נבחרות ישראל בגילאי 12 ו-14 השתתפו בטורניר יוקרתי בארה"ב

נבחרות ישראל לבנים ולבנות בגילאי 12 ו-14 סיימו את השתתפותם בטורניר מיוחד שהתקיים בניו יורק, ארה"ב, הנקרא "The International Big Apple Cup" בהשתתפות נבחרות מהטובות בעולם. הנבחרת הוזמנה לראשונה לטורניר, המתקיים זו השנה השנייה, ביוזמה של ה-USTA (איגוד הטניס האמריקני) ובו השתתפו שש נבחרות.

מארגן התחרות פנה ליו"ר איגוד הטניס, ד"ר יוני ירום, הציע לישראל להשתתף וירום אימץ מיד את הרעיון ודאג יחד עם מנכ"ל האיגוד, אבי לחיאני, להוציאו לפועל ולגייס תרומות לנסיעה מחברת "גזית גלוב" ומחברת "תבליני טעם וריח" – חובבי הטניס. תמיכה נוספת הגיעה מהמרכז לטניס בישראל, שתמך בשחקנים המתאמנים במרכזי הטניס. ההשתתפות בתחרות זו מצטרפת להשתתפותם של הנבחרות באליפויות אירופה, חורף וקיץ, בתחרות הכנה לנבחרות לאליפות אירופה וכן במפגש נבחרות בסוף השנה בישראל. כל זאת כחלק ממדיניות האיגוד, בשיתוף עם מרכז הטניס, בהשקעה קבוצתית בפיתוח הדור הצעיר.

המשחקים התקיימו על המגרשים בהם משחקים באליפות ארה"ב הפתוחה, כאשר נבחרת ישראל גברה על ברזיל וקנדה, נוצחה על ידי ארה"ב, ספרד ומקסיקו וסיימה במקום הרביעי.

לטורניר יצאו 12 שחקנים מלווים בראש המשלחת ומאמן נבחרת גילאי 12, עדי חן, ובמאמן גילאי 14, עודד יצקן. כל קטגוריית גיל שיחקה בכל מפגש ארבעה משחקי יחידים, בנים ובנות, ושני משחקי זוגות. אם התוצאה היתה 3:3 התקיים משחק מכריע של זוגות מעורבים.

השחקנים שיצאו לטורניר:
גילאי 12 בנים: טים וייסמן, ליאון סולושנסקי ואיתי עזרא.
גילאי 12 בנות: ספיר כהן, מיקה בוכניק ומאי פדידה.
גילאי 14 בנים: וובה בזילבסקי, עידו סמימיאן וזוהר יניב.
גילאי 14 בנות: ליאם עובד, מאי ברנס ואליזבת שייקיס.

עדי חן: "שיחקנו באחד המתקנים הטובים בעולם לתחרויות טניס, מגרשי אליפות ארה"ב הפתוחה, ובמשך חמישה ימים התמודדנו בכבוד עם נבחרות מהטובות בעולם. השחקנים חוזרים לארץ מלאי מוטיבציה והשראה לעלות למגרשי הטניס במהרה, להתקדם להשתפר ולחזור בשנה הבאה לתחרות על מנת להוכיח שאפשר לנצח כל נבחרת".

כתבות נוספות