חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

סלע נוצח 3:0, ישראל הפסידה את המפגש 4:1

אכזבה לנבחרת ישראל הערב (שני) בצ'ילה. לאחר שאתמול אנדי רם ויוני ארליך הצליחו לצמצם את הפער וצימקו את יתרון הצ'יליאנים ל-1:2, הנבחרת הישראלית הייתה חייבת שני ניצחונות במשחקי היחידים שנותרו להיום.

למשחק הראשון בין שני המדורגים הבכירים עלה דודי סלע מול פרננדו גונזאלס. כזכור, במשחק האחרון בין השניים שנערך בגביע דייויס בשנת 2007 ברמת השרון- הייתה ידו של סלע על העליונה וכך גם ידה של ישראל במפגש.

מאז נראה כי הצ'יליאנים מחכים לנקמה- שהגיעה היום במלוא מתיקותה. גונזאלס השיג ניצחון על סלע בשלוש מערכות 3:6,4:6,4:6 ולאחר שעתיים העלה את צ'ילה לרבע הגמר.

במערכה הראשונה השיג גונזאלס שבירה אחת שלמעשה נתנה לו את המערכה הראשונה. במערכה השנייה עלה גונזאלס ל-1:5, אך גם חזרה גדולה של דודי ל-4:5 לא נתנה לו את המערכה שהסתיימה כאמור ב-4:6 לצ'יליאני. המערכה השלישית הייתה קלה יותר לצ'יליאני שניצח 3:6 והשיג בסך הכל 38 חבטות מנצחות, לעומת 20 של סלע.

הנבחרת הישראלית הפסידה 1:4 לאחר שהראל לוי הפסיד לג'ורג' אגילאר 7:6,6:1 במשחק שהתקיים לפרוטוקול בלבד.

דודי סלע אמר בסיום המשחק: 'הרגשתי קצת יותר טוב מהמשחק ביום שישי אבל גונזאלס הוא בין השחקנים הטובים ביותר בעולם על החימר. היו לי כמה הזדמנויות שלא ניצלתי וכדורים שלא הייתי צריך להחטיא אבל בסך הכל הוא היה יותר טוב היום'.

'צ'ילה יותר טובים מאיתנו על החימר' אמר סלע, 'כמובן שעל מגרשים קשים זה סיפור אחר לגמרי'.

'כולנו מאוכזבים', אמר סלע על התחושה בנבחרת. 'אולי אם הייתי מנצח ביום שישי זה היה נגמר אחרת, אבל אני מסתכל קדימה', סיכם המחבט הבכיר של ישראל.

הקפטן אייל רן, בסיום: 'חשוב שניקח את הדברים הטובים מהמפגש הזה והיו הרבה כאלה. הצלחנו להתמודד שווה בשווה מול צ'ילה, שהיא נבחרת בית עליון לגיטימית. המשחקים היו צמודים והשחקנים נלחמו ועשו את המקסימום. המפגש הזה יעזור לנו במפגשים הבאים כשנצטרך לשחק על החימר'.

על שחקני הנבחרת, אמר רן: 'אנדיוני מאוד משמעותיים לנו כזוג וגם דודי והראל הפגינו יכולת גבוהה. נועם אוקון על הספסל והוא נותן הרבה עומק לנבחרת'.

'אני חושב שהשחקנים ייצאו מחוזקים למרות ההפסד ומקווה שהם ייקחו את שעות האימון שצברנו על החימר לתחרויות האישיות שלהם כדי שיוכלו לשפר את הדירוג ויוכלו לנצח עוד משחקים'.

'אני שמח שבעקבות הניצחון בזוגות יוני ארליך יחזור למאייה הראשונה בזוגות', אמר הקפטן.

על המפגש הבא, אמר רן: 'נעשה הכל כדי להישאר בבית העליון. אנחנו מחזיקים אצבעות שזה יהיה משחק ביתי כי אנחנו מתגעגעים לקהל שלנו. אמנם היה פה עידוד אבל משחק ביתי זה דבר אחר. התחושה היא שאפשר להישאר בבית העליון'.

ההפסד שלח את ישראל להתמודדות בפלייאוף על ההישארות בבית העליון במפגש שיתקיים בין התאריכים 17-19 בספטמבר. הגרלת המשחקים צפויה להתקיים במהלך חודש אפריל.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן