חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

סלע נוצח על ידי מישה זברב בבלגרד

                                                             מאת: שי אלון

דודי סלע נוצח בסיבוב הראשון של טורניר החימר בבלגרד 7:6, 3:6 ו-6:3, על ידי המדורג 99 בעולם, מישה זברב מגרמניה.

סלע יאבד בשבוע הקרוב כ-80 נקודות על זכיה בצ'לנג'ר רודוס בשנה שעברה, ויצנח לפחות עד המקום ה-137 בעולם. ההפסד הזה קבע כי הישראלי, שישתתף במוקדמות ברולאן גארוס, ישחק ככל הנראה בטורניר מוקדמות עבור הכניסה לטורניר ווימבלדון, בו הגיע בעבר לשמינית הגמר.

סלע החמיץ ארבע נקודות שבירה במשחקון הראשון, השניים שמרו על ההגשה עד 2:2 ואז שוב קיבל הישראלי שלוש הזדמנויות לשבור, גם אלה הוחמצו והגרמני שלא נשבר, קיבל הזדמנות במשחקון השישי ושבר ל-2:4, השניים שמרו על האפס ל-3:5, ואז החמיץ הגרמני שתי נקודות מערכה וסלע אחרי משחקון צמוד שבר ל-4:5 וההגשה נשמרה עד שובר השוויון.

הגרמני ברח בתחילת שובר השוויון ל-0:5 ו-2:6, סלע הציל שתי נקודות מערכה אבל נכנע בשלישית  וזברב שהיה פחות טוב מסלע זכה במערכה הראשונה עם 6:7 אחרי שעה ועשר דקות.

 

 


מישה זברב (GettyImages)

מישה זברב. ניצח את סלע (GettyImages)
 

 

סלע נשבר כבר בפתיחת המערכה השניה ואחרי משחקון צמוד הגרמני שמר ל-0:2. סלע שמר ושבר ל-2:2, אך משחקון הגשה רצוף טעויות, העניק למישה זברב שבירה שניה במערכה ל-2:3. במשחקון הבא, סלע חזר מפיגור לשבירה נוספת, שהפעם לוותה בשמירה על ההגשה ויתרון 3:4. סלע שבר את הגרמני במשחקון הבא כשהוא חוזר מ-30:0, והצליח להגיש למערכה ל-3:6.

זברב הציל נקודת שבירה ושמר ל-0:1, כשזמן המשחק הגיע לשעתיים בפתיחת המערכה השלישית. הגרמני הצליח לשבור במשחקון הבא שגם הוא היה צמוד, ושמר ל-0:3 כשגם הפעם סלע החמיץ שתי נקודות שבירה.

 

 


דודי סלע (GettyImages)

דודי סלע. יירד לדירוג השפל מאז 2007 (GettyImages)
 

 

המצב נראה אבוד, אבל סלע לא נשבר מנטלית, הגיש על האפס ל-1:3, שבר את הגרמני בחזרה ושמר ל-3:3. סלע הוליך 0:40 עם שלוש נקודות שבירה שיכלו להכריע את המשחק, אבל הגרמני הוכיח שגם הוא יכול לשרוד מנטלית, וחזר לשמור 3:4.

הנדנדה במשחק המשיכה, כשזברב חזר גם הוא מ-0:30 לטובת סלע, לשבירה ל-3:5. זברב הצליח במשחקון הבא, להחמיץ נקודת משחק, להציל נקודת שבירה ולזכות בנקודת המשחק השניה לזכותו וניצח אחרי שעתיים ו-45 דקות.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן