חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

נבחרת הדייויס נחתה בשטוקהולם לקראת המפגש מול שבדיה בסוף השבוע

נבחרת הדייויס של ישראל נחתה בשטוקהולם לקראת המפגש בסוף השבוע מול שבדיה, במסגרת בית 1 אירופה/אפריקה. אל הקפטן הראל לוי והמאמן נועם אוקון מצטרפים חמישה שחקנים: יוני ארליך, דודי סלע, עידן לשם, דניאל צוקרמן וישי עוליאל.

המשחקים יתקיימו בימים שישי ושבת באולם על משטח קשה, כאשר בשישי יתקיימו שני משחקי יחידים (18:00 שעון ישראל) ובשבת (15:00) משחק הזוגות ושני משחקי היחידים הנותרים. ניצחון במפגש יעלה את הנבחרת למפגש פלייאוף העלייה לאליפות העולם שיתקיים בפברואר 2020, הפסד ישלח את הנבחרת למפגש הישרדות במארס 2020 מול הנבחרת שתעפיל מבית 2. הגרלת המפגש תתקיים ביום חמישי.

הנבחרת מגיעה בכושר טוב לאחר רצף של הצלחות בשבועות האחרונים של הטניסאים הישראלים: דודי סלע הגיע ביום ראשון לגמר צ'לנג'ר קאסיס בצרפת שם נוצח ע"י ג'ו וילפריד צונגה, עידן לשם זכה בשבוע שעבר בפיוצ'ר (25,000 דולר) בקזחסטן ובסוף השבוע שיחק בצרפת בגמר הזוגות וישי עוליאל זכה בשבועיים האחרונים בשני פיוצ'רים (15,000 דולר) – בקרית שמונה ובסג'ור. אל הנבחרת מצטרפים ד"ר יוני ירום, יו"ר איגוד הטניס ורופא הנבחרת, הפיזיותרפיסט תמיר חן, המעסה שחר פישר ומנהל המשלחת אלכס חנקין.

הנבחרת השבדית תורכב ממיקאל יימר (שנתן פייט בשבת האחרונה לצונגה בחצי הגמר צ'לנג'ר קאסיס בצרפת) ואחיו אליאס יימר. אליהם יצטרפו מרקוס אריקסון, גוסטב האנסון ואנדרה גוראנסון. הקפטן הוא יוהאן הדסברג.

הקפטן הראל לוי חוזר למפגש גביע דייויס בשבדיה, עשר שנים אחרי הניצחון הדרמטי 2:3 במאלמו, שם הוא גבר על אנדראס וינסיגוורה בחמש מערכות במשחק החמישי והמכריע. היה זה מפגש שהוחלט לקיים אותו ללא קהל בעקבות חשש מהתפרצויות אלימות של מפגינים אנטי ישראלים בעיר בה חייה אוכלוסייה מוסלמית גדולה. הפעם מתקיים המפגש בשטוקהולם עם קהל.

לוי: "השחקנים מגיעים לשבדיה בכושר טוב, עם הרבה מאוד מוטיבציה ונעשה את ההכנה הטובה ביותר. יש לנו עוד מספר ימים להתאקלם ולהתרגל לתנאים ואני מאמין בנבחרת שלנו שתציג את היכולת הטובה שהיא מפגינה בדרך כלל במפגשי גביע דייויס. למרות שאנחנו לא הפייבוריטים על הנייר, יש לי אמונה מלאה בסגל ובעזרת הצוות הנהדר שלנו נעשה את המיטב כדי להכין את השחקנים למפגש. אני מקווה מאוד לחזור משבדיה עם אותה תוצאה כמו שחזרנו לפני עשר שנים".

מצורפת

כתבות נוספות

דילוג לתוכן