חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

סלע ניצח את בלוצ'י עם קאמבק ענק ויפגוש את פדרר

                                       מאת: שי אלון

אחת לתקופה מסוימת מגיע המשחק הזה שיכול להגדיר תקופה שלמה בקריירה. משחק שיכול לשנות את המזל לחלוטין, לטלטל את המומנטום ואולי הלילה (אור לשלישי) לדודי סלע היה את המשחק הזה.

סלע ניצח לאחר קאמבק אדיר את תומאס בלוצ'י המדורג 35 בעולם ועלה לסיבוב השני באליפות ארה'ב הפתוחה 6:4, 6:2, 4:6, 3:6 ו-0:6. הניצחון על בלוצ'י יעניק לסלע ביקור במגרש המרכזי שם יפגוש בסיבוב השני, את מי שנחשב בעיני רבים לטניסאי הגדול בכל הזמנים, רוג'ר פדרר, המדורג 3 כיום. פדרר ניצח בקלילות את סנטיאגו ג'יראלדו הקולומביאני 4:6, 3:6 ו-2:6. פדרר וסלע נפגשו עד כה פעם אחת בסיבוב הראשון של הרולאן גארוס ב-2005 ואז ניצח פדרר בקלות, 1:6, 4:6 ו-0:6.

סלע אמר ל-ONE הבוקר: 'כיף לחזור מפיגור 2:0 במערכות. לא שיחקתי טוב אבל נשארתי עם הלב והראש. סיבוב הבא נגד פדרר אני אנסה ליהנות כמה שיותר ולשחק משוחרר כי אין לי מה להפסיד'.

אחד הגורמים שאיפשר את המהפך המדהים של סלע היה האווירה במגרש בפלאשינג מדו שהזכירה מפגש גביע דייויס עם קהל ישראלי תומך שמילא את המצברים אצל הטניסאי המוכשר.

אחרי שני משחקונים שהלכו עם המגיש, בלוצ'י שבר במשחקון השלישי ל-1:2 הברזילאי שמר ל-1:3 ועמד בפתי שתי אפשרויות שבירה ל-1:4, אך סלע בכמה מהלכים יפים, הצליח לשמור. בלוצ'י שמר ל-2:4 ושמר שוב ל-2:5. כשהגיש למערכה הצליח סלע לשבור בחזרה ואחרי משחקון צמוד, שמר ל-4:5, אבל בלוצ'י שלאורך כל המערכה היה יציב יותר, שמר על האפס ל-4:6 ו-0:1 במערכות.

בלוצ'י שבר בפתיחת המערכה השנייה, אך סלע שבר מייד בחזרה.אבל הישראלי איבד מיידית שוב את ההגשה. דודי איבד ריכוז והברזילאי ברח עם שבירה נוספת
ל-1:5. סלע שמר לראשונה במערכה על ההגשה ל-2:5, אך בלוצ'י שמר בקלות על ההגשה ל-2:6 ו-0:2 במערכות.

 

הפתיחה החזקה של בלוצ´י לא בישרה על הבאות (GettyImages)

הפתיחה החזקה של בלוצ´י לא בישרה על הבאות (GettyImages)
 

סלע הציל נקודת שבירה במשחקון הפתיחה במערכה השלישית, אבל במשחקון השלישי במערכה נשבר ל-2:1. השניים שמרו על ההגשה, אבל המשחקון השישי שהפך לארוך במשחק, הצליח סלע אחרי כמה נקודות שבירה לחזור למערכה עם 3:3. השניים שמרו על ההגשה עד שביתרון 4:5 הצליח סלע לשבור את בלוצי'י ל-4:6 וצימק ל-1:2 במערכות.

 

סלע, עם המומנטום חזר למשחק בגדול והתחיל לשחק מצוין ברמה שהזכירה את תקופת השיא שלו לפני שנתיים. סלע שמר ל-0:1, שבר ל-0:2 והגיש בקלות ל-0:3 כשהוא חובט וינרים כמעט מכל מקום על המגרש מול בלוצ'י שהיה ממש מחוץ למשחק.

הברזילאי הצליח אחרי משחקון ארוך לשמור ל-1:3, אך מכאן ואילך רק רדף אחרי סלע שעם בטחון עצמי גבוה הגיש מצוין ושמר על היתרון עד 3:6 ו-2:2 במערכות.  סלע ניצל את המומנטום והעייפות של הברזילאי ושבר ל-0:1 בפתיחת המערכה החמישית ושוב ל-0:3 אחרי משחקון ארוך מאוד שחצה את קו השלוש שעות של המשחק.

 

 

רוג´ר פדרר מול גילארדו הלילה. סלע מחכה לו (רויטרס)

רוג´ר פדרר מול גילארדו הלילה. סלע מחכה לו (רויטרס)
 

בשלב הזה בלוצ'י קרא לטיפול רפואי על התכווציות שרירים, ואחרי הפסקה חזר למגרש כשהאוהדים הישראלים לא מפסיקים לעודד את סלע שלא יצא מריכוז והמשיך בריצה ל-0:6 אחרי שלוש שעות וחצי של משחק.

 

בסיום דודי חגג עם האוהדים, זרק להם כדורים, והודה להם עם ידיים למעלה. באווירה שהזכירה את גביע דיוויס בבית. האוהדים צעקו לו 'עכשיו פדרר'. זה הניצחון הכי גדול של סלע בשנה האחרונה ובשלוש המערכות האחרונות סלע נראה בשיאו. זוהי הפעם הראשונה בקריירה של סלע בן ה-26 שהוא חוזר מפיגור 2:0 במערכות לניצחון .

כתבות נוספות

דילוג לתוכן