חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

נבחרת הדייויס של ישראל ניצחה 1:3 את טורקיה באנטליה

נבחרת הדייויס של ישראל השיגה היום ניצחון גדול 1:3 על טורקיה במסגרת בית 1 שהתקיים על משטח החימר באנטליה, יוני ארליך ודניאל צוקרמן גברו 3:6 ו-1:6 על יאנקה אראל וג'ם אילקל במשחק הזוגות ואחריהם עלה עידן לשם, ניצח 2:6 ו-6:7 במשחק הרביעי את ג'ם אלקל והבטיח את הניצחון במפגש.

עידן לשם אמר בסיום: "זה היה משחק מאוד חשוב, הרגשתי טוב מאוד את העידוד והעוצמה של הנבחרת מאחוריי וזה כל כך חשוב לשחקן שמשחק במשחק כל כך חשוב. הקפטן והמאמנים הכינו אותי בצורה מעולה והחזיקו אותי שם לאורך כל המשחק, גם ברגעים הקשים. הניצחון הזה מאוד חשוב לנבחרת ואני שמח שיכולתי לעזור. ניצחון כזה מעניק לי המון ביטחון, זה משחק לא פשוט עם הרבה לחץ, כי אתה יודע שאתה לא משחק רק בשביל עצמך אלא בשביל הנבחרת. בנוסף, אלקל שחקן טוב שעשה תוצאות טובות לאחרונה, ולנצח שחקן כזה מוסיף המון לביטחון".

הקפטן יוני ארליך: "זו התרגשות גדולה מאוד לסיים את המפגש בניצחון על טורקיה, במיוחד בחוץ, על חימר, כשהרבה זמן לא ניצחנו על המשטח הזה. אני גאה מאוד בשחקנים שלי, הם הראו אופי בכל משחק ומשחק, הרבה לב ורמה גבוהה מאוד. היה שבוע לא קל, מאתגר מאוד מבחינתי ברמה האישית, להיות גם קפטן וגם שחקן – גם לדאוג לעצמי להיות בכושר משחק וגם לדאוג לשחקנים ולקבל החלטות. אני מרגיש כאילו זה היה שבוע על ספידים".

"אני רוצה להודות לאיגוד הטניס על כך שנתנו לי את המפתחות לנבחרת הזאת, אני יודע שזו היתה החלטה לא פשוטה ואני מקווה שעשיתי עבודה טובה. אני רוצה להודות לקפטן ולמאמן לשעבר, הראל לוי ונועם אוקון, שלמדתי מהם הרבה על דרך התנהלות. אני מודה למאמנים שלצדי, יואב בן צבי ויואב שב, שהרגשתי שיש לי גב גדול מאחוריי והם עזרו לי גם בהתנהלות וגם בקבלת ההחלטות וזה הוריד ממני הרבה לחץ וכאב ראש. החבר'ה הצעירים, שנכנסו עכשיו בכל הכוח לנבחרת, אחרי שהדור הוותיק של דודי ושלי לקראת סוף הקריירה, הראו שיש להם הרבה לב ואופי וגם רמה גבוהה של טניס. למרות ששיחקנו על חימר, שזה לא המשטח החזק שלנו, הם עדיין נלחמו, הראו רמה גבוהה והצליחו לנצח במשחקים קשים מאוד. אני בטוח שזה יתרום להם המון בעתיד הקרוב והרחוק, הביטחון, האמונה ועצם זה שכמעט כולם שיחקו במהלך המפגש הזה. היתה תחרות בריאה על 'חולצת ההרכב', זה יעשה להם טוב, יחשל אותם ומניסיוני אני מאמין שתחרות בריאה זה האקס פקטור להשתפר".

יו"ר איגוד הטניס, ד"ר יוני ירום: "נבחרת ישראל הוכיחה שהיא קורצה מחומר אחר, אחדות השחקנים ומנהיגותו של הקפטן יוני ארליך, ובשיתופם של המאמנים יואב שב ויואב בן צבי, יצרה תלכיד אשר הראה שוב שהוא יכול לנצח כל יריב, על כל משטח. השחקנים הצעירים של ישראל הראו בגרות וגאוות דגל לייצג את המדינה והשיגו ניצחון חשוב שממקם אותנו במקום מצוין להתקדם קדימה. איגוד הטניס גאה בשחקנים ובצוות האימון והצוות הרפואי על הישגם, ואנו מצפים למפגש הבא בספטמבר בתקווה שהוא יהיה בבית".

לסיקור היום הראשון

כתבות נוספות

דילוג לתוכן