חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

סקירת הגרלות ה -Australian Open

 אליפות אוסטרליה הפתוחה מתקרבת

אנה ליבשיץ, מלבורן

ביום שני האחרון, פטריק מורטוגלו – מאמנה של סרינה וויליאמס – התלונן בטוויטר על מזג האוויר הקר ששרר באותו יום במלבורן. מאז, וככל שאנו מתקרבים לפתיחת טורניר הגרנד סלאם הראשון של העונה – אליפות אוסטרליה הפתוחה  – הכל החל להתחמם. היום, יום שישי, מורטוגלו ישב יחד עם וויליאמס ביציעים של מגרש 6 בחום של 35 מעלות, וצפה במשחקו של חניך האקדמיה שלו, אנזו קווקאד. קווקאד בן ה18, שקיבל כרטיס חופשי למשחקי המוקדמות, הוביל באותה עת 1-4 על מרטין קליז'אן, המדורג שני במוקדמות הגברים. למרות כשרונו הניכר, הוא לא הצליח לשמור על היתרון, ואף לא הצליח לנצל שלוש נקודות מערכה שהיו לו כשהוביל 5-6, ולבסוף הפסיד את המשחק 6-7(3) 3-6.

 מוקדם יותר היום נערכו ההגרלות הראשיות של הטורניר. האלופים המכהנים, ויקטוריה אזרנקה ונובאק דג'וקוביץ', פתחו את האירוע כשהגיעו יחד עם הגביעים הרשמיים של הטורניר בחשמלית המקומית, והשתתפו בראיון קצר. דג'וקוביץ' התבדח ואמר כי אחרי שנתיים רצופות בהן שניהם מגיעים כאלופים המכהנים, הם ישמחו מאוד לחזור גם בשנה הבאה באותו תפקיד.

סקירת הגרלת הגברים תתפרסם בקרוב, ובינתיים נציין שדודי סלע יפתח את הטורניר מול הפיני יארקו ניימינן ועשוי לפגוש את פאביו פוניני או אלכס בוגומולוב בסיבוב השני.

הגרלת הנשים

קישור להגרלה: http://www.ausopen.com/en_AU/scores/draws/ws/index.html

רבעי גמר פוטנציאליים: סרינה וויליאמס – שרה אראני, נה לי – פטרה קביטובה, מריה שראפובה – ילנה יאנקוביץ', אגניישקה רדוואנסקה – ויקטוריה אזרנקה.

 

כמו בכל טורניר בהשתתפותה, סרינה וויליאמס מגיעה לאליפות אוסטרליה כמועמדת הראשית לזכייה בתואר. רצף של פציעות מנע ממנה את התואר הזה בשנים האחרונות (היא לא זכתה בו מאז 2010), אולם כעת היא מגיעה בכושר טוב. רק בשבוע שעבר היא זכתה בבריסביין, כשהיא מנצחת בדרך את שתי יריבותיה העיקריות – ראשית, מריה שראפובה ואחריה את ויקטוריה אזרנקה.

אילו מדורגות נמצאות בדרכה של וויליאמס? בסיבוב השלישי היא עשויה לפגוש את דניאלה הנטוחובה, שהגיעה לרבע הגמר באליפות ארה"ב האחרונה, ובסיבוב הרביעי את סם סטוסור (שלא נוטה לזכות במשחקים על אדמת אוסטרליה) או את אנה איבנוביץ', שזכתה בטורניר אוקלנד לפני שבוע. רבע הגמר הצפוי הוא וויליאמס – אראני.

 

הרבע השני בהגרלה מעניין יותר, בין השאר מכיוון ששתי השחקניות הישראליות נמצאות בו.

זו הפעם הראשונה שבה שתי שחקניות ישראליות משחקות בהגרלה הראשית (מבלי להזדקק למוקדמות) מאז 2008. יוליה גלושקו קיבלה את ההגרלה הקשה יותר, והיא תפתח מול המדורגת 26, לוסי ספארובה. במידה ותצליח לעבור את המשוכה הראשונה, בסיבוב השני היא תפגוש את דונה וקיץ' הצעירה או עולה מהמוקדמות, ובסיבוב השלישי תחכה לה ככל הנראה המדורגת 4, נה לי. בצד השני של אותה שמינית, שחר פאר פותחת מול מוניקה ניקולסקו המסוכנת (מאזן 0-1 לפאר), ואם תנצח, תפגוש את המנצחת בין סאבין ליזיקי למיריאנה לוצ'יץ'. משחק מעניין נוסף בחלק זה של ההגרלה הוא בין יקטרינה מקארובה, שאוהבת את המגרשים במלבורן (רבע גמר בשנתיים האחרונות) לבין ונוס וויליאמס.

בחציו השני של הרבע הזה, ההגרלה צפויה להפגיש את אנג'ליק קרבר ואת פטרה קביטובה, בשחזור גמר טוקיו 2013 בין שתי שחקניות שפתחו טוב את העונה. מדורגות נוספות כאן הן ילנה וסנינה ופלאביה פנטה.

""
גלושקו באימון

 

ברבע השלישי של ההגרלה, מריה שראפובה תנסה להמשיך את החזרה שלה מפציעה, וכבר בסיבוב הראשון היא קיבלה יריבה קשה בדמותה של בטאני מאטק-סאנדס, שזה עתה הגיעה לרבע גמר סידני, אחרי עליה מהמוקדמות (אך פרשה מאותו רבע גמר עם פציעה). בצד השני של הרבע נמצאת ילנה יאנקוביץ', שקיבלה מספר שחקניות מסוכנות בדרכה – היא תוכל לפגוש את אנדראה פטקוביץ' בסיבוב השלישי ואת סימונה האלפ או סוראנה קירסטאה בסיבוב הרביעי.

 

הרבע האחרון עמוס בשחקניות שיכולות להגיע רחוק, ובראשן – האלופה המכהנת מזה שנתיים, ויקטוריה אזרנקה. אזרנקה תוכל לפגוש בסיבוב הרביעי את סלואן סטיבנס, אותה היא ניצחה בחצי הגמר בשנה שעברה, או את סבטלנה קוזנצובה, ששיחקה כאן ב2011 את משחק הנשים הארוך ביותר בתולדות האליפות. בצד השני של הרבע נמצאת אגניישקה רדוואנסקה, שיכולה לפגוש בסיבוב השלישי את אנסטסיה פבליוצ'נקובה, ובסיבוב הרביעי – את קאיה קאנפי או את קרוליין ווזניאקי (שהתארסה לפני כשבוע לשחקן הגולף רורי מקילרוי).

 

על סמך טורנירי הגראנד סלאם בשנה שעברה, קשה לראות מישהי שאינה סרינה וויליאמס או ויקטוריה אזרנקה זוכה בטורניר הנוכחי, אולם כפי שנוכחנו לדעת בווימבלדון האחרון – בטניס שום דבר לא ידוע מראש.

סקירת הגרלת הגברים תתפרסם בקרוב.

 

אנה מנהלת את פורום טניס בתפוז, וכותבת את בלוג הטניס (באנגלית) Let, Second Serve.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן