חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

סלע ופדרר מרחק משחק אחד ממפגש ביניהם

                                             מאת: שי אלון

המחבט הישראלי הבכיר, דודי סלע, עשוי לפגוש בסיבוב השני של אליפות ארה'ב את אלוף הטורניר חמש פעמים, אולי הטניסאי הטוב בהיסטוריה, רוג'ר פדרר. כך נקבע הערב (חמישי) בהגרלת הגראנד האחרון של השנה, שיחל ביום שני הקרוב.

אבל, כדי לשחק על המגרש המרכזי, בשידור חי בכל רחבי תבל, יצטרך הישראלי לנצח בסיבוב הראשון יריב לא פשוט: המדורג 35 בעולם, תומס בלוצ'י מברזיל.

סלע מעולם לא פגש את הברזילאי בן ה-24 שהגיע בשלוש השנים האחרונות לסיבוב השני באליפות. סלע, 94 בעולם, הגיע בשנה שעברה גם כן לסיבוב השני ואם לא יעבור את בלוצ'י יאבד נקודות יקרות.

כמו בשני הגראנד סלאמים האחרונים, שובצו נובאק ג'וקוביץ' ורוג'ר פדרר לאותו צד של ההגרלה, בעוד רפאל נדאל ואנדי מארי מובילים את החלק התחתון של ההגרלה.

ג'וקוביץ' הראשון בעולם יפתח מול עולה מהמוקדמות, נדאל מול אנדריי גולובב מקזחסטן, רוג'ר פדרר מול סנטיאגו גילארדו מקולומביה ואנדי מארי מול סמדב דברמן מהודו. רבעי הגמר בין הגברים אם לא תהיינה הפתעות: ג'וקוביץ'- מונפיס, פדרר-פיש, מארי-סודרלינג, נדאל- פרר.

שחר פאר, 24 בעולם, מדורגת 23 בטורניר הנשים ותפתח מול ההודית, סאניה מירזה המדורגת כיום 63 בעולם. שחר ומירזה שיתפו פעולה בעבר בזוגות ואף זכו ביחד בטורניר.

במידה ותעפיל לסיבוב השני, תחכה לשחר עולה מהמוקדמות או האמריקנית בת ה-18, סלואן סטאפנס המדורגת 110 בעולם. פאר אמורה לעבור את שני הסיבובים הראשונים, אם כי גם ברולאן גארוס וגם בווימבלדון קיבלה הגרלות נוחות ולא ניצלה אותן והודחה בסיבוב הראשון.

 


פדרר (רויטרס)

פדרר. חושש מההגרלה? (רויטרס)
 

 

המשך ההגרלה של פאר כבר קשה הרבה יותר. בסיבוב השלישי אמורה לפגוש את המדורגת 17 בעולם, אנה איבנוביץ ובשמינית הגמר אם לא תהיינה הפתעות, את סרינה וויליאמס (רק 28) או ויקי אזרנקה (4). אזרנקה תתחיל מול יוהנה לארסון השבדית. סרינה תפתח מול בויאנה יובנסובקי הסרבית.

הראשונה בעולם קרולין ווזניאקי תפתח מול נוריה לגוסטרה ויואס מספרד. וורה זבונרבה, השניה בעולם תפתח מול עולה מהמוקדמות. מריה שראפובה המדורגת שלישית והפייבוריטית לזכיה לצד סרינה תחל מול התר ווטסון הבריטית.

משחקה של יוליה גלושקו בסיבוב השני של המוקדמות נדחה ללילה בין שישי לשבת, עקב גשמים בניו יורק.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן