חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

נבחרת הפדרציה ניצחה 0:2 את פורטוגל במפגש ההישרדות ונשארה בבית 2

נבחרת הפדרציה של ישראל גברה ביום שישי (7 בפברואר 2020) על פורטוגל 0:2 במפגש ההישרדות במסגרת בית 2 אירופה/אפריקה שהתקיים בהלסינקי, פינלנד. הנבחרת, שסיימה במקום השלישי בבית, פגשה את פורטוגל שסיימה רביעית בבית המקביל, במפגש שהמפסידה בו יורדת לבית 3.

שלי ברזניאק, שניצחה אתמול במשחק הבכורה שלה בנבחרת, השיגה ניצחון שני כשהעלתה את ישראל ל-0:1 עם ניצחון 3:6 ו-2:6 על מריה אינס פונטה. לינה גלושקו השיגה ניצחון שלישי ביחידות בטורניר הנוכחי כשגברה 4:6 ו-0:6 על פרנסיסקה חורחה. במשחקים היום נכח גם שגריר ישראל בפינלנד וצוות השגרירות שהגיעו לעודד את שחקניות הנבחרת.

הקפטנית ציפי אובזילר סיכמה את הטורניר: "הגענו עם נבחרת צעירה, שלוש שחקניות שלא שיחקו בעבר בנבחרת, וידענו שזה לא יהיה שבוע פשוט. לא היינו רחוקות גם מלהיות במפגש על עליה לבית 1, זה היה הבדל של ניצחון או הפסד במשחק הזוגות מול תוניסיה. ידענו שהמשימה היום היא לשרוד בבית ועשינו את המוטל עלינו בצורה ראויה. שאפו גדול לשחקניות שעלו עם לב ונשמה, ואני מקווה שכל אחת תיקח את השבוע הזה עם האנרגיות והטניס שהיא חוותה, לקריירה האישית שלה במהלך השנה. אנחנו רוצות להודות לאיגוד הטניס, על שדאג להכנה המיטבית, כולל נסיעת הכנה לתחרויות לחלק מהשחקניות ולמחנה אימונים שערכנו בארץ לפני הנסיעה. במהלך כל השבוע תמכו בנו ונתנו לנו את השקט התעשייתי שהיינו צריכות".

יום חמישי: ניצחון 0:3 על מולדובה
נבחרת הפדרציה של ישראל גברה היום 0:3 על מולדובה במסגרת בית 2 אירופה/אפריקה המתקיים בהלסינקי, פינלנד. הנבחרת סיימה את שלב הבתים עם ניצחון ושני הפסדים, ובמקום השלישי בבית, ותפגוש מחר במפגש ההישרדות נגד הירידה לבית 3 את נבחרת פורטוגל, שסיימה במקום הרביעי בבית המקביל.

שלי ברזניאק השיגה ניצחון במשחק הבכורה שלה בנבחרת הפדרציה והעלתה את ישראל ליתרון 0:1 לאחר ניצחון 3:6 ו-1:6 על דניאלה סיובאנו. לינה גלושקו עלתה למשחק השני וגברה 4:6 ו-1:6 על אנסטסיה ודובנקו ובמשחק הזוגות ניצחו שביט קמחי וניקול חירין (גם במשחק הבכורה שלה בנבחרת) 2:6 ו-6:7(5) את ודובנקו וסיובאנו.

הקפטנית ציפי אובזילר: "אני שמחה שניצחנו היום, זה נותן ביטחון לקראת המפגש מחר. אנחנו מוכנות ומתרגשות לקראת מחר, ואני שמחה שכל חמש השחקניות של הנבחרת שיחקו עד כה ויכולנו לחלק את האנרגיות בין כולן".

יום רביעי: הפסד 2:1 מול תוניסיה
נבחרת הפדרציה של ישראל נוצחה היום 2:1 ע"י נבחרת תוניסיה במפגש השני במסגרת משחקי בית 2 אירופה/אפריקה המתקיימים השבוע בהלסינקי, פינלנד. הנבחרת כעת עם שני הפסדים בתוצאה זהה ומחר תסיים את שלב הבתים מול מולדובה בקרב על המקום השלישי בבית. לגאורגיה ותוניסיה שני ניצחונות כל אחת והן ייפגשו מחר לקרב על המקום הראשון. ביום שישי יתקיימו משחקי ההצלבה, כאשר ישראל תיאבק נגד הירידה לבית 3. הקבוצות שיסיימו במקום השלישי בכל בית ייאבקו מול המקום הרביעי בבית המקביל.

לינה גלושקו (636 בעולם) העלתה את ישראל ל-0:1 במפגש ההיסטורי כשניצחה 1:6 ו-2:6 את שיראז בשרי (1017 בעולם) לאחר 47 דקות של משחק. ולאדה קאטיץ' (642 בעולם) נוצחה 6:4 ו-6:0 במשחק השני על ידי אונס ג'אבור, המדורגת במקום ה-45 בעולם. במשחק הזוגות המכריע נוצחו שביט קמחי ולינה גלושקו 7:6(4) ו-6:1 ע"י אונס ג'אבור ושיראז בשרי.

הקפטנית ציפי אובזילר אמרה בסיום: "כולנו מאוכזבות מההפסד הצמוד היום, שהיה מעלה אותנו כנראה ביום שישי למשחק עליה לבית 1. אבל אין מה לעשות, התחרות ממשיכה, אנחנו נירגע, נתאושש ומחר נעלה למשחק החשוב מול מולדובה כדי לנצח ולסיים במקום השלישי בבית".

יום שלישי: הפסד 2:1 מול גאורגיה
נבחרת הפדרציה של ישראל נוצחה היום 2:1 ע"י נבחרת גאורגיה במפגש הפתיחה של משחקי בית 2 אירופה/אפריקה המתקיימים השבוע בהלסינקי, פינלנד. מחר ב-15:00 תפגוש ישראל את נבחרת תוניסיה, שגברה היום 0:3 על מולדובה במשחק המקביל בבית, והודיעה שהיא תעלה למפגש למרות הדיווחים על החרמה אפשרית. ביום חמישי תסיים ישראל את שלב הבתים במפגש מול מולדובה וביום שישי יתקיימו משחקי ההצלבה.

לינה גלושקו, המדורגת 636 בעולם, עלתה למשחק הראשון ביחידות מול אקטרין גורגודזה, המדורגת במקום ה-205 בעולם, ונוצחה 6:3, 4:6 ו-6:4 לאחר שעתיים של משחק. במשחק השני נוצחה ולאדה קאטיץ' (642 בעולם) 7:6(5) 6:1 ע"י מרים בולקבדזה המדורגת במקום ה-162 בעולם. במשחק הזוגות ניצחו לינה גלושקו ושביט קמחי 6:4, 5:7 ו-3:6 את אוקסנה קלשניקובה וזוזיה קארדבה וצימקו את התוצאה ל-2:1 בסיום.

הקפטנית ציפי אובזילר אמרה בסיום: "היה יום קשה, ארוך, המשחקים היו צמודים. אני גאה בשחקניות ובנבחרות שלנו, הבנות נתנו את הנשמה על המגרש. מחר יום חדש וכל ניצחון פה נחשב בשבוע הזה".

יום שני: ההגרלה

נבחרת הפדרציה של ישראל הוגרלה באותו הבית עם נבחרות תוניסיה, גאורגיה ומולדובה במסגרת משחקי בית 2 אירופה/אפריקה המתקיימים השבוע בהלסינקי, פינלנד. בתוניסיה משחקת אונס ג'אבור, שהגיעה בשבוע שעבר לרבע גמר אליפות אוסטרליה הפתוחה לבוגרות והשבוע זכתה לדירוג שיא של 45 בעולם.

המפגש הראשון יהיה ביום שלישי (15:00) מול נבחרת גאורגיה, ששתי השחקניות הבכירות שלה הן מרים בולקבדזה המדורגת במקום ה-162 בעולם ואקטרין גורגודזה המדורגת במקום ה-205 בעולם. השחקנית הבולטת של מולדובה, אנסטסיה ודובנקו, מדורגת במקום ה-916 בעולם. במסגרת הטורניר הוגרלו שני בתים של ארבע נבחרות בכל בית, כאשר שתי הראשונות בכל בית ישחקו בשיטת ההצלבה מול הסגניות בבית המקביל על העלייה לבית 1 והקבוצות שיסיימו במקומות 3 ו-4 ישחקו בהצלבה מול הבית המקביל נגד הירידה לבית 3.

מחר ייפתחו המשחקים ולאחר שלושה מפגשים בכל יום במסגרת הבתים, יתקיים ביום שישי מפגש ההצלבה. בבית השני ישחקו נבחרות מצרים, דנמרק, פורטוגל והמארחת פינלנד. המשחקים יתקיימו בפרברי העיר במתקן מרשים המכיל 22 מגרשים מקורים ועוד 21 מגרשים חיצוניים מהם 10 מגרשי חימר ואצטדיון.

הנבחרת הישראלית כוללת את הקפטנית ציפי אובזילר, המאמנת סנדרה וסרמן, הפיזיותרפיסט אביחי סורוקה וחמש שחקניות: לינה גלושקו (636 בעולם), ולאדה קאטיץ' (642), שלי ברזניאק (816), שביט קמחי (986) וניקול חירין (1118).

הקפטנית ציפי אובזילר: "שבוע הפדרציה הוא מאוד מיוחד ומרגש, אנחנו נבחרת צעירה שמגיעה עם הרבה אנרגיות. אנחנו מתחרות מול נבחרות שחלקן מנוסות עם שחקניות בטופ 200, כל המפגשים פתוחים, כל משחק הוא חשוב וצריך לעלות ולתת את המקסימום, בגביע הפדרציה משחקים עבור הדגל והאנרגיות אחרות. אנו מאמינות בשחקניות שלנו והנבחרת כולה תעשה את הכל כדי להצליח".

כתבות נוספות

דילוג לתוכן