סלע גבר על ברטון והעפיל לרבע גמר מקסיקו סיטי

המחבט מספר 1 של ישראל, דודי סלע, עלה אמש (רביעי) לרבע גמר צ'לנג'ר מקסיקו סיטי אחרי שניצח את האוסטרלי בן ה-21, מתיו ברטון, המדורג 201 בעולם 3:6 ו-5:7.

סלע, 108 בעולם, שמדורג שני בטורניר, כבר היה על סף איבוד המערכה השנייה, אבל שרד ומנע מערכה שלישית. הישראלי ישחק מול נילס לנגר הגרמני המדורג 329 בעולם ברבע הגמר. אגב, אם סלע יגיע לגמר הטורניר הוא יחזור לטופ 100 של הטניס העולמי.

שני השחקנים שברו אחד את השני בשלושת המשחקונים הראשונים, כשסלע היה הראשון לשמור על ההגשות ל-1:3. הישראלי שבר שוב ל-1:4, אך האוסטרלי, שהירבה בשגיאות כפולות, (13 במשחק כולו) התעשת, שבר ושמר ל-3:4. סלע בתגובה שמר על ההגשות ושבר שוב כדי לזכות במערכה הראשונה.

במערכה השנייה הסרב של האוסטרלי התייצב והוא שמר על ההגשות שלו ואף שבר את סלע ל-3:4. ביתרון 3:5, הייתה לברטון נקודת מערכה מול הסרב של סלע, אך זו לא נוצלה והמשחקון הפך להיות הארוך ביותר במשחק, עד שסלע לבסוף שמר ל-4:5.

 

שחר פאר. הרולאן גארוס בהישג יד (רויטרס)
שחר פאר. הרולאן גארוס בהישג יד (רויטרס)
 

הניצחון במשחקון הזה שינה בחזרה את המומנטום במשחק, האוסטרלי חזר להגיש רע ולחבוט שגיאות כפולות וסלע השלים ארבעה משחקונים רצופים בדרך לניצחון ולמקום ברבע הגמר בצ'לנג'ר נושא הפרסים בסך 35,000 דולרים.

בתוך כך, פורסמה הערב רשימת הכניסה לרולאן גארוס, וסלע נמצא כרגע שש מקומות מחוץ לגראנד סלאם השני של העונה. שחר פאר, אגב נמצאת מקום אחד מחוץ לרשימה וזקוקה לפרישה אחת בלבד כדי לשחק בהגרלה הראשית.

 

עשו לנו לייק בפייסבוק

כתבות נוספות