חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

סלע גבר על סוויטינג ועלה לסיבוב ה-2

                                      מאת: שי אלון

דודי סלע עלה הערב (רביעי) לסיבוב השני בצ'לנג'ר הגדול בדאלאס. הישראלי המדורג 63 בעולם ניצח במשחק צמוד את האמריקני ראיין סוויטינג, 80 בעולם, 6:1, 5:7 ו-5:7.

סלע שהפסיד בשבועיים האחרונים, בשני משחקים צמודים בחצי גמר טורניר דלריי ביץ' למרינקו מטוסביץ' ובסיבוב השני באינדיאן וולס לז'יל סימון, הצליח לחזור מפיגור 5:3 במערכה השלישית, לנצחון מוראלי חשוב.

הישראלי ישחק בסיבוב השני מול הגרמני ביורן פאו המדורג 113 בעולם. סלע, כמו טניסאי טופ-100 רבים, משחק השבוע בצ'לנג'ר שמחלק 125,000 דולר ומושך אליו את השחקנים בין הטורנירים הגדולים של אינדיאן וולס ומיאמי.

אחרי שלוש שמירות על ההגשה, האמריקני שבר את סלע ל-1:3 ורץ עם המערכה בדרך לשבירה נוספת ל-1:5. האמריקני הגיש בקלות למערכה הראשונה עם 1:6 כשסלע נראה לא מרוכז ולא במשחק.

סוויטינג המשיך עם משחקון שביעי רצוף כששבר את סלע ל-0:1 בפתיחת המערכה השנייה, אך דודי התעורר פתאום ושבר בחזרה ל-1:1. האמריקני השיג שוב יתרון שבירה ל-2:3, אך שוב לא הצליח לשמור על ההגשות וסלע שבר ל-3:3. השניים המשיכו עם הגשות במשחקונים צמודים עד 5:6 לסלע. סוויטינג הוליך במשחקון הבא, אך סלע הצליח בסיומו לשבור וזכה במערכה השנייה עם 5:7.

סוויטינג פתח גם את המערכה השלישית עם שבירה והוליך 0:2, סלע שמר ל-1:2 ובמשחקון הבא הוליך 0:40, אך החמיץ חמש נקודות שבירה והאמריקני עלה ל-1:3, אבל הישראלי ניצל את אי היציבות של האמריקני, שמר במשחקון הבא, ואז שוב עלה ל-0:40 מול ההגשה של האמריקני והפעם שבר ל-3:3.

 

דודי סלע באליפות אוסטרליה הפתוחה (רויטרס)

דודי סלע. יפגוש את ביורן פאו בסיבוב השני (רויטרס)
 

 

המומנטום של סלע שוב נעצר והישראלי נשבר ל-4:3, אחרי משחקון ארוך ומתוח האמריקני שמר ל-3:5. סלע שמר עם שניי אייסים ל-4:5 ואז האמריקני לא עמד בלחץ של ההגשה למשחק וסלע שבר בקלות ל-5:5. הישראלי שמר ל-5:6, ולמרות שהאמריקני הוליך 15:40 ושובר השוויון נראה כבר בפתח, סוויטינג ביצע טעות כפולה, סלע חזר למשחקון, כשהאמריקני מבצע טעות כפולה נוספת בנקודת המשחק אחרי שעה ו-55 דקות.    

כתבות נוספות

דילוג לתוכן