סלע: "אני מוכן לכל מי שיגיע מולי"

מפגש הדייויס ייפתח בסוף השבוע הקרוב ויפגיש למשחקים מרתקים את נבחרות ישראל וקנדה. מדובר במפגש גורלי ביותר- שכן המנצחת בו תזכה לעלות אל הבית העליון, הכולל את 16 הנבחרות הטובות בעולם.
הבוקר (שלישי) קיימו הנבחרות שתי מסיבות עיתונאים נוספות ברמת השרון, כאשר מחר בערב תתקיים ארוחת הערב המסורתית. ביום חמישי תיערך הגרלת המשחקים במלון דניאל בהרצליה.
למסיבת העיתונאים, שהועברה בשידור חי בערוץ הספורט, הופיעו הישראלים לפני אימון הבוקר שלהם. "אני מוכן לכל מי שיגיע מולי", פתח המחבט הבכיר של ישראל, דודי סלע. "כל הנבחרת מוכנה ואנחנו מרגישים טוב. נעשה הכל על מנת לנצח. אנחנו באים לתת 100% וכמובן שאנחנו צריכים את הקהל המדהים שלנו, שתמיד משפיע, תומך ועוזר לנו בשביל שננצח".
אמיר וינטרוב סיפר על המיקוד בהכנות הנבחרת ויתרונותיה: "אנחנו מתרכזים בנו ולא בהם. אני לא יודע עד כמה החום ישפיע עליהם אבל זה יהיה לטובתנו. אני אוהב לשחק בחום".
הצמד הישראלי, אנדי רם ויוני ארליך, עשויים להתמודד בסוף השבוע באחד מהמשחקים הקשים ביותר שהזדמנו להם בשנים האחרונות. למרות זאת, אנדי רם נשמע אופטימי: "הם פייבוריטים רק בדירוג אבל גם צ'ילה היו פייבוריטים וראיתם מה היה. הכוח שלנו זה הגיבוש ולא הדירוג. הקהל פה ייהנה מאיכויות משחק ואני מאמין שנוכל לעבור את הקנדים לעיני אצטדיון מלא. בבית אנחנו מהנבחרות המסוכנות בעולם".
 
"וינטרוב
וינטרוב וסלע במסיבת העיתונאים (יוסי ציפקיס)
יוני ארליך צודד גם הוא בשותפו: "הקהל תמיד עזר לנו וכל אחד מאיתנו יודע איך זה תרם במשחקים. ראיתם איך כל אחד מאיתנו התעלה על עצמו וניצח שחקנים טובים מאיתנו. צ'ילה ורוסיה הן דוגמאות טובות לכך. זה לא רק בגלל שהקהל הפריע ליריבות, הוא גם עזר לנו להרים את הרמה שלנו".
הקפטן אייל רן, שמפקח על הכנות הנבחרת, סיכם: "זאת נבחרת טובה והם פייבוריטים מבחינת הדירוג. דודי ואמיר יתחילו עם היחידים ויעבירו את המקל לאנדי ויוני שהם נקודה כמעט בטוחה. אנחנו מכבדים את הקנדים אבל נבוא לעשות את העבודה".
בסיום מסיבת העיתונאים עם הנבחרת הישראלית, הופיעה נבחרת קנדה לראשונה לעיני העיתונאים הישראלים.
מילוש ראוניץ', שרק אתמול ציין כי הוא מרגיש בבית, פתח ואמר: "אני שמח על ההתקדמות שלי. הייתה לי שנה טובה עם התקדמות מהירה. לגבי הדייויס- אתן הכל בשביל הנבחרת". ראוניץ' לא שכח גם להחמיא לאמיר וינטרוב, ואמר: "אני יודע שאמיר טוב. לפני כמה שנים שיחקנו אבל ברור שהרבה השתנה מאז. אצטרך להתמקד במשחק שלי ובמה שאני צריך לעשות".
 
"ואסק
ואסק פוספיסיל ומילוש ראוניץ´ במסיבת העיתונאים (יוסי ציפקיס)
דניאל נסטור, שכבר פגש לא אחת את הצמד אנדיוני, המשיך בהצהרות מלאות הביטחון של נבחרתו וציין: "לכולנו פה יש הרבה ניסיון. הטניס של כולנו בעלייה ואנחנו מוכנים להתמודד עם המשחקים הקרובים". למרות דירוגו הגבוה בזוגות (5 בעולם) סבור הקנדי כי דווקא אנדי ויוני עדיפים במשחק הזוגות: "ישראל פייבוריטית בזוגות. המשחקים מול רם וארליך תמיד קשים וטובים ואני בטוח שיהיה צמוד".
הקפטן הקנדי, מרטין לורנדאו, סיכם: "אנחנו מרגישים טוב ורמת ההתרגשות גוברת עם הימים שחולפים. עבדנו קשה לקראת הרגע הזה ולא בכל יום יש לנו הזדמנות להגיע לבית העליון".

"מרטין
מרטין לורנדאו (מימין). "השחקנים נרגשים" (יוסי ציפקיס)

כתבות נוספות