סלע ניצח בקלות את גברון והעלה את ישראל ל-0:1

                                                                          מאת: שי אלון

דודי סלע ניצח היום (שישי) 0:3 חלק את מרצ'ין גברון הפולני במשחק הראשון בין ישראל ופולין בבית האירופי-אפריקאי מספר 1 בגביע דייויס. ישראל עלתה ל-0:1 על פולין לאחר 1:6, 3:6 ו-4:6 של המחבט מספר אחת המדורג 86 בעולם, על גברון בן ה-22 המדורג במקום ה-362.

הישראלי פתח לא טוב את שנת 2011 בסבב וספג שישה הפסדים לעומת שני ניצחונות בלבד, אך מול הפולני הוא לא התקשה, מלבד ירידה קלה ביכולת במערכה השלישית.

גברון החליף ברגע האחרון את מיכאל פריזייז'ני (113) שנפצע ברגל במשחק הדייויס הראשון שלו. מלבד מהלכים טובים בודדים של הפולני, סלע שלט במשחק.

ישראל עלתה ל-0:1 ותקווה ליכולת טובה של אלוף ישראל, אמיר וינטרוב, ושל הזוג המנוסה אנדי רם ויוני ארליך.

בסיום המשחק נערך טקס לכבודו של הראל לוי שפרש השבוע ממשחק פעיל.

 

 


ישראל (משה חרמון)

רם, ארליך, וינטרוב, סלע ורן (משה חרמון)
 

 

מערכה ראשונה – 1:6 לדודי סלע
סלע פתח טוב עם 0:30 מהיר על גברון, שהתעשת, שמר על ההגשה ועלה ל-0:1. במשחקון השני סלע הגיש לראשונה והשווה ל-1:1 קליל על האפס. המשחקון השלישי היה צמוד, הגיע להארכה ובסיומה סלע הצליח לשבור ולעלות ל-1:2.

גברון המשיך להציג מכת כף-יד טובה, אך זה לא הרשים את סלע במשחקון הרביעי והוא עלה ל-1:3 עם משחק טוב מהקו האחורי. סלע העלה הילוך ושבר ללא קושי במשחקון החמישי כדי לעלות ל-1:4.

 


גברון (משה חרמון)

גברון. נשבר במשחקון השלישי (משה חרמון)
 

גברון כבר הגיע לנקודת שבירה, סלע לא נכנע ולאחר דקות לא מעטות הצליח לעלות ליתרון ולנצח גם במשחקון השישי, 1:5 לישראל ולסלע. סלע שבר גם בפעם השלישית במערכה הראשונה וניצח בה 1:6.

מערכה שניה – 3:6 לדודי סלע
סלע המשיך בדיוק מאיפה שהפסיק  ועלה ל-0:1 קל במשחקון הראשון של המערכה השניה. סלע, ששבר שלוש פעמים במערכה הראשונה, הצליח לעשות זאת במשחקון השני של המערכה השניה ולהעלות את ישראל ל-0:2.

 

 


סלע (משה חרמון)

דודי סלע. שבר במשחקון השני של המערכה השניה (משה חרמון)
 

 

גברון הוכיח אופי ובמכת כף-יד יפה במיוחד ניצח במשחקום השלישי וצימק ל-2:1. גברון שמר על ההגשות ובמשחקון הרביעי השווה ל-2:2 במיני-קאמבק. סלע לא התכוון להפסיד שלושה משחקונים ברציפות, שמר על ההגשה ועלה ל-2:3.

 


סלע (משה חרמון)

דודי סלע. 3:6 במערכה השניה (משה חרמון)
 

סלע שוב הצליח להגביר את הקצב, שבר את גברון ועלה ל-2:4. גברון שבר את סלע במשחקון השביעי וצימק ל-4:3. סלע הגיב במשחקון עילאי, שבר שוב והעלה את ישראל ל-3:5. סלע השלים את העבודה ועלה ל-0:2 במערכות עם 3:6.

 

 


דליה מזור (משה חרמון)

דליה מזור ברמת השרון (משה חרמון)
 

מערכה שלישית – 4:6 לדודי סלע
סלע רצה לסגור עניין ושבר את גברון במשחקון הראשון. גברון המשיך מערכה הפכפכה, שבר והשווה ל-1:1. סלע לא נבהל ושבר במשחקון השלישי בדרך ל-1:2. סלע הצליח לשמור על ההגשות  ועלה ליתרון 1:3.

 

 

 


רן בן שמעון (משה חרמון)

רן בן שמעון ביציע ברמת השרון (משה חרמון)
 

 

גברון שמר על ההגשות במשחקון החמישי וצימק ל-3:2. במשחקון ארוך במיוחד גברון שבר את דודי בהארכה והשווה ל-3:3. גברון ניצח משחקון שלישי ברציפות בדרך ליתרון 3:4.

 

כתבות נוספות

 


סלע וגברון (משה חרמון)