פאר הודחה מטורניר דוחא

 

המסע המוצלח של שחר פאר בטורניר היוקרתי בדוחא, קטאר, נקטע היום (חמישי). פאר (37 בעולם) נוצחה על ידי שכנתה לדירוג, כריסטינה מקהיל האמריקנית בת ה-19 (38 בעולם) 3:6, 6:3 ו-6:4 אחרי יותר משעתיים של משחק הפכפך.

עד אמצע המערכה השנייה פאר, נראתה בדרך לניצחון, אבל ברגע שהאמריקנית השיגה שבירה מולה המומנטום התהפך. מקהיל טסה ל-0:4 במערכה השלישית, פאר התקרבה שוב, אבל זה לא הספיק ומקהיל תפגוש ברבע הגמר את המדורגת שישית בעולם, אגה רדוונסקה מפולין שניצחה את וארברה לאפצ'נקו האמריקנית 5:7 ו-1:6.

פאר פתחה עם שבירה את המערכה הראשונה, שבירה שהתבררה בהמשך ככזו שהכריעה את המערכה. שתי השחקניות שמרו על ההגשות לאורך המערכה כאשר כל אחת מהשחקניות מחמיצה נקודת שבירה אחת בלבד, עד שפאר סגרה את המערכה עם 4:6.

לישראלית הבכירה היתה הזדמנות מצוינת לברוח עם שבירה גם בפתיחת המערכה השנייה, אלא שמקהיל נלחמה והצילה ארבע נקודות שבירה ולבסוף שמרה על ההגשה. פאר לא התיאשה מהמשחקון הארוך שהוחמץ, שמרה בקלות ושוב עלתה לשתי נקודות שבירה, אבל שוב האמריקנית יצאה מהבור ושמרה ל-1:2.

 

שחר פאר בדוחא. כבר ראתה את רבע הגמר (רויטרס)

שחר פאר בדוחא. כבר ראתה את רבע הגמר (רויטרס)
 

 

פאר שוב שמרה בקלות ובמשחקון הבא קיבלה את הצ'אנס השמיני במערכה לשבור, נסיון שהצליח ופאר עלתה ל-2:3. אבל כאן השתנה המומנטום במשחק, מקהיל שעד עכשיו כמעט לא איימה על הסרב של פאר, עלתה לנקודת שבירה נדירה, שברה ל-3:3 ומכאן המשיכה עם שמירה על האפס ושבירה על האפס ל-3:5. פאר עוד עלתה ל-0:30 במשחקון הבא וגם לנקודת שבירה, אבל מקהיל שוב התעלתה, זכתה בשלוש נקודות רצופות וזכתה במערכה השנייה עם 3:6.

פאר בדוחא (רויטרס)

פאר מחזירה. נעלמה במערכה השנייה (רויטרס)
 

המומנטום של האמריקנית נמשך בפתיחת המערכה השלישית עם משחקון חמישי רצוף ושבירה קלה ל-0:1 ומיד שמירה על האפס ל-0:2. מקהיל המשיכה לשבירה נוספת ואחרי משחקון ארוך בו פאר חזרה להילחם, סגרה 0:4 ומשחקון שמיני ברצף. פאר עצרה את השטף כששמרה סוף סוף ל-1:4. העלייה הזו על הלוח של הישראלית, החזירה לה בבת אחת את הבטחון.

פאר שברה על האפס ל-2:4, ושמרה וצימקה עם שמירה קלה ל-3:4. המהפך היה קרוב, כשפאר עלתה לנקודת שבירה, אך מקהיל עצרה את הישראלית בזמן כששמרה ל-3:5. פאר שמרה על האפס ל-4:5, אך מקהיל הגישה בקור רוח למשחק, עלתה ל-0:40 מהיר ובנקודת המשחק הראשונה שעמדה לזכותה עלתה לרבע הגמר.

רדוונסקה. מול מקהיל ברבע (רויטרס)

רדוונסקה. מול מקהיל ברבע (רויטרס)

כתבות נוספות