חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

סרינה כנראה סיימה את העונה, פאר תיסע לדוחא

 מאת: שי אלון
אחרי כל הספקולציות, הנה זה קורה. שחר פאר, המחבט הישראלי מספר אחת בכל הזמנים תשתתף בטורניר סוף השנה בדוחא וכרגע, לפחות כאחת המחליפות.

פאר, שעד הלילה דורגה 11 במרוץ למאסטרס הנשים, עלתה למקום העשירי עקב הודעתה של סרינה וויליאמס באתר הרשמי של ה-WTA כי היא ניסתה לחזור ולשחק, אך ממשיכה לסבול מהפציעה והיא בחוץ עד לסוף השנה.

בכך עושה פאר, שעלייתה הרשמית למקום ה-13 בעולם, דירוג השיא עבורה, מתעכבת  עקב דחיית גמר טורניר בייג'ין מאתמול להיום עקב הגשמים, היסטוריה בטניס הישראלי.

פאר תהפוך לטניסאית הראשונה שתשחק בטורניר סוף השנה בדוחא במתכונתו הנוכחית, של שמונה טניסאיות. אנה סמשנובה שיחקה בטורניר ב-2002 כשזה היה במתכונת של 16 טניסאיות, והפסידה, אגב, לסרינה וויליאמס בסיבוב הראשון.

נקודת ציון נוספת של הישראלית השנה, היא שלראשונה פאר חצתה אחרי טורניר בייג'ין את רף מיליון הדולרים בעונה אחת. פאר שעד בייג'ין צברה 887,732 דולרים העונה זכתה בביג'ין ב-169,445 דולרים ביחידות וב- 4,700 דולרים בזוגות וחצתה את רף המיליון דולרים. עד כה סך הפרסים של הספורטאית הישראלית נושק ל-3.6 מיליון דולרים בקריירה המקצוענית שלה שהחלה לפני כשש שנים.

ממשפחת פאר נמסר, כי כרגע שחר מתרכזת בטורניר אוסקה, ותחכה להודעה רשמית. לגבי השתתפותה בטורניר מוסקבה, הענין יבחן אחרי ההודעה הרשמית.

אגב, זכייה של פאר בטורניר אוסקה השבוע, בו היא מדורגת שלישית, תכניס אותה גם לטורניר סוף השנה ב-באלי, אינדונזיה, 'מסטרס הנשים' לזוכות בטורנירים קטנים.

 


סרינה וויליאמס. עדיין סובלת מפציעה (GettyImages)

סרינה וויליאמס. עדיין סובלת מפציעה (GettyImages)
 

 

סרינה כתבה הבוקר למעריצים שלה: 'אני מתאמנת כבר כמה שבועות בכוונה לחזור לראשונה מאז הניתוח שלי ברגל. אתמול באחד האימונים לקראת טורניר לינץ למדתי שניסיתי יותר מדי ומוקדם מדי. הרגשתי אי נוחות ברגל והרופא שלי אמר שהפציעה שלי חוזרת באותו מקום, עקב אימוני יתר ואני כנראה אהיה בחוץ עד סוף השנה'.

'מאוד חיכיתי לקמבק שלי בלינץ ובאליפות סוף השנה בדוחא. אני מרגישה שבורת לב ומתוסכלת, אבל אתן הכל לחזור בשנה הבאה חזקה וטובה יותר. כדי למנוע מהפציעה להחריף אני אפסיק להתאמן כרגע ואתחיל רק עם הוראת הרופא', הוסיפה האחות הצעירה לבית וויליאמס.

הפציעה של סרינה משאירה מקום פתוח בדוחא בו ישחקו קרוליין ווזניאקי, ורה זבונרבה, קים קלייסטרס, סמנתה סטוסור, פרנצ'סקה סקיאבונה, ילנה ינקוביץ' ואלנה דמנטייבה. כרגע מי שתופסת את מקומה של סרינה היא נה לי הסינית ואילו המחליפות יהיו ויקטוריה אזרנקה ושחר פאר.

 


אזרנקה. פאר תיאבק איתה ראש בראש על מקום במאסטרס? (רויטרס)

אזרנקה. פאר תיאבק איתה ראש בראש על מקום במאסטרס? (רויטרס)
 

 

עקב הפרישה הופכים השבועיים האחרונים של העונה והטורנירים באוסקה ו-מוסקבה למשמעותיים. כרגע פאר תשחק באוסקה ואילו אזרנקה רשומה לשחק במוסקבה בשבוע הבא.

נה לי ו-פאר יכולות לבקש כרטיס חופשי לטורניר במוסקבה בשבוע הבא ולהיאבק ראש בראש מול אזרנקה על המקום הפנוי בשמיניה הפותחת של העונה.  המצב כרגע במרוץ: נה לי שמינית עם 3540 נקודות, אחריה אזרנקה עם 3535 נקודות ופאר עם 3355.

דודי סלע ירד למקום ה-84
בדרוג הגברים שפורסם, ירד דודי סלע שלב אחד למקום ה-84. סלע יחזור לסבב בשבוע הבא בצ'לנג'ר סיאול.

 


דודי סלע. ירד למקום ה-84 (רויטרס)

דודי סלע. ירד למקום ה-84 (רויטרס)
 

 

הראל לוי, שהודח ממוקדמות שנחאי, איבד שישה שלבים ונמצא במקום ה-235 בעולם. נועם אוקון, שישחק השבוע בצ'לנג'ר טשקנט ירד שלושה שלבים ויצא מהטופ 300 עד למקום למקום ה-301.

אמיר וינטרוב (נוצח השבוע ברבע גמר פיוצ'ר בספרד) ממוקם במקום ה-352 וגלעד בן צבי במקום ה-607.

בזוגות, אנדי רם עלה שני שלבים למקום ה-29, יוני ארליך התקדם שלב אחד ונמצא במקום ה-47. השניים שהפסידו בסיבוב השני לאחים בראיין בביג'ין, ישחקו בשנחאי בנפרד. ארליך עם נובאק ג'וקוביץ' (מול טסונגה ולודרה), רם עם ג'וליאן נואלה (מול טיאקו ולינשטד).

 


אנדי רם ויוני ארליך. ישחקו בשנחאי בנפרד (יניב גונן)

אנדי רם ויוני ארליך. ישחקו בשנחאי בנפרד (יניב גונן)

כתבות נוספות

דילוג לתוכן