חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ניו יורק, ניו יורק: לקראת US OPEN 2016

 ביום שני זה קורה. אחרי אוסטרליה, הרולאן גארוס, ווימבלדון ואפילו הטורניר האולימפי שהסתיים זה עתה, מגיע טורניר הגראנד סלאם האחרון של העונה בקול תרועה רמה – אליפות ארה"ב הפתוחה, או ה-US OPEN אם אתם מתעקשים על המינוח הלועזי.

אז לקראת הטורניר המרתק, זה הזמן להתעכב על השמות שעשויים לעשות את האליפות בשבועיים הקרובים בקטגוריות הגברים והנשים. מה שבטוח, הולך להיות מעניין

גברים: דג'וקוביץ' במסע הגנה על התואר; דל פוטרו מאיים על הצמרת

טורניר הגברים כמדי גראנד סלאם בשנים האחרונות צפוי גם העונה להישלט ע"י דג'וקוביץ', מארי ויתר המדורגים הבכירים.

נפתח עם נובאק דג'וקוביץ', זוכה הטורניר אשתקד, שיפתח העונה במסע ההגנה על התואר בתפוח הגדול. הסרבי המדורג 1 בעולם רשם עד עתה ב-2016 אולי את שנת השיא שלו בקריירה. בין ההישגים המדהימים שלו: זכייה ראשונה בקריירה ברולאן גארוס שהכניסה אותו לספרי ההיסטוריה של הענף עם זכיות בכל טורנירי הגראנד סלאם, זכייה באוסטרליה, חציית סך פרסים בקריירה מטורנירי טניס של 100 מיליון דולר, ניצחונות מול המדורגים הבכירים בסבב והיד עוד נטויה.

יחד עם זאת נולה חווה ירידה קלה בתקופה האחרונה, יש שיגידו באופן טבעי. בווימבלדון הוא הודח כבר בסיבוב השלישי ע"י סם קוורי ובטורניר האולימפי ירד כשהוא ממרר בבכי אחרי הדחה מפתיעה כבר במשחק הפתיחה מול דל פוטרו. האם התוצאות האחרונות עשויות להשפיע גם על הופעותיו בפלאשינג מדו? סביר להניח שלא.

מי שעשוי לקרוא תיגר על הסרבי הוא אנדי מארי, מדליסט הזהב מריו, שמוכיח כי הוא מסוגל להוות אלטרנטיבה וללכת כל הדרך. מעניין יהיה לעקוב אחרי רפאל נדאל, אלוף הטורניר ב-2013, שנראה כי עדיין לא הצליח להתאושש מהפציעה שהשביתה אותו בתקופה האחרונה.

שווה יהיה לשים לב גם לחואן מרטין דל פוטרו, זוכה מדליית הכסף בריו ואלוף ה-US OPEN ב-2009 למי ששכח, שהצליח להדיח בטורניר האולימפי האחרון את דג'וקוביץ' ונדאל ואותת כי מסע הקאמבק שלו בחזרה לצמרת הסבב החל. בנוסף, הכושר החיובי בו הוא מצוי זיכה אותו בכרטיס חופשי לטורניר מהמארגנים על אף דירוג נמוך יחסית (142), כך שסיכוי סביר בהחלט כי נראה את הענק הארגנטינאי ממשיך לשלבים הגבוהים באליפות, ומי יודע אולי אף מאיים על התואר.

ומה באשר לזווית הישראלית? דודי סלע שירד למקום ה-80 בדירוג העולמי בתחילת השבוע ידוע כמי שמסוגל להתעלות על משטחים קשים ונראה טוב בטורנירי ההכנה בארה"ב. הישג השיא שלו הוא העפלה לסיבוב השני בטורניר, אותו הוא עשוי לשפר הפעם בכפוף להגרלה נוחה ולהתעלות אישית. יוני ארליך יחבור בטורניר הזוגות לסנטיאגו גונזלס

""
נובאק ג'וקוביץ' – יחזור למסלול הניצחונות בניו יורק?


נשים: סרינה מול הקהל הביתי, פויג רוצה להמשיך את המומנטום

 

זה כבר הפך להרגל. כל טורניר בו משתתפת סרינה וויליאמס בעידן הנוכחי, על אחת כמה וכמה כשמדובר בגראנד סלאם, מציב את האמריקאית שתחגוג 35 בחודש הבא, כפייבוריטית ברורה מול כל יריבה. גם השנה, מול הקהל הביתי וכשבארון הגביעים שלה לא פחות מ-6 תארים בפלאשינג מדו, היא ללא ספק המועמדת הטבעית ללכת עד הסוף.

אולם עם כל הכבוד לוויליאמס, השם החם ביותר כיום בטניס העולמי מגיע דווקא מפורטו ריקו, בדמותה של מוניקה פויג (34 בעולם) שהדהימה עם זכייה היסטורית במדליית זהב בטורניר האולימפי, כולל ניצחון בגמר על המדורגת 2 בעולם, אנג'ליק קרבר. פויג, שהישג השיא שלה ב-US OPEN הוא העפלה לסיבוב השני (2014), בהחלט מסוגלת עם ההתלהבות והטניס התכליתי שהציגה באולימפיאדה, ללכת רחוק מאוד בניו יורק כשהיא נישאת על גלי ההצלחה והתמיכה שתגיע מהקהל.

טניסאית נוספת שעל אף היותה חברת קבע בצמרת הסבב העולמי בשנים האחרונות, לא הצליחה לזכות בטורנירי גראנד סלאם עד כה היא אגניישקה רדוואנקה הפולנייה (4 בעולם) שתשאף הפעם לשבור את הנאחס. טניסאיות נוספות שמסוגלות להתקדם גבוה – זוכת אליפות אוסטרליה בתחילת שנה, אנג'ליק קרבר הגרמניה (2 בעולם), סימונה האלפ הרומנייה שנמצאת בכושר מצוין (5) וגם האחות הגדולה לבית וויליאמס, ונוס (6) שמגיעה עם ניסיון עשיר בפלאשינג מדו, טורניר בו זכתה פעמיים בתחילת המילניום (2000,2001).


""

סרינה – תחזיר את הגביע הביתה?

דילוג לתוכן