חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פאר בחצי הגמר בוושינגטון, אנדיוני בחצי הגמר בלוס אנג'לס

                                             מאת: שי אלון

תחת 37 מעלות חום בוושינגטון, השיגה הערב (שישי) שחר פאר חצי גמר ראשון בסבב הנשים ב-2011, כשהביסה בקלות את המדורגת 66 בעולם, אלברטה בריאנטי מאיטליה, 1:6 ו-2:6.

פאר השיגה בתחילת העונה שני רבעי גמר בטורנירים הגדולים של דובאי ואינדיאן וולס, אך מאז ספגה שורה של כשלונות, שכללו גם ארבעה הפסדים רצופים בסיבובים ראשונים, כולל ברולאן גארוס ובווימבלדון. זו הפעם הראשונה שפאר משיגה בסבב 3 ניצחונות רצופים מזה ארבעה חודשים.

פאר שמתאמנת עם הרולד סולומון האמריקני, תפגוש בחצי הגמר את המנצחת בין האוסטרית טמירה פאצ'ק (רבע גמר בווימבלדון האחרון) לקנדית סטפני דובואה. 

פאר הצילה שתי נקודות שבירה במשחקון הפתיחה הצמוד של המשחק ועלתה ל-0:1. במשחקון הבא האיטלקיה הוליכה, אך שורה של טעויות העניקו לפאר נקודת שבירה שנוצלה ל-0:2.

לבריאנטי ניתנה עוד הזדמנות לשבור במשחקון השלישי, אך שוב פאר נצמדה לראלי עד שבריאנטי טעתה והישראלית, למרות הופעה לא מרשימה, עלתה ל-0:3.

בריאנטי נאבקה שוב בסרב שלה, פיגרה 40:0 ונשברה ל-4:0 תוך 21 דקות. פאר שמרה ל-0:5 ואף עלתה לנקודת מערכה במשחקון הבא, אבל האיטלקיה בת ה-31 הצילה את כבודה ועלתה על הלוח ל-5:1. פאר לא נבהלה, הגישה בקלות למערכה וסגרה 1:6 תוך 31 דקות.

 

פאצ´ק (רויטרס)

פאצ´ק. תפגוש את פאר? (רויטרס)
 

 

בריאנטי פתחה עם שמירה על ההגשה את המערכה השניה ואף עלתה ל-0:30 מאיים, אבל שוב ביצעה טעויות ופאר, עם מלחמה מהקו האחורי ואייס ראשון, שמרה ל-1:1.

השתיים שמרו ל-2:2 ואז האיטלקיה שמטה יתרון 0:30 וטעות כפולה שלה העניקה לפאר את השבירה ל-2:3. פאר השלימה בקלות 2:4, שברה על האפס את האיטלקיה שכבר הרימה ידיים ל-2:5 ולמרות פיגור 40:0 כשהגישה למשחק, השיגה 5 נקודות רצופות ועלתה לחצי הגמר.

אנדיוני עלו לחצי הגמר בלוס אנג'לס
עוד הישג לטניס הישראלי, אנדי רם ויוני ארליך, עלו לחצי הגמר השני שלהם ב-2011 כשניצחו ברבע גמר טורניר לוס אנג'לס את מרקוס בגדאטיס מקפריסין ומיכאל ראסל האמריקני 1:6 ו-6:7.

 


אנדיוני. ניצחון יפה (אמיר לוי)

אנדיוני. ניצחון יפה (אמיר לוי)
 

 

הישראלים שברו כבר בפתיחה ורצו ל-0:3, היריבים עלו על הלוח, אבל אנדיוני המשיכו עם שבירה נוספת וזכו במערכה הראשונה בקלות. במערכה השנייה לא היו שבירות, והישראלים לא הסתבכו וניצחו 4:7 בשובר השוויון.

בחצי הגמר יחכו להם סמדב דברמן וטריט יוהי שניצחו 2:6 ו-4:6 את ז'יל מולר מלוקסמבורג ו-ג'ונתן מארי מבריטניה. הישראלים זכו כזכור בטורניר איסטבורן, רגע לפני ווימבלדון, אך מאז נוצחו פעמיים בסיבוב הראשון.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן