי טובה לשבור לא הצליחה שחר להשיב להגשות הטובות של הרוסיה שהשוותה ל-5:5. פאר עלתה ל-5:6 במשחקון האחד-עשרה ושברה ברגע הנכון כדי לעשות 5:7 ו-0:1 במערכות.


שחר פאר חוגגת. נמצאת בכושר מצוין (רויטרס)

שחר פאר חוגגת ניצחון במערכה (רויטרס)
 

מערכה שניה
פבליוצ'נקובה פתחה טוב מבחינתה את המערכה השניה ושברה את פאר אך כמו במערכה הראשונה, הישראלית החזירה עם שבירה משלה, 1:1. שני המשחקונים שאחרי לא הביאו בשורה אבל במשחקון החמישי ניצחה הרוסיה ושברה בדרך ל-2:3 ו-2:4 במשחקון שאחרי.


שחר פאר (GettyImages)

פאר. נשברה פעמיים במהלך המערכה השניה (GettyImages)
 

הישראלית חזרה לעניינים כשעלתה ל-3:4 אחרי משחקון קשה אך נכשלה בהשגת שבירה והרוסיה כבר ב-3:5. פאר צימקה ל-4:5 אך זה לא עזר והיא הפסידה את המערכה במשחקון העשירי, 4:6 ו-1:1.

מערכה שלישית
פאר הגישה את המשחקון הראשון במערכה הקובעת והגיעה עד למצב של שיוויון ואף נקודת שבירה ולמרות שהצליחה להציל בפעם הראשונה בפעם השניה הרוסיה ניצלה את האפשרות ועלתה ל-0:1. במשחקון שלאחר מכן, כמו ברוב שלבי המשחק, שברה פאר בחזרה והשוותה ל-1:1.


שחר פאר (GettyImages)

שחר פאר. נשברת ושוברת חזרה (GettyImages)
 

שוב, מכת השבירות נעצרה והשתיים שמרו על ההגשות עם אחוזים טובים של סרבים ראשונים. 4:4. הישראלית נשברה ברגע קריטי והרוסיה עלתה ל-4:5 והגישה למשחק. למרות יתרון של שחר גם שלוש נקודות שבירה לא הספיקו ובסופו של דבר הודחה הישראלית, 4:6 לרוסיה ו-1:2 במערכות.

סינסינטי: ינקוביץ' ו-ווזניאקי בחוץ
אקול אמנמנדרובה האוזבקית, טניסאית גבוהה ומאוד בינונית, נתנה היום בטורניר סינסינטי את משחק חייה, כשניצחה את המדורגת אחת בטורניר ו-2 בעולם, ילנה ינקוביץ' הסרבית 6:7 ו-4:6. המדורגת 114 בעולם המתנשאת לגובה 1.90 נכנסה ליום הגשות מושלם עם 12 אייסים, כשינקוביץ' האומללה לא הגיעה אפילו לנקודת שבירה אחת מולה.

במערכה הראשונה החמיצה האוזבקית נקודות שבירה, אך ניצחה בשובר השוויון 3:7. במערכה השנייה אמנמנדרובה שברה ל-3:4 והמשיכה באותו הקצב עד לסיום. האוזבקית עם הישג חייה, מנעה מאוהדי הטניס דרבי סרבי של ינקוביץ' מול אנה איבנוביץ' שמזמן לא זוכרת מתי ניצחה שלוש פעמים ברציפות. איבנוביץ' גברה על אלנה וסנינה באופן מרשים ביותר 0:6 ו-3:6.


שראפובה. חוזרת לעניינים (רויטרס)

שראפובה. חוזרת לעניינים (רויטרס)
 

מריון ברטולי מצרפת ניצחה 4:6 ו-1:6 את המדורגת 3 בעולם, קרוליין ווזניאקי, עם תצוגה מרשימה של תשעה אייסים. פלביה פנטה מאיטליה (11) שלחה הביתה את פיינליסטית ווימבלדון, וורה זבונרבה עם 4:6 ו-3:6. קים קלייסטרס השלימה את תמונת רבע הגמר כשהביסה לפנות בוקר על האמריקנית קריסטינה מקהיל 1:6 ו-1:6. קלייסטרס שנשארה המדורגת היחידה מהטופ10 בטור×

כתבות נוספות

דילוג לתוכן