סלע הודח מאוסטרליה, ניצחון לפאר

                            מאת: שי אלון

דודי סלע, המחבט הבכיר של ישראל, לא הצליח להעפיל לסיבוב השני של אליפות אוסטרליה הפתוחה, למרות משחק טוב וצמוד שלו מול תומאס בלוסי. אמנם זה היה 0:3 חלק (6:7, 4:6 ו-3:6) מבחינת הדרום אמריקאי אך גם על פי הנקודות וגם על פי המשחק עצמו אפשר להבין שסיפור גדול יותר היה פה וסלע הפסיד במשחק שיכול היה ללכת לכל כיוון.

בדיעבד ניתן לקבוע ששובר השוויון במערכה הראשונה הוא זה שהכריע את ההתמודדות כולה והעליה של בלוסי ל-0:1 במערכות ששם את המומנטום והכח בצד שלו.

גם העליה של סלע ל-0:3 בפתיחת המערכה השניה לא עזרה ושבירה נוספת עשתה את הסיפור קשה ומרגיז בדרך להפסד בחלק הזה ובסופו של דבר המערכה השלישית הייתה כבר התפרקות ו-3:6.

מנגד, שחר פאר קיבלה הגרלה קלה ועשתה אותה אפילו קלה יותר כשניצחה תוך פחות משעה את הולנד האוסטרלית.

מערכה ראשונה: בלוסי מנצח אחרי שובר שוויון 6:7 (5:7)
בלוסי לא התקשה לשמור על ההגשות במשחקון הראשון ואף עלה ל-15:30 עם ההגשות של סלע, אבל האחרון התאושש והשווה ל-1:1.

 

בלוצ´י ברגע למצלמות מול דודי סלע (GettyImages)

בלוצ´י ברגע למצלמות מול דודי סלע (GettyImages)
 

בלוסי הגיש ושמר על חבטותיו בצורה טובה, 1:2. גם סלע עשה את אותו הדבר – 2:2. הישראלי כבר היה עם שלושה אייסים בשלב הזה של המשחק. הברזילאי שוב הגיש בצורה חלקה ל-2:3, גם דודי עמד במשימה שלו – 3:3. דודי כפה שוויון 40, עלה ליתרון, חזר לשוויון, יתרון בלוסי, שוויון, סלע, שוויון, בלוסי, שוויון – אחרי כל זאת ועוד: סלע שבר ל-3:4!

 

 

דודי סלע באליפות אוסטרליה הפתוחה מול בלוצ´י (GettyImages)

דודי סלע באליפות אוסטרליה הפתוחה מול בלוצ´י (GettyImages)
 

שחקן נבחרת הדייויס שלנו עלה במהירות ל-3:5 במשחקון שאחרי וגם שחקן הדייויס של ברזיל התאושש כדי להפעיל לחץ עם 4:5. סלע הגיש למערכה ובלוסי עלה ל-40:0 זריז כדי להחזיר את השבירה שלו ברגע מכריע – 5:5 ולעלות ליתרון 5:6 במשחקון הבא. סלע עשה את העבודה וכפה שובר שוויון (6:6) בו הפסיד באכזריות – 5:7 לבלוסי ו-0:1 במערכות.

 מערכה שניה: סלע התחיל טוב, בלוסי התאושש בדרך ל-4:6
הרגשת הפספוס מההפסד במערכה הראשונה לא השפיעה על סלע עם פתיחת השניה והוא עלה ל-0:1 על ההגשה שלו ושבר במהירות ל-0:2 על ה-0. עוד משחקון על ההגשה של סלע וזה היה כבר 0:3 תוך 10 דקות בחלק השני, לפני שבלוסי לקח משחקון ראשון במערכה – 1:3. הברזילאי עלה טוב גם למשחקון החמישי ושבר את ההגשה של סלע, 2:3. 

דודי סלע באליפות אוסטרליה הפתוחה (רויטרס)

דודי סלע באליפות אוסטרליה הפתוחה (רויטרס)
 

בלוסי חזר ל-3:3 וביטל סופית את השבירה המוקדמת, סלע שמר על ההגשה שלו ועלה ל-3:4 אך בלוסי שוב עמד על המשמר – 4:4. המשחקון התשיעי והחשוב הלך לכיוון הברזילאי עם עוד שבירה קריטית – 4:5 לדרום אמריקני שגם הכריעה את המערכה השניה – 4:6.

מערכה שלישית
שבירה ראשונה של בלוסי הגיעה כבר במשחקון הראשון והוא גם עלה ל-0:2 אחרי השני. בלוסי המשיך על גלי השבירה הזו וסלע צימק ל-2:3 ואז ל-3:4, עד שבסופו של דבר הגיעה השבירה הנוספת שסיימה את המשחק, 3:6.

שחר פאר עלתה לפנות בוקר (בין שני לשלישי) בקלות וכצפוי לסיבוב השני באליפות אוסטרליה הפתוחה כשהביסה תוך 57 דקות את איזבלה הולנד האוסטרלית בעלת הכרטיס החופשי 2:6 ו-0:6.

 שחר פאר בסיבוב השני

פאר, 34 בעולם, שלטה במשחק באופן מלא, לא נחשפה לנקודת שבירה אחת ויריבתה המדורגת 181 בעולם נשברה חמש פעמים. המשחק נערך תחת חום כבד של 35 מעלות במלבורן.

שחר פאר (רויטרס)

שחר פאר לאחר הניצחון על הולנד (רויטרס)
 

 פאר תשחק בסיבוב השני מול המדורגת 14 בטורניר, סבינה ליסיצקי מגרמניה, שניצחה אחרי מאבק קשה את סטפני ווגל משווייץ, שעלתה מן המוקדמות, 2:6, 6:4 ו-4:6.

פאר פתחה עם שבירה את המשחק ותוך כמה דקות שברה שוב וברחה ל-0:4. האוסטרלית עלתה על הלוח, שמרה ל-1:4 ואח'כ ל-2:5 לפני שפאר סגרה ענין במערכה תוך 29 דקות עם 2:6.

במערכה השניה זה היה אפילו יותר מהר. פאר זכתה בקלות ברוב הנקודות בכל משחקון וסגרה בייגל תוך 28 דקות. הישראלית הגיעה בשנתיים האחרונות לסיבוב השלישי באליפות אוסטרליה, כאשר הישג השיא של פאר היתה הופעת רבע גמר בלתי נשכחת מול סרינה וויליאמס ב-2007.

כתבות נוספות