חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

סנסציה בבלגיה: גרשוני זכה במאסטרס

יום לאחר שעשה היסטוריה והעפיל לגמר המאסטרס בבלגיה, קבע היום (שישי) נועם גרשוני שיא נוסף, כאשר זכה בטורניר בקטגוריית הקוואד (דרגת נכות קשה).
כזכור, מדובר בתחרות הזמנה אליה מזומנים ארבעת השחקנים הטובים בעולם. גרשוני (3 בעולם) התמודד מול השמנה והסלתה של טניס הנכים העולמי- והוכיח שהוא חוד החנית של קטגוריית הקוואד.
גרשוני החל את משחקיו ביום שלישי, כאשר גבר על ניק טיילור (5 בעולם) האמריקאי 0:6,1:6. למחרת, הפסיד גרשוני לאמריקאי דייויד וגנר הבכיר (1 בעולם), 7:6,2:6,6:4. במשחק אתמול ניצח גרשוני 5:7,4:6 את אנדרו לפת'הורן (4 בעולם) הבריטי ובכך סיים ראשון בבית. מכיוון שלפת'הורן סיים שני בבית (גבר על וגנר וטיילור), השניים נפגשו גם היום, במשחק הגמר.
במערכה הראשונה גרשוני לא הצליח להיכנס למשחק, התקשה להתמודד עם היכולת של הבריטי והפסיד 6:0. שתי המערכות הבאות היו שקולות יותר וגרשוני זכה בהן עם 5:7,3:6 ולמעשה זכה בתואר לאחר שהפגין יכולת מנטאלית יוצאת דופן.
'הוא היה מצוין במערכה הראשונה, ולי לקח זמן להיכנס למשחק', אמר גרשוני בסיום. 'אח'כ המשחק נהיה שקול וסמכתי על עצמי ועל ההכנה של נמרוד לקראת המשחק'.
'אני שמח שהצלחתי לתפקד כמו שצריך בנקודות החשובות, וכמובן שאני שמח על הניצחון. אני רוצה להודות לכל המשפחה, החברים, איגוד הטניס בארץ ובית הלוחם בת'א על התמיכה והאמונה במשך כל הטורניר'.
כשנשאל מהו הישג השיא הבא אליו הוא שואף, ענה גרשוני: 'ללא ספק, אני שואף להתמודד על מדליה באולימפיאדה הקרובה'.
מאמנו של גרשוני, נמרוד ביכלר, אמר: 'נועם עשה היסטוריה. הוא הפגין חוסן מנטאלי מדהים למרות שהובס 6:0 במערכה הראשונה, שבה שיחק לא טוב. הוא מצא דרך לחזור למשחק ואף לנצח לאחר מאבק קשה במשחק שהתעלה לרמה גבוהה מאוד, לפחות בשתי המערכות האחרונות. כולם יכולים להיות גאים בו על הכבוד שהביא לישראל היום'.
בעקבות ההישג ירוויח גרשוני כ-5,000 דולר וכ- 1,100 נקודות דירוג, מספר הנקודות הרב ביותר בסבב. גרשוני נפצע בשנת 2006, עת ששימש כטייס מסוק קרב במלחמת לבנון השניה. לאחר שיקום ארוך החל להתאמן באופן מקצועי, והשאר היסטוריה.

כתבות נוספות

כיסאות גלגלים

נבחרת הקוואד של ישראל נוצחה 2:1 בגמר אליפות העולם ע"י יפן

אליפות העולם לנבחרות בטניס בכיסאות גלגלים במרכז הטניס ברמה"ש: נועם גרשוני ושרגא ויינברג נוצחו במשחק הזוגות המכריע. ויינברג: "מאוד רצינו להביא את הזהב". גרשוני: "היה לנו שבוע מדהים". הקפטנית עופרי לנקרי: "מקווים בשנה הבאה להביא את הזהב".

קראו עוד »
כיסאות גלגלים

ניצחון גדול לנבחרת הקוואד על יפן: עלתה מהמקום הראשון בבית

אליפות העולם לנבחרות בטניס בכיסאות גלגלים במרכז הטניס ברמה"ש: נועם גרשוני ושרגא ויינברג ניצחו במשחק הזוגות המכריע את הנבחרת המדורגת ראשונה באליפות. חמישי ב-10:00 מול דרום אפריקה. הכניסה לאליפות חופשית.

קראו עוד »
דילוג לתוכן