חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

סנסציה בנייק העולמי: גולדנגורן ופטיוק העפילו לגמר

הצלחה ישראלית מדהימה בסבב נייק העולמי, שמארח השבוע באיי הבהאמה את מיטב שחקני הנוער בעולם. צמד הישראלים שמייצגים את ישראלי בגילאי 14, טל גולדנגורן וולריה פטיוק, העפילו לגמר לאחר תצוגות משחק מרשימות בחצי הגמר.

כזכור, בעבר זכו בסבב העולמי שחקנים כמו רפאל נדאל ומריה שראפובה, וניצחון של הישראלים בהחלט יכניס אותם לרשימה יוקרתית ומכובדת. הישראלים הצעירים גם מקבלים מחמאות מבאי התחרות: את פטיוק בוחנים הסקאווטרים של נייק במטרה להעניק לה חוזה עם החברה, ואילו גולדנגורן מקבל מחמאות ממאמנים שונים וזכה לקבל את הכינוי: 'נדאל הישראלי'. את הנבחרת כזכור מלווה המאמן ויו'ר המשלחת מיקי זרגרי, בעוד פטיוק זוכה לליווי אישי של המאמן אסף ימין.

במשחק חצי הגמר  שהתקיים לפנות בוקר (שלישי) תחת רוחות כבדות ניצח גולדנגורן את סאונגצ'אן הונג מקוריאה. את המערכה הראשונה הפסיד גולדנגורן 7:5, זכה בשנייה 5:7 וניצל את פרישתו של הקוריאני במערכה השלישית במצב של 1:4 לישראלי.

בגמר יפגוש גולדנגורן את בורנה קוריק (7) מקרואטיה, לו הוא הפסיד בתחרות 'Eddie Herr' שהתקיימה בשבוע שעבר 1:6,5:7. בחצי הגמר ניצח קוריק את פה ג'ינג סאן הסיני 4:6,2:6. לקראת המשחק אמר גולדנגורן: 'למרות ההפסד בשבוע שעבר אני רוצה לנקום. אני חושב שעל החימר אני מסוגל לנצח אותו ואצטרך לשחק חכם מול הרוח. למרות שהיה יום ארוך אני לא אהיה עייף ואלחם על כל נקודה'.

המדורגת שתיים, ולריה פטיוק, שזכתה בכרטיס חופשי לתחרות, ניצחה בחצי הגמר את קטרינה סיניאקובה מצ'כיה 4:6,2:6. בגמר תפגוש פטיוק את ברברה הס שניצחה איוונה ג'ורוביק מסרביה 4:6,6:2,1:6.

'התקשיתי להגיש בגלל הרוח. אף אחד לא אוהב לשחק עם הרוח אבל זה היה המצב וידעתי שאין לי ברירה אלא להתמודד איתה', אמרה פטיוק בסיום המשחק.

במפגש האחרון בין השתיים, שהתקיים על מגרש קשה, ניצחה הס את פטיוק 5:7,4:6 אך פטיוק הביעה את שביעות רצונה מכך שמשחק הגמר יתקיים על חימר, משטח אשר מועדף עליה. 'אנסה לשחק לה יותר על מכת כף היד, למרות שהיא מעדיפה מכה זאת, אני חושבת שדווקא מכת גב היד שלה טובה יותר. היא משחקת בעיקר מהקו האחורי ואצטרך להזיז אותה כמה שיותר', סיפרה פטיוק לקראת המשחק.
 


ולריה פטיוק

כתבות נוספות

דילוג לתוכן