חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

סקירת הבתים בטורניר המאסטרס בלונדון

לונדון מחכה להם-  אנה ליבשיץ
 
הטורניר בפריז רק נגמר, וטורניר סוף השנה בלונדון כבר מתחיל (אל דאגה, החל מ2014 יהיה שבוע רווח בין שני הטורנירים החשובים). אותה שמיניה שהובילה את המירוץ לפני חודש מגיעה השבוע ב Barclays ATP World Tour Finals – נדאל, דג'וקוביץ', פרר, דל פוטרו, ברדיך, פדרר, ואוורינקה וגאסקה. שמונת השחקנים האלה היו, למרבה ההפתעה, גם אלה שהגיעו עד לרבע הגמר בטורניר פריז שנגמר ביום ראשון. יותר מכך, ביום שלישי (יומו השני של הטורניר) צפוי לנו שחזור מדויק של חצאי הגמר בפריז – האם התוצאות יחזרו על עצמן? הנה סקירה מהירה של ההגרלה בלונדון והשלכותיה.
 
ההגרלה בנויה משני בתים של ארבעה שחקנים בכל בית. בתוך כל בית נערכים שישה משחקים – כל זוג שחקנים משחק פעם אחת, ובסוף השבוע עולים לחצי הגמר שני שחקנים מכל בית, בהצלבה (הראשון בבית אחד ישחק מול השני בבית האחר). מיום שני ועד יום שבת ייערכו שני משחקים בכל יום – ב16:00 וב22:00 שעון ישראל. חצאי הגמר יתקיימו ביום ראשון הבא, והגמר ייערך ביום שני. במקביל, נערך טורניר זוגות באותו פורמט, כשמשחקי הזוגות משובצים ל12:00 ו20:00 כל יום.
 
בית A: רפאל נדאל, דויד פרר, תומאס ברדיך, סטאניסלס ואוורינקה.
 
""
 
ניתן לסכם את הבית הזה בשלוש מילים: "ההגרלה לא מאוזנת", או לחלופין – "רפאל נדאל הרוויח". נדאל מחזיק ביתרונות גדולים במאזן שלו מול כל אחד מהשחקנים בבית שלו, ופרט לפרר – שניצח את נדאל זה עתה בחצי הגמר בפריז – האחרים לא ניצחו אותו בשנים האחרונות. נדאל רודף כאן שני הישגים חשובים – האחד, זכיה ראשונה בטורניר סוף השנה (אחד הגביעים הבודדים שעוד חסרים לו בארון), והשני – סיום העונה כמס' 1. למרות העונה הפנטסטית שעברה עליו, הדירוג הבכיר עדיין לא מובטח לו. עליו לנצח שני משחקים בלבד על מנת לסיים ראשון, ובהינתן ההגרלה מאירת הפנים, קשה לראות מצב שבו הוא לא מצליח במשימה זו.
 
המקום השני בחצי הגמר פתוח למדי בבית הזה – פרר אמנם פייבוריט על הנייר, אולם הוא משחק כבר כמה שבועות ברצף, ואחרי הפסדים בגמר ולנסיה וגמר פריז, לא מן הנמנע שיגיע עייף למפגשים השבוע. עם זאת, גם ואוורינקה לא במיטבו, מה גם שעבורו זהו מעמד חדש – הוא כלל לא ציפה להגיע ללונדון בתחילת העונה. בכל מקרה, אם אחד מהשלושה יצליח להשיג ניצחון על נדאל, הוא יגדיל משמעותית את הסיכוי שלו להגיע לחצי הגמר, אבל כבר המשחק הראשון של יום שני – ברדיך-ואוורינקה – עשוי להיות מאוד משמעותי מבחינת התוצאות של הבית.
 
בית B: נובאק דג'וקוביץ', חואן מרטין דל פוטרו, רוג'ר פדרר, רישאר גאסקה.

""

 
 
לכל הדעות, זהו 'בית המוות' בהגרלה הנוכחית, ובנוסף… יש בו גם את גאסקה. הצרפתי הוא המפסיד הגדול מההגרלה – הוא בוודאי היה מעדיף לראות מולו את פרר ואת ברדיך. כל ניצחון שלו כאן יהיה הפתעה, אך הוא עשוי לנצל את העייפות היחסית של שלושת האחרים.
 
דל פוטרו ופדרר שיחקו כבר פעמיים בשבועיים האחרונים – גמר באזל ורבע גמר פריז, ורבים הסיכויים לכך שהמפגש ביניהם יקבע את עולה מהבית. שניהם יכולים לנצח את דג'וקוביץ', שזקוק לזכיה בטורניר ללא הפסדים על מנת לשמור על הסיכוי להתקרב למקום הראשון בסיום העונה. עם זאת, הסרבי ניצח הן את פדרר בפריז והן את דל פוטרו במשחק צמוד בשנחאי, ולמעשה – הוא נמצא ברצף של 17 נצחונות רצופים מאז ההפסד בגמר אליפות ארה"ב הפתוחה, עם תארים בבייג'ינג, שנחאי ופריז. האם זה יעניק לו בטחון או יגרום לו להגיע עייף יותר למשחקים בלונדון – זו השאלה.
 
לו"ז
יום שני:
16:00 – ברדיך – ואוורינקה
22:00 – דל פוטרו – גאסקה
 
יום שלישי:
16:00 – נדאל – פרר
22:00 – דג'וקוביץ' – פדרר
החל מיום רביעי, ייערכו בכל יום משחקים מאותו בית (רביעי, שישי – בית A, חמישי, שבת – בית B).
אנה מנהלת את פורום טניס בתפוז, וכותבת את בלוג הטניס (באנגלית) Let, Second Serve.
 
 

כתבות נוספות

דילוג לתוכן