חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

נבחרת בנים 12 עלתה לשלב שמונה הגדולות באליפות אירופה

נבחרת בנים 12 רשמה הלילה (ראשון) הישג מרשים כשהעפילה לשלב שמונה הגדולות באליפות אירופה לנוער. בימים האחרונים שיחקה הנבחרת באיטליה, כאשר שחקניה כרעו תחת עומס רב של שלושה משחקים מדי יום, אך למרות זאת שמרו על מאזן כמעט מושלם של שלושה ניצחונות מתוך ארבעה משחקים.
לאחר שהנבחרת סיימה את בית ב' במקום הראשון, היא פגשה היום את סלובקיה שעלתה מהמקום השני בבית א'- וגברה עליה 1:2. במשחקי היחידים ישי עוליאל (2) ניצח 5:7,3:6 את דומניקי הרונצ'ץ' (2) ועומר חפץ (1) הפסיד 6:2,6:4 לרומן ולקיק (1).
במשחק הזוגות המכריע עוליאל, שגם זכה בפרס השחקן המצטיין בטורניר, ולוקה הרמן, השיגו ניצחון בשלוש מערכות. השניים הפסידו את המערכה הראשונה 6:4, ופיגרו 6:5 במערכה השנייה, אך בזכות המשך מוצלח שכלל הרבה רוח לחימה חזרו השניים כדי לנצח 6:7 במערכה השנייה ו-3:6 במערכה השלישית.
בית הגמר היוקרתי של האליפות צפוי להתקיים בתחילת אוגוסט בעיר אלגרו שבאיטליה, ויארח את הנבחרות הטובות ביותר ביבשת. עבור הישראלים הצעירים, אותם מדריך המאמן ג'אן פוצ'טאר, מדובר אמנם באתגר גדול, אך לאחר התצוגה הנפלאה על החימר בשלב הבתים- נראה כי השמיים הם הגבול.
בדרך לעלייה לבית הגמר ניצחה ישראל את בוסניה 0:3 ואת קרואטיה 1:2. הפסדה לשבדיה בתוצאה 2:1 אמנם השווה בין הניקוד הכללי של ישראל, שבדיה וקרואטיה, אך במאזן המערכות הכללי סיימה הנבחרת במקום הראשון בבית- לאחר שהשיגה את מספר המערכות הרב ביותר.
המאמן ג'אן פוצ'טאר סיכם: 'השחקנים האלה לוחמים בלתי רגילים. ביכולת אנחנו שווים לשאר הנבחרות אבל מה שעשה את ההבדל זה הלב ורוח הלחימה. אני מקווה שנמשיך ביכולת הנהדרת הזאת גם בבית הגמר'.
נבחרת בנות 12 הפסידה 2:1 לאוסטריה וסיימה במקום השמיני בשלב המוקדם. במשחק היחידות הראשון ניצחה נעה ירון (2) 3:6,3:6 את פביאן קומפיין (2), ענבר כהן (1) הפסידה 6:3,6:1 למלאני פינקיץ (1) ובזוגות הפסידו כהן ועדי שפיגלמן 6:3,6:3 לקומפיין ופינקיץ.
 

נבחרת בנים 12, מימין: עומר חפץ, ישי עוליאל ולוקה הרמן. ג'אן פוצ'טאר עם הגביע משמאל

כתבות נוספות

דילוג לתוכן