חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עדי דגן זכה היום במקום ראשון בתנחומים באליפות העולם לגילאי 10

הישג מצוין לעדי דגן בן ה-10 המתאמן במרכז לטניס בישראל – ב"ש, שזכה במקום הראשון בתנחומים באליפות העולם הלא רשמית לגילאי 10 שהתקיימה בקרואטיה. הזכייה בתנחומים זוהי תוצאה בלתי רגילה עבור הטניסאי הצעיר בתחרות היוקרתית, סמריקווה בול, המתקיימת משנת 94, אליה שולחת כל מדינה את המדורג הראשון שלה, כאשר אליהם מצטרפים נציגים נוספים המדורגים גבוה בכל מדינה. את ישראל ייצג רק עדי דגן, כאשר לפני מספר שנים היה זה ישי עוליאל ששיחק בתחרות זו.

דגן החל להתאמן במרכז כבר בגיל חמש בחוג הפיתוח המוטורי ובזמן שחיכה לסיום האימון של אחיו הגדול, היה מבלה שעות מול קיר האימון ומלמד את עצמו לשחק. בשנתיים האחרונות הוא מתאמן בתוכנית התחרותית אצל המאמנים אנה ספיבקובסקי ויואב שב, שגם ליווה אותו בתחרות, ולדבריו הוא ילד שעובד קשה ולא מפסיק להשקיע.

דגן שיחק בסיבוב הראשון נגד המדורג 2 בסרביה, נוצח וירד לבית התנחומים הבנוי מהגרלה של 32 שחקנים. שחקנים שבשנתיים האחרונות זכו בתנחומים בתחרות הזו מדורגים כיום במקומות 1-3 באירופה לגילאי 12. בסיבוב הראשון ניצח הישראלי 2:6 את המדורג 2 באיטליה, בסיבוב השני הוא גבר 4:6 על קים, המדורג 1 בשוויץ, שהיה אחד המועמדים לזכייה בתחרות ונחשב לאחד השחקנים הבולטים היום בעולם לגילו. ברבע גמר גבר דגן על ארימוטו היפני המדורג 1 ביפן בתוצאה 5:7, בחצי גמר הוא ניצח 2:6 את ג׳ון ברייס, המדורג ראשון בבריטניה ובגמר הביס 1:6 את המדורג 3 בקרואטיה, מרין ארצ׳ג.
 

""
עדי דגן עם יואב שב בתחרות

יואב שב סיכם: ״עדי שיחק והתנהג בצורה שהביאה כבוד וגאווה למרכז לטניס בישראל ולמדינה ללא קשר לתוצאות. אני בטוח שאם ימשיך לעבוד ולהשקיע כך בעתיד, יגיע רחוק בכל מה שירצה״.

יניב סקירה, מנהל המרכז בב"ש: "עבור עדי זו היתה תחרות ראשונה בחו"ל, אין ספק שהוא הגיע לתוצאה מדהימה למרות שעצם ההשתתפות שלו בתחרות כזו היא הישג גדול בפני עצמו. כל הכבוד ליואב ולצוות המאמנים שעושה עבודה מצוינת בתוכנית התחרותית בב"ש ואין לי ספק שעבור עדי ושאר הילדים זו רק ההתחלה".

כתבות נוספות

דילוג לתוכן