Search
Close this search box.

סקירה של הגרלת מונטריאול- פוסט מתוך הבלוג של אנה ליבשיץ

הגרלת מונטריאול – סקירה
טורניר המאסטרס 1000 של הATP בקנדה, שמחליף את מקומו לסירוגין בין מונטריאול לטורונטו, מתקיים השנה בצידה הצרפתי של קנדה. בשנה שעברה נחלש הטורניר עקב פרישות רבות של שחקנים שלא רצו לעשות את המעבר הטרנס-אטלנטי מיד לאחר האולימפיאדה, ועל כן השנה ניתן היה לצפות להרכב שחקנים חזק יותר. עם זאת, בימים האחרונים שחקנים רבים פרשו מהטורניר, ובראשם רוג'ר פדרר. פדרר שיחק לאחרונה, שלא כהרגלו, בשני טורנירי חימר מיד אחרי ווימבלדון, ובמהלכם התגברו הבעיות בגב שלעתים מטרידות אותו. על אף שלא ניתנה סיבה רשמית לפרישה, ניתן להניח כי הוא העדיף לתת לגב שלו מנוחה נוספת לפני שהוא חוזר לטורניר סינסינטי, שם הוא מגן על התואר מהשנה שעברה. שחקנים נוספים שפרשו הם ג'ו ווילפריד צונגה (פציעה בברך שגרמה לו לפרוש בווימבלדון), גאל מונפיס (נפצע בקרסול במהלך אימון ולא ישחק גם בסינסינטי), מארדי פיש (שסובל מזה כשנה מבעיות לב, וחושש לשחק שלושה שבועות ברצף), חואן מונאקו (שהגיע לגמר טורניר קיצביהל שנערך השבוע באוסטריה), סאם קוורי, טומי רוברדו, וכן ויקטור טרויצקי ומארין צ'יליץ'.
יש לציין כי הפרישות הרבות גרמו לכך שאמיר וינטרוב הצליח להיכנס להגרלת המוקדמות של הטורניר היוקרתי, שם הוא ניצח בסיבוב הראשון את אלברט ראמוס הספרדי
הטורניר מסמן למעשה את החזרה הרשמית למשטחים הקשים, לאחר עונת הדשא הקצרה, ומספר טורנירי חימר ומשטחים קשים קטנים יותר בשבועות האחרונים. נסקור בקצרה את הגרלת הטורניר, כל רבע בנפרד. שמונת המדורגים הראשונים בטורניר קיבלו Bye בסיבוב הראשון, ויתחילו לשחק לכל המוקדם ביום שלישי. קישור להגרלה: http://www.atpworldtour.com/posting/2013/421/mds.pdf
 
הרבע הראשון
בראש ההגרלה נמצא האלוף המכהן בשנתיים האחרונות, נובאק דג'וקוביץ'. דג'וקוביץ', שחוזר למגרשים לראשונה מאז ההפסד המאכזב בגמר ווימבלדון, יפתח בסיבוב השני מול אחד משני שחקנים עם סגנון ייחודי, ברנארד טומיק או פלוריאן מאייר. דג'וקוביץ' מעולם לא הפסיד להם במשחק רשמי בסבב. על הנייר, בסיבוב השלישי הוא אמור לפגוש את חברו לנבחרת הדיוויס הסרבית, יאנקו טיפסרביץ', אך זה נמצא בעונה בינונית מאוד, ולא מן הנמנע שיפסיד עוד קודם לכן לדניס איסטומין האוזבקי או יארקו ניימינן הפיני.
את הצד השני של הרבע הזה מובילים בבטחה רישאר גאסקה וקאי נישיקורי, כאשר היריבים המיועדים שלהם בסיבוב השני (בלוצ'י או קליז'אן, ספי או רוסול, בהתאמה) לא חיברו יותר מדי ניצחונות לאחרונה.

הרבע השני
אחת השאלות המעניינות שעמדו בפתח הטורניר היתה מצבו של רפאל נדאל, שאחרי חזרתו לסבב וההצלחה המסורתית בעונת החימר, הפסיד בסיבוב הראשון בווימבלדון. ובכן, בניגוד לשנה שעברה, נדאל חוזר למגרשים כרגיל, והוא הוגרל בחצי העליון של ההגרלה, מול דג'וקוביץ'. בסיבוב השני הוא יפגוש את המנצח בין ג'סי לוין לבין קסבייר מאליס, והמוקש הגדול צפוי להגיע בסיבוב השלישי בדמותו של יירז'י יאנוביץ', שהגיע לחצי גמר ווימבלדון, אם זה ינצח את שני משחקיו הראשונים (סיבוב ראשון מול ז'וליין בנטו).
בצדו השני של הרבע נמצאים שלל עולים מהמוקדמות, והמדורגים שם הם טומי האס, שמראה כרגע כושר טוב (עלה לחצי גמר וושינגטון), וסטאניסלס ואוורינקה, שעשוי לפגוש בסיבוב השני את חברו הטוב בנואה פייר (אם זה ינצח את קולשרייבר בסיבוב הראשון).

הרבע השלישי
שני המדורגים הבכירים ברבע הזה הם תומאס ברדיך ודויד פרר. ברדיך קיבל הגרלה שצריכה להיות לו מוכרת – בסיבוב השני, המנצח בין קוין אנדרסון לאלכסנדר דולגופולוב (ברדיך ניצח את אנדרסון בכל 9 הפעמים שבהן הם שיחקו בשנה וחצי האחרונות), ובסיבוב השלישי, ניקולאס אלמגרו (6 משחקים מול ברדיך בשנה וחצי האחרונות, ברדיך ניצח 5 מהם). זאת, כמובן, אם אלמגרו ינצח את ראדק סטפאנק בסיבוב הראשון, ואת ג'ון איזנר (או ואשק פוספיסיל) בסיבוב השני.
פרר קיבל הגרלה נוחה, מול מיכאל לודרה או עולה מהמוקדמות בסיבוב השני, והמדורג שצפוי לו בסיבוב השלישי הוא ז'יל סימון (שכרגע נמצא ברצף של 3 הפסדים). סימון פוגש בסיבוב הראשון את ניקולאי דווידנקו, והמנצח ביניהם יפגוש את אנדוחאר או עולה מהמוקדמות.

הרבע הרביעי
זהו הרבע של אלוף ווימבלדון הטרי אנדי מארי, והמדורג הבכיר הנוסף ברבע שלו הוא חואן מרטין דל פוטרו.
דל פוטרו, שמשחק השבוע בוושינגטון והגיע כבר לפחות לחצי הגמר, יפתח מול המנצח בין גרגה זמליה לאיוון דודיג, שהדיח כאן במפתיע את נדאל לפני שנתיים. המדורג שצפוי לו בסיבוב השלישי הוא מילוש ראוניץ', שמדשדש לאחרונה, למרות שהתחיל לעבוד עם מאמן חדש בדמותו של איוון ליוביצ'יץ', שרק פרש ממשחק לפני מעט יותר משנה. ראוניץ' עצמו קיבל הגרלה לא פשוטה – ג'רמי שארדי בסיבוב הראשון, והמנצח בין מיכאיל יוז'ני ליורגן מלצר בסיבוב השני.
בצד של מארי ישנם כמה שמות מעניינים. מארי עצמו יפתח מול המנצח בין גריגור דימיטרוב למרסל גראנויירס, שזה עתה זכה בקיצביהל (ייתכן ואף יפרוש ברגע האחרון). המדורג הנוסף כאן הוא פאביו פוניני, שזכה בשני תארים והגיע לגמר שלישי בסדרת טורנירי החימר שאחרי ווימבלדון. פוניני פותח מול בגדאטיס, שאחרי תקופת שפל ארוכה הצליח סוף סוף לנצח שני משחקים בוושינגטון, והמנצח יפגוש בסיבוב השני את ארנסטס גולביס או את פליסיאנו לופז.
 

""  אנה מנהלת את פורום טניס בתפוז, וכותבת את בלוג הטניס (באנגלית) Let, Second Serve.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן