חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

סלע הפסיד בגמר הצ׳לנג׳ר בהלסינקי

שי אלון, one

הטניסאי דודי סלע נחל היום (ראשון) אכזבה קשה כאשר נוצח בגמר צ'לנג'ר הלסינקי,פינלנד, אחרי משחק צמוד ומותח ע"י יורגן זופ האסטוני (285 בעולם) 6:4, 5:7 ו-7:6 (8:6).
אולם האסטוני בן ה-26 הגיע עם בטחון עצמי אחרי שבוע בו ניצח שורה של מדורגים בכירים ממנו כולל המדורג 1 בטורניר, ירקו נימינן מפינלנד בסיבוב הראשון, נלחם על כל כדור, ודי הפתיע את הישראלי שטייל לאורך כל הטורניר עד כה ולא שמט מערכה.סלע, שהחל את השבוע כמדורג 111 ויעלה מחר למקום ה-97, עלה למגרש כפייבוריט ברור לאחר שזכה כבר ב-16 טורנירי צ'לנג'ר, מול יריבו המדורג במאיה השלישית שזכה ב-2012 בצ'לנג'ר בודד. הישראלי בן ה-29 היה זה ששבר ראשון ל-2:4 במערכה הראשונה, אבל האסטוני לקח 4 משחקונים ברצף וניצח במערכה הראשונה, 4:6. במערכה השנייה זופ שבר ל-1:2, אבל סלע שבר פעמיים בחזרה והגיש לניצחון במערכה ביתרון 3:5. הדרמה המשיכה כשסלע נשבר והאסטוני חזר לשווין 5:5. סלע הצליח לקחת את המשחק ברגע האחרון למערכה שלישית כששמר ושבר ל-5:7 .
גם המערכה השלישית היתה הפכפכה ומורטת עצבים. השניים שברו האחד את השני ל-1:1. האסטוני שבר ל-2:3, וסלע החזיר מייד בשבירה. בשוויןן 4:4, זופ שבר, הגיש למשחק ועלה לנקודת משחק אותה החמיץ וסלע שבר ל-5:5.

האסטוני שכבר שב ל-5:6 וניגש בפעם השנייה להגיש למשחק שוב לא עמד בלחץ, והשניים הגיעו לשובר שוויון מכריע, בו החמיץ זופ נקודת משחק ביתרון 5:6, אך סלע פספס הזדמנות למהפך, האסטוני זכה לנקודת משחק שלישית אותה ניצל, וסגר בתום שעתיים ו-8 דקות, 6:8 בשובר השוויון וניצחון ענק מבחינתו .
סלע שהבטיח את מקומו בטופ 100 ובהגרלה הראשית של אליפות אוסטרליה עקב העלייה לגמר, ישחק בשבוע הבא בצ'לנג'ר אחרון לעונה באנדריה, איטליה בו ידורג שביעי ויפתח מול עולה מהמוקדמות.
 

כתבות נוספות

דילוג לתוכן