חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

נבחרת הדייויס תפגוש את פורטוגל בבית

רק שלושה ימים לאחר סיום מפגש פלייאוף העלייה בין ישראל לקנדה- התקיימה היום בבנגקוק הגרלת משחקי הדייויס הקרבים ובאים, וביניהם הגרלת משחקי הבית האירופאי אפריקני מספר אחת, בו תתחרה הנבחרת הישראלית.
מבין האפשרויות שעמדו בפני הישראלים, הוגרלו שחקניו של אייל רן מול נבחרת פורטוגל החזקה, לה שני שחקנים במאייה הראשונה: רוי מצ'אדו (61 בעולם) ופרדריקו ג'יל (100 בעולם). שחקנים נוספים בנבחרת הם ג'ואו סוסה (215) וגאסטו אליאס (226).
פורטוגל עלתה לבית האזורי הראשון ב-2010 אחרי שנים רבות בבית האזורי השני. ב-2010 גברו הפורטוגלים 1:4 על סלובקיה אך בסיבוב השני הובסו 5:0 על-ידי שווייץ. הישג השיא של פורטוגל הוא העפלה למשחקי הפלייאוף ב-1994.
המשחקים צפויים להתקיים בחודש אפריל (6-8), משום ששתי הנבחרות עלו לסיבוב השני ללא משחק. עד כה מובילה ישראל 0:3 במאזן המשחקים מול פורטוגל (התקיימו ב-69,66 ו-93), ויתרון הביתיות צפוי להגדיל את הסיכויים לניצחון נוסף.
 
רוי מצ´אדו. המחבט הבכיר של פורטוגל (רויטרס)
רוי מצ´אדו. המחבט הבכיר של פורטוגל (רויטרס)
על מפגש הבית הנוסף, הגיבו השחקנים בשמחה. דודי סלע, שגבר בטורניר ווימבלדון על המחבט הבכיר של פורטוגל דאז, פרדריקו ג'יל, סיפר: 'בסך הכל זאת הגרלה לא רעה. יש להם שני שחקנים במאייה הראשונה, אבל בבית אפשר וצריך לעבור אותם. שני השחקנים שלהם, במיוחד מצ'אדו, אוהבים מגרשים איטיים'.
יוני ארליך, הוסיף: 'שמח מאוד לשחק מול פורטוגל בבית. זה משחק חשוב מאוד וכמובן שאם ננצח נהיה שוב במשחק פלייאוף. קשה לדעת מה יהיה במפגש הזה, אבל תמיד טוב להיות עוד שבוע בבית ולשחק מול הקהל הישראלי. אני בטוח שכל חובבי הטניס, ילדים ומבוגרים, ייהנו מעוד תצוגת טניס'.
אנדי רם, שמצפה שוב לעידוד הקהל הישראלי, אמר: 'כיף גדול ששוב יצא לנו לשחק בבית מול הקהל הכי טוב בעולם! פורטוגל היא נבחרת עם שחקנים ויחד עם זאת אני חושב שאנחנו צריכים לעבור אותם בבית. מה שבטוח זה שיהיה עוד פעם סוף שבוע מעניין, עם הרבה טניס טוב ואוירה חבל על הזמן'.
אמיר וינטרוב סיכם: 'זה מפגש לא קל אבל בארץ צריך לעבור אותם'.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן