סלע הפסיד למת'יו אבדן בסן חוזה

                               מאת: שי אלון

הפסד לדודי סלע בסיבוב הראשון של טורניר ה-ATP בסן חוזה בארה'ב. הישראלי המדורג 73 בעולם נכנע בתום שעתיים וחצי למת'יו אבדן האוסטרלי, 88 בעולם, 6:7 (7:9), 6:2 ו-7:6 (7:1). הישראלי שמחפש נקודות דירוג יקרות בדרך לאולימפיאדת לונדון שיחק לא רע, אך יצא מריכוז בשובר השוויון המכריע במערכה השלישית וינסה לחפש ניצחונות חשובים בשבוע הבא בטורניר ממפיס, שם יאלץ להתחיל במוקדמות.

סלע השיג שבירה ראשונה במשחק ל-2:3. הישראלי שמר על ההגשות ל-2:4 ועלה גם ל-3:5 לאחר שהציל שלוש נקודות שבירה לזכות האוסטרלי. אבדן הצליח לבסוף לשבור במשחקון העשירי ל-5:5 והשניים ששמרו על ההגשות הגיעו לשובר שוויון. זה היה דרמטי ומרתק. האוסטרלי החמיץ נקודת מערכה עם ההגשה שלו ל-5:6, ושוב ביתרון 6:7, וסלע היה זה שלבסוף ניצח עם 7:9 אחרי שעה ושבע דקות.

אבדן שבר ל-1:2 במערכה השנייה ושוב ל-1:4, סלע נעלם מהמגרש והאוסטרלי טייל במהירות ל-2:6 מהיר. המומנטום השתנה שוב בפתיחת המערכה השלישית כשסלע שבר בפתיחה ל-0:2, אולם אבדן השיג שבירה מהירה בחזרה ל-1:2 אבל סלע שבר שוב ל-1:3. הישראלי כבר הוביל 0:40 במשחקון הבא אבל המשחקון הפך צמוד ואבדן שבר לבסוף ל-3:3.

השניים שמרו על ההגשות עד סיום המערכה וניגשו לשובר שוויון נוסף כדי להכריע את המשחק הצמוד אחרי כשעתיים וחצי על המגרש. אבדן פתח עם מיני ברייק את שובר השוויון ומשם רץ ל-0:5 מהיר בדרך ל-1:7 מוחץ ומקום בסיבוב השני מול קווין אנדרסון מדרא'פ.

כתבות נוספות