Search
Close this search box.

ניצחון ענק של רם וארליך, ישראל מובילה 1:2 על יפן

כנראה שמה שמוציא גביע דייויס מטניסאים בכלל ומאנדיוני בפרט, לא מוציא אף טורניר אחר. הצמד הישראלי ניצח היום (שבת) את טאטסומה איטו ויוצ'יו סוגיטה 7:5, 3:6, 3:6 ו-1:6 והעלה את ישראל ל-1:2 מול יפן במפגש הפלייאוף לעלייה לבית העליון בדייויס.

מעבר לניצחון, זכינו לראות הרבה הקרבה ואופי של הצמד שלא נשבר למרות שאנדי רם נפצע באמצע המערכה השנייה וירד לקבל טיפול רפואי. המשחק החל לא טוב מבחינתם של אנדיוני. המערכה הראשונה התבטאה בחוסר ריכוז וטעויות לא אופייניות ואכן היפנים עלו ל-0:1 מפתיע.

במערכה השנייה הצמד הישראלי כבר נכנס לעניינים, אך מה שנתן את הדחיפה הייתה דווקא הפציעה של רם. מאותו רגע נרדמו היפנים, לא ברור למה, רם התעלה למרות הכאב, ארליך לקח על עצמו יותר והם ניצלו את החולשה של הצמד היפני. המערכה הזאת הסתיימה ב-3:6 ובאותה תוצאה הסתיימה גם המערכה השלישית.

המערכה הרביעית והאחרונה כבר הייתה במעמד צד אחד. איטו וסוגיטה נראו תשושים ואיפשרו לאנדיוני לרוץ ל-0:5 ובהמשך ל-1:6 גדול. ישראל עלתה ל-1:2 חשוב אך לא מבטיח. במשחק הבא, משחק היחידים, אמור לפגוש דודי סלע את סוגיטה שישחק משחק שני תוך 24 שעות אך ישנו סיכוי כי לבסוף היריב יהיה קאי נישיקורי המצוין.

מערכה ראשונה – 5:7 ליפנים
אנדי רם הגיש ראשון וכבר בסרב הראשון ביצע שגיאה כפולה. רם המשיך בהגשות חלשות, ביצע עוד שגיאה כפולה במשחקון הזה בו ניצחו היפנים ושברו כבר בפתיחה, 1:0. היפנים המשיכו די בקלות ל-0:2 ושמרו על ההגשות שלהם בינתיים.

 

אנדי רם (יוסי ציפקיס)

אנדי רם. פתיחה מהוססת שלו (יוסי ציפקיס)
 

 

יוני ארליך הגיש למשחקון הראשון בו ניצחה ישראל במשחק הזה. המשחקון הבא היה איכותי מאוד וארוך מאוד. יוני ארליך בסלייס נפלא העלה את אנדיוני ל-15:30 ואחרי שוויון ארוך הצליח הצמד הישראלי לשבור ולהשוות, 2:2. אנדי רם הגיש בפעם השניה והפעם עשה זאת טוב בהרבה, 2:3 לישראל. הגשם החל לרדת ביפן והזוגות ירדו לחדרי ההלבשה עד יעבור זעם. היפנים חזרו כמו שצריך מההפסקה שארכה כחצי שעה ובמשחקון הגשה טוב השוו, 3:3.

הזוגות המשיכו לשמור על ההגשה הלם ובמצב של 5:5 הצליחו היפנים לשבור במשחקון קריטי לעלות ל-5:6. אנדיוני מנסים להשיג את הנקודות בעיקר מהרשת, הצמד היפני לעומת  זאת משחק מהקו האחורי. מערכה ראשונה נהדרת בעיקר של איטו היפני הסתיימה ב-5:7 למארחים שעלו ל-0:1 במערכות.

 

יוני ארליך (יניב גונן)

יוני ארליך. ניצחון עם הרבה אופי (יניב גונן)
 

 

מערכה שנייה – 3:6 לאנדיוני
אנדיוני הגישו ראשונים והצליחו לזכות במשחקון הראשון אך מה שבולט כעת הוא הנתון לפיו הישראלים מכניסים סרב ראשון רק ב-58 אחוזים לעומת 77 כאלה של היפנים. הזוגות שמרו על ההגשות בפתיחת המערכה עם הגשות טובות בשני הצדדים. במשחקון הרביעי התעלו אנדיוני והצליחו לשבור ולעלות ל-1:3. אלא שאנדי רם נפצע וירד לקבל טיפול והמשחק שוב הופסק.

אנדי רם חזר למשחק שחודש והגיש ל-1:4 לזכות ישראל. למרות הניצחון במשחקון, נראה שאנדי סובל מהפציעה והשאלה היא כמה זמן הוא יחזיק מעמד ככה. היפנים משחקים על אנדי רם הפצוע וצימקו בקלות ל–4:2. יוני ארליך הגיש את המשחקון הבא ועשה זאת נהדר. למרות הפציעה של רם ישראל הצליחה לעלות ל-2:5. היפנים צימקו שוב ל-5:3 ואז הגיש אנדי רם הפצוע שלמרות הכל התעלה וישראל עם 3:6 השוותה ל-1:1 במערכות.

 

אנדי רם (יניב גונן)

אנדי רם. הפציעה שלו הדאיגה (יניב גונן)
 

 

מערכה שלישית – 3:6 לאנדיוני
היפנים הגישו ראשונים ועלו ל-0:1, אנדי רם הגיש לישראל ולמרות המגבלה בתנועה הצליח לספק משחקון הגשה טוב, 1:1. הזוגות המשיכו להגן על ההגשות שלהם עד המשחקון החמישי. היפנים הגישו משחקון זוועתי עם שתי טעויות כפולות של איטו שאיפשרו לאנדיוני, למרות הפציעה, לשבור ולעלות ל-2:3.

אנדי רם כנראה היה זקוק לפציעה הזו כדי להתעורר. דווקא עכשיו הוא במיטבו וישראל עלתה ל-2:4. היפנים צימקו ל-4:3, ארליך הגיש ל-3:5 ובמשחקון הבא שברו הישראלים בדרך ל-3:6 נהדר עם הגב לקיר. 1:2 במערכות.

מערכה רביעית – 1:6 לאנדיוני
שוב אנדי הגיש, שוב לניצחון במשחקון, 0:1 לישראל. היפנים נרדמו, אולי מדובר בשאננות בעקבות הפציעה אבל הם פשוט הפסיקו לשחק. כבר במשחקון השני שברו אנדיוני ועלו ל-0:2. מדהים כמה מומנטום חשוב בספורט ובטניס בפרט. ליפנים לא הולך כמעט שום דבר, לעומת זאת אנדיוני כבר ב-0:3 בדרך לניצחון במשחק הזה.

אנדי רם בשיאו! חבטה נהדרת שלו שברה את היפנים מנטאלית וגם במשחקון הרביעי אנדיוני זכו, 0:4 גדול. סוגיטה הגיש במצב של 0:5 לישראל וכנראה שהיפנים לא מוכנים להפסיד מול הקהל שלהם על האפס. משחקון די קליל צימק ל-5:1 אך כנראה שזה מעט מדי ומאוחר מדי. המשחקון האחרון הלך קשה יותר אך כמה קשה ככה מתוק, אנדיוני סיימו את הסיפור עם 1:6 גדול וחשוב. ישראל מובילה 1:2 ביפן.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן