חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עשרות מאמנים הגיעו להשתלמות- מנטאליות במשחק הטניס

לא אחת אנחנו שומעים על חשיבות היכולת המנטאלית של שחקני הטניס בדרך לפסגה. כדי להבין טוב יותר כיצד ניתן להשתמש ביכולות פסיכולוגיות שונות לטובת השחקן, נערכה היום (רביעי) בחדר הכושר של מרכז הטניס רמת השרון- השתלמות מאמנים מיוחדת העוסקת בנושא.
 
את ההשתלמות העבירו רוני כהן, מומחה לשיטת רביב לפיתוח כישורי למידה וקשב, וחמי גפן, מאמן ביו פידבק מוסמך בניהול לחצים.

אל ההשתלמות הגיעו כ-50 מאמנים שהעמיקו את ידיעותיהם בנושאים המנאטליים החשובים וציינו כי הנושאים חשובים מאין כמוהם ביכולת לפתח שחקנים ולהביא אותם לרמות הגבוהות ביותר.

 
תוכנית רביב הינה תוכנית למצוינות בספורט אשר עושה שימוש באימון פסיכומוטורי מתקדם לשיפור מיומנות קשב וריכוז, תפיסה מרחבית, יכולת צפייה מראש, ויסות עצמי, תכנון, קבלת החלטות ויישומן- יכולות שכידוע חשובות עד מאוד לשחקן הטניס.
 
האימון בתוכנית נעשה בעזרת תרגילים תנועתיים חושיים ושילוב עם תרגול קוגניטיבי בזמן מאמץ קשבי, ובעזרת תרגילי נשימה וויסות שונים.
 
מטרת האימון היא לעזור לספורטאי לממש את הכישרון שלו ולחזק את חוסנו המנטאלי. התוכנית מותאמת ליחידים ולקבוצות בכל ענפי הספורט.
 
ביופידבק (משוב ביולוגי) נועד לטפל בבעיות חרדה, קשב וריכוז, וכן בבעיות מוטוריות והיפראקטיביות. השיטה פועלת על בסיס עיקרון הלמידה, כאשר המטופל מחובר למערכת המנטרת מדד מסוים (כמו למשל דופק או נשימה) בגופו ומציגה את הנתונים בזמן אמת. מטרת הטיפול היא לבצע שינוי במדד- למשל הורדת הדופק ברגעים קריטיים בזמן המשחק.
 
בשיטות המתוארות נעשה שימוש במסגרת קבוצת גליל עליון בכדורסל ועם עודד קטש באופן אישי, כמאמן הגליל.
 
 

כתבות נוספות

דילוג לתוכן