חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

סלע עלה למקום ה-95 בדירוג העולמי

                             מאת: שי אלון

בעוד סבב ה-ATP חתם בפאריס את עונת 2011 הסדירה, שני הטניסאים הבכירים של ישראל יסגרו את העונה בשבוע הקרוב כשישחקו בסבב הצ'לנג'ר.

דודי סלע, שעלה הבוקר (שני) שלב למקום ה-95 בעולם למרות שהפסיד בסיבוב הראשון בצ'לנג'ר אורטיסי למדורג 201 בעולם, ישחק השבוע בסאו-פאולו בברזיל, בטורניר גמר אליפות הצ'לנג'רים של העונה, בו משתתפים שמונת השחקנים שהשיגו הכי הרבה נקודות בסבב המשני של הטניס העולמי.

השמונה יחולקו לשני בתים בשיטת ליגה, ממש כמו אליפויות סוף השנה של הגברים והנשים. לצד סלע משחקים בטורניר גם רוי מצ'אדו מפורטוגל, מרטין קליזן מסלובקיה, מטיאס בכינגר מגרמניה, בובי ריינולדס מארה'ב ותומס בלוצ'י המקומי שקיבל כרטיס חופשי. הגרלת הבתים טרם התקיימה.

המחבט השני של ישראל, אמיר וינטרוב, ירד שלב ל-194. וינטרוב ישחק כבר היום מול איבו מינאר, המדורג 181 בעולם, בסיבוב הראשון של צ'לנג'ר זלצבורג באוסטריה וכל נצחון שלו בטורניר יאריך את העונה שלו ביום נוסף.

בזוגות, אנדי רם, שאיבד את נקודות הגמר מפאריס, ירד 14 שלבים למקום ה-51 בעולם, והוא ממוקם שלב אחד אחרי יוני ארליך, המדורג 50 בעולם.

 


אנדי רם. המקום הנמוך ביותר מאז 2003 (יוסי ציפקיס)

אנדי רם. המקום הנמוך ביותר מאז 2003 (יוסי ציפקיס)
 

 

בטופ העולמי נרשמו שני שינויים בולטים. ג'ו וילפרד טסונגה עלה שלביים למקום השישי. ינקו טיפסרביץ' הוא החל מהשבוע הסרבי השני בטופ 10. 'טיפסי' זינק 4 שלבים והתמקם תשיעי בעולם ויסע ללונדון כשחקו מחליף.

ניקולס אלמגרו מספרד עלה שלב חזרה למקום העשירי. השנויים האלה קר גם בגלל שרובין סודרלינג השבדי, אלוף פאריס 2010, פצוע ולא הגן על תוארו וצנח 7 שלבים למקום ה-13 בעולם.

 


יוליה גלושקו (משה חרמון)

יוליה גלושקו. איבדה נקודות (משה חרמון)
 

 

אצל הנשים, שם העונה של ה-WTA הסתיימה הצמרת הבכירה וגם שחר פאר (37) נותרו במקומן. יוליה גלושקו איבדה השבוע נקודות שצברה בשנה שעברה וירדה 21 שלבים למקום ה-186 בעולם. גלושקו תשחק השבוע בטורניר ITF ע'ס 25,000 דולרים בברטיסלבה.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן