Search
Close this search box.

נבחרת ישראל ערכה מסע"ת לקראת מפגש הדיוויס מול ארגנטינה בספטמבר

 נבחרת הדיוויס של ישראל בטניס ערכה היום (ראשון) מסיבת עיתונאים בהיכל נוקיה לקראת ההתמודדות מול ארגנטינה בספטמבר. הנבחרת תארח בהיכל את הנבחרת מדרום אמריקה ב-12-14 בספטמבר, למפגש במסגרת שלב הפלייאוף שיכריע מי מביניהן תעפיל לבית העליון. מכירת הכרטיסים למפגש יצאה לדרכה . עבור אנדי רם, יהיה זה משחק פרישה לאחר שהודיע לא מזמן על כך שיפרוש ממשחק פעיל.

במסע"ת הוכרז רשמית כי היכל נוקיה יארח את המפגש לאחר שעד כה זה לא נאמר באופן רישמי. כזכור, נבחרת ישראל בכיכובם של דודי סלע, אמיר וינטרוב, אנדי רם ויוני ארליך ובהנהגתו של הקפטן אייל רן, תגיע למפגש לאחר ניצחון 1:3 מול סלובניה בחוץ וינסו להפתיע את הארגנטינים החזקים.

""

אמיר וינטרוב, אנדי רם, אסי טוכמאייר ושלמה גליקשטיין במסע"ת היום בנוקיה(שלום ענסי)

 

יממה לאחר תום משחק הדיוויס המכריע יתקיים בארץ טורניר ATP לראשונה מזה 20 שנה בתל אביב.

יו"ר האיגוד אסי טוכמאייר פתח בדברים: "אנחנו נערוך את המפגש מול ארגנטינה בהיכל נוקיה. זה משחק חשוב עבורנו. זה יהיה משחק הפרישה של אנדי רם. מבחינת הטניס והספורט הישראלי, אנחנו מצפים שהקהל יגיע ויתן כבוד לאנדי רם. הוא עשה כמעט כל מה שספורטאי יכול לעשות כולל גראנד סלאם ואולימפיאדה. אני מקווה שאנדי יפרוש עם טעם טוב ועלייה בחזרה לבית העליון".

"דודי נמצא בכושר לא רע וכמובן אנדי ויוני יוכלים לנצח כל זוג ביום נתון. אמיר זה חיית דייויס וכשהוא מגיע לדיוויס הוא מדהים אותנו כל פעם מחדש. אני רוצה לאחל לכולם בהצלחה".

"אחרי הדייויס יהיו לנו עוד אירועים, אחד האירועים יהיה אירוע ATP בסך פרסים של מיליון דולר ואח"כ גם אירוע WTA לנשים".

"אנחנו במשא ומתן עם חלק מהשחקנים הבולטים כדי שיגיעו לפה ואני מניח שתוך שבועות בודדים נהיה יותר מאורגנים ונדע מי מגיע לפה. קשה להזיז תחרויות ATP, אבל אני מניח שאם נרים את הכפפה ונדע לעשות את זה טוב, נוכל להשאיר את זה פה".

שלמה גליקשטיין: "מצטרף לכל הדברים שנאמרו פה. גם לפני סלובניה עמדנו לפני משחק קשה, וחזרנו משם עם ניצחון גדול בתנאים שהיו שם. זה היה אחד הניצחונות הגדולים של הנבחרת שהוכיחה כמה כל אחד עוזר שם לשני".

"אני חושב שצפוי לנו משחק גדול מול ארגנטינה, גם הפרישה הצפויה מול אנדי מוסיפה לעניין. הצוות יכין את עצמו בצורה מקסימלית וזה יתחבר עם תחרות ATP ו-WTA שאנחנו עובדים להרים אותם בצורה הטובה והאיכותית ביותר".
 

אנדי רם: "הארגנטינאים הם אחת הנבחרות החזקות שפגשתי, יש להם נבחרת דייויס, היא מגיעה לשלבים הגבוהים באופן קבוע. הם פטריוטים, בדיוק כמונו, אבל אנחנו משחקים בבית ויש לנו סיכוי טוב לעבור אותם. הקהל מוציא מאיתנו דברים נדירים".

"מבחינתי האישית, החוויה הכי גדולה בחיים זה לא אולימפיאדות ולא גראנד סלאם, אלא פה בנוקיה מול רוסיה ויש לי צמרמורת כשאני מדבר על זה. יש התרגשות שאנחנו הולכים לשחק פה באירוע ספורט מיוחד. מי שהיה פה ב-2009 לא שוכח את זה בחיים. לארגנטינה יהיה מאוד קשה פה".

"יש להם כמה זוגות שיכולים לשחק. התוכנית שלי היא להתאמן ולשחק בארץ ואם אוכל לטוס לתחרות או שניים כדי להיכנס לקצב. כשאני מתבחר עם יוני למטרה מסויימת יוצאים זיקוקים על המגרש".

"כשנבוא לנוקיה, תהיה חוויית טניס מטורפת שתוציא מאיתנו ניסים. אני מאמין שנביא את הנקודה שלנו".

""
אנדי רם במסע"ת היום בנוקיה(שלום ענסי)

"הרולאן גארוס אף פעם לא היה הישג בישראל, אך יוליה עשתה הישג מדהים וחסר תקדים. היא נמצאת בדרך הנכונה. הרולאן גארוס הוא הגראנד סלאם הכי קשה. יוני גם נתן משחק טוב והוא מרגיש מצוין. לדודי היה מזל רע והוא ויתר על החימר ויצא לטורניר דשא ואני אופטימי שדודי יבוא בכושר טוב לדייויס".

"אני מקווה שנעשה פה אירוע מדהים, המטרה היא לפתח את הדור הבא ויש פה תנאים מושלמים לאירוע נהדר בתל אביב ולהשאיר את האירוע הזה בארץ". רם סיכם בחיוך: "הפחד שלי שננצח ולא יתנו לי לפרוש".

אמיר וינטרוב: "לפלייאוף עליון יש חוקים מסויימים, אבל אנחנו יותר טובים על מגרשים קשים מאשר חימר. אנחנו נבחרת שאוהבת להיות אנדרדוג ונבוא וניתן את הלב. האלמנטים החשובים זה הקהל ואנדי, שאף אחד לא רוצה לתת לו לסיים את הקריירה עם הפסד. נקווה שננצח וזה יגרום לו להישאר. עם הקהל פה בישראל הכל יכול לקרות".

""

אמיר וינטרוב במסע"ת היום בהיכל נוקיה (שלום ענסי)

"אחרי הדייויס האחרון המשכתי לטורנירים אחרים ואני סובל מדלקת במפשעות. זה מונע ממני להחליק על חימר ואני הולך לוותר גם על עונת הדשא. אני אתחיל אח"כ באירופה מיד אחרי עונת הדשא".

כתבות נוספות

דילוג לתוכן