סלע: אני עובד קשה, מקווה שזה יבוא לידי ביטוי באליפות ישראל

בית הגמר של אליפות ישראל לבוגרים (19-23 בדצמבר) יפתח ביום שני הקרוב, כאשר כבר עכשיו מתחרים כ-100 שחקנים במוקדמות, במטרה להעפיל לסיבוב הראשון.
מי שכבר נמצא בבית הגמר וממתין לפתיחת משחקו ביום שלישי (20 בדצמבר) הוא דודי סלע, המחבט הבכיר של ישראל ומי שזכה אשתקד במקום השני באליפות. סלע חזר לא מכבר מברזיל, שם הוא הגיע עד לגמר טורניר מאסטרס הצ'לנג'רים.
'מצד אחד, אני שמח שהספקתי לנוח אחרי העונה, ביליתי עם חברים וביקרתי גם בקרית שמונה. מצד שני, הייתי במומנטום והייתי שמח להמשיך לעוד כמה תחרויות. אני מקווה שלאחר המנוחה הקצרה ואימונים אתחיל את העונה בצורה טובה', סיפר סלע.
את הניצחונות האחרונים בברזיל מייחס סלע למאמניו בתקופה האחרונה: 'התאמנתי טוב עם הראל ועכשיו גם עם יואב בן צבי. יש ביני לבין יואב חיבור טוב ולכן לא הפתיע אותי שהצלחתי. אנחנו חברים מגיל 10, הוא עשה דרך לא קצרה בעולם האימון המקצועי ויודע מה אני צריך. כרגע אנחנו עובדים, בין השאר, על ההגשה'.
במאסטרס בברזיל ניצח סלע את הברזילאי תומאס בלוצ'י (37), שחקן טופ 100 לגיטימי, בפעם השנייה העונה. סלע מייחס את הניצחונות לכושר שבו הוא נמצא, אך גם לסגנון המשחק של בלוצ'י: 'בשתי הפעמים כמובן ששיחקת טוב, אבל גם הסגנון שלו מתאים לשלי. אני משחק מגוון והוא אוהב לשחק רק מהקו האחורי, ככה שיותר קשה לו איתי'.


דודי סלע
'העונה האחרונה הייתה יכולה להיות הרבה יותר טובה', אמר סלע. 'אבל אני שמח שגם בעונה בינונית הצלחתי לסיים במאה הראשונים וגם שלא נפצעתי. חבל שלאחר שזכיתי בשלושה צ'לנג'רים במאי ויוני לא הצלחתי לנצח לפחות עוד סיבוב בווימבלדון, כי זה היה משחק צמוד' (7:5 במערכה השלישית עם גילס סימון הצרפתי, המדורג במקום ה-16 בעולם).
לקראת אליפות ישראל מתאמן סלע עם סער סטיל, הראל לוי, נועם אוקון וגם עם אמיר וינטרוב. על המפגש האפשרי עם וינטרוב, אמר סלע: 'אמיר התקדם הרבה בשנתיים האחרונות. אני עובד קשה ומקווה שזה יבוא לידי ביטוי בתוצאות באליפות ישראל ובעונה בכלל. המטרה היא לסיים ב-50 הראשונים'.
על יריבו האפשרי בסיבוב הראשון (המנצח בין דניאל יעקבי לאלון אליה) אמר סלע: 'כל מי שמגיע עד לבית הגמר של התחרות הוא שחקן טוב. אצטרך להיות מרוכז כדי לנצח, אין משחקים קלים'.

כתבות נוספות