חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

סרינה אלופת ה-US OPEN בפעם החמישית

סרינה וויליאמס ניצחה הלילה (בין ראשון לשני) 5:7 ו-7:6 ו-1:6 במשחק סופר איכותי את ויקטוריה אזרנקה בגמר טורניר אליפות ארה"ב הפתוחה וזכתה בתואר החמישי שלה בפלאשינג מדו ובתואר גראנד סלאם מספר 17.

הראשונה בעולם פתחה את המשחק בצורה קצת מהוססת אך ככל שהוא התקדם שידרגה את הטניס שלה ולאט לאט נכנסה לכושר שאפיין אותה לאורך כל הטורניר, בו איבדה רק מערכה אחת, לאזרנקה. הבלארוסית שזכתה פעמיים באליפות אוסטרליה הפתוחה תחפש תואר ראשון בניו יורק בשנה הבאה.

אזרנקה פתחה את המשחק בצורה רעה ונשברה כבר במשחקון ההגשה הראשון שלה, אך במשחקון הבא גם סרינה לא הצליחה לשמור והבלארוסית השוותה ל-1:1. השנייה בעולם שיחקה מאוד אגרסיבי וגרמה לאמריקאית לבצע הרבה טעויות לא מחויבות. שתי הטניסאיות שמרו על ההגשות שלהן עד המשחקון ה-11, אז וויליאמס שברה את השנייה בעולם, שמרה על ההגשות שלה ועלתה ל-0:1 במערכות.

המערכה השנייה נפתחה שוב שאזרנקה לא הצליחה לשמור על ההגשות שלה. הפעם סרינה שמרה ועלתה ל-0:2 מהיר. הטניסאית הטובה בעולם לא הורידה את הרגל מהגז ועלתה ל-1:4 עם שתי שבירות. אבל הבלארוסית לא ויתרה, זכתה בשני משחקונים רצופים וצימקה ל-4:3.

השחקניות שמרו על ההגשות שלהן וסרינה הגישה לניצחון במשחק אך נשברה בדרך ל-5:5. אזרנקה לא הצליחה לשמור במשחקון הבא והאמריקאית הגישה שוב, אך נכשלה והבלארוסית הפתיעה וניצחה בשובר השוויון 6:8 כדי לנצח 6:7 במערכה.

במערכה השלישית סרינה עלתה עצבנית בעקבות חוסר ההצלחה לסיים את המשחק במערכה הקודמת ופשוט ריסקה את אזרנקה תוך כדי שהיא שוברת אותה פעמיים בדרך ל-1:6 ואליפות ארה"ב שנייה ברציפות וחמישית בסה"כ. זהו תואר הגראנד סלאם ה-17 של וויליאמס בקריירה.

 

"סרינה
סרינה וויליאמס ואזרנקה (רויטרס)
  

 

מערכה ראשונה – 5:7 לסרינה וויליאמס
המשחק נפתח עם רוח חזקה מאוד שהקשתה על השחקניות להגיש את הסרב. ויקטוריה אזרנקה פתחה את המשחק בצורה רעה ונשברה כבר במשחקון הראשון. הבלארוסית לא ויתרה והשיגה נקודת שבירה במשחקון הבא על הסרבים של סרינה ווילאמס והשיגה שבירה מהירה חזרה – 1:1. השחקניות חזרו לעצמן ושמרו על הסרבים שלהן, כאשר אזרנקה משחקת אגרסיבי וכופה על סרינה טעויות לא מחויבות ועלתה ל-3:4 אחרי ווינר נהדר.

 

"אזרנקה
אזרנקה. פתחה את המשחק בצורה אגרסיבית (רויטרס)
 

 

אחרי שני משחקונים נוספים שכל שחקנית שמרה על ההגשות שלה, סרינה עלתה להגיש כדי להישאר במערכה הראשונה. השחקניות נאבקות על כל כדור ומספקות ראלים נהדרים. בסופו של משחקון של 10 דק' סרינה שמרה על ההגשה – 5:5. המשחקון הבא נפתח עם חבטת החזרה מנצחת של האמריקאית שגם הצליחה להשיג את השבירה המיוחלת והגישה כדי לזכות במערכה הראשונה. וויליאמס הגישה מצוין, ניצחה על האפס ועלתה ל-0:1 אחרי 58 דקות מרתקות.

"סרינה
סרינה. ניצחון במערכה הראשונה (רויטרס)
 

מערכה שנייה – 6:7 לויקטוריה אזרנקה
אזרנקה פתחה את המערכה השנייה בדיוק כמו שפתחה את המשחק ולא הצליחה לשמור על ההגשות שלה – 0:1 לסרינה. הפעם האמירקאית שמרה גם על ההגשות שלה ועלתה ל-0:2. ככל השמשחק מתקדם סרינה מעלה את הרמה שלה. הבלארוסית לא ויתרה ושמרה על ההגשות שלה במשחקון הבא. שני משחקונים מעולים של אזרנקה החזירו אותה למשחק ורק 3:4 לסרינה. האמריקאית זכתה על האפס במשחקון הבא והשנייה בעולם הגישה כדי להישאר בטורניר, ניצחה את המשחקון וצימקה ל-5:4. ה-1 בעולם הגישה למשחק, אך הבלארוסית לא ויתרה שברה חזרה והשוותה ל-5:5. סרינה שברה שוב, אך בפעם השנייה ברציפות נשברה בחזרה והמערכה השנייה הולכת לשובר שוויון.

 

"ויקטוריה
אזרנקה. לא מוותרת (רויטרס)
 

 

בשובר השוויון וויליאמס הייתה הראשונה להשיג מיני שבירה בדרך ל-1:3. אזרנקה המשיכה להילחם ולהציג טניס נהדר והשוותה ל-3:3. הבלארוסית עלתה ל-4:6 לאחר שהחזירה כל כדור למגרש וגרמה לסרינה להחטיא. 2 נקודות מערכה לאזרנקה. ה-1 בעולם הצילה את שתי הנקודות והשוותה ל-6:6. חבטת הגשה שנייה נהדרת של הבלארוסית, העניקה לה את נקודת המערכה השלישית ואחרי טעות לא מחויבת של סרינה, אזרנקה ניצחה והשוותה ל-1:1 במערכות.  

 

"סרינה
סרינה וויליאמס. לא סגרה את המשחק (רויטרס)
 

 

מערכה שלישית – 1:6 לסרינה וויליאמס
וויליאמס ניגשה להגיש, התקשתה, אך הצליחה לנצח את המשחקון הראשון במערכה. אזרנקה התקשתה לא פחות במשחקון הבא, אך גם היא שמרה על ההגשות שלה. וויליאמס המשיכה להתקשות והשניים לא נותנות אחת לשנייה מנוחה, סרינה שוב לקחה את המשחקון בקושי, 1:2 לאמריקאית.

 

"ויקטוריה
ויקטוריה אזרנקה. נלחמה עד הסוף (רויטרס)
 

 

סרינה החמיצה וולי נוראי ונתנה לאזרנקה את המשחקון לידיים. סרינה לא נראתה במיטבה מאז שלא ניצלה את משחקון ההגשה לאליפות שלה. האמריקאית התאוששה, שברה לאחר משחקון ארוך ומייגע והגישה על ה-0 בדרך ל-1:4. סרינה בדרך לתואר. סרינה רשמה שבירה נוספת והגישה שוב לניצחון. בניגוד למערכה הקודמת, סרינה לא איבדה ריכוז ולמרות שאזרנקה לא נכנעה, השיגה את הנקודה הנשגבת ואת הגראנד סלאם מספר 17 בקריירה.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן