חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

משחק של דמעות: ה"כמעטים" הכי גדולים של 2015

מאת: אריאל כהן, איגוד הטניס

רוג'ר פדרר, נובאק ג'וקוביץ', סרינה וויליאמס. אם מוסיפים לרשימה הזו את רפאל נדאל, מקבלים ככל הנראה את 4 טניסאי העל של העידן הנוכחי (62 תארי גראנד-סלאם משותפים). אבל בבואנו לסכם את עונת
 2015 שאוטוטו נגמרת לנו,  נתמקד ב-3 הראשונים. ויש לכך סיבה: בעוד שהספרדי מראש חווה שנה רעה מאוד בכל הגזרות, האחרים שמרו על יציבות, לפרקים הבריקו, וכולם היו קרובים בדרך זו או אחרת, להגשמת יעד גדול מבחינתם, אבל נותרו מאוכזבים ברגע האמת. הנה פלאשבק קטן למשחקים הטראומטיים שלהם ב-2015.

 נובאק ג'וקוביץ': גמר רולאן גארוס

רוד לייבר, אנדרה אגאסי, רוג'ר פדרר, רפאל נדאל. זו הרשימה הסופר אקסקלוסיבית של שחקנים שזכו בכל 4 הסלאמים בקריירה בעידן הפתוח. ה-7 ביוני השנה היה היום בו היה אמור ג'וקוביץ' על פי כל התחזיות להצטרף לרשימה הזו. ולמה לא בעצם? ברבע הגמר הוא השפיל את האלוף הנצחי של פריז, נדאל, בחצי התגבר על מותחן מול אנדי מארי, והיה הפייבוריט המוחלט בגמר מול סטאן וואורינקה. השוייצרי אמנם הנחיל בעבר למדורג ראשון בעולם הפסד כואב (אוסטרליה 2014), אבל ההיגיון וההיסטוריה, שהיתה על הפרק, כיוונו הפעם לניצחון של הסרבי. בפועל, זה לא קרה. נולה לקח את הסט הראשון 4:6, אבל נכנע 6:4, 6:3, 6:4 במערכות הבאות, וזכה לפחות בהצדעה מאוד מאוד מרגשת מהקהל במגרש המרכזי שהורידה דמעות ללחייו. שווה צפיה.

 מגיע לו. צפו בסטנדינג אוביישן של הקהל הצרפתי לנולה: 

רוג'ר פדרר: גמר ווימבלדון, גמר ארה"ב 

כמה מרגש זה היה יכול להיות אה? שהשחקן המעוטר בכל הזמנים יחגוג, רגע לפני שהוא הופך בן 34, את הזכייה ה-18 שלו במייג'ור במגרש הביתי שלו בווימבלדון. וזה היה נראה ונשמע הגיוני. ג'וקוביץ' אמנם דורג ראשון, אבל התקשה במהלך הטורניר והיה על סף הדחה בשמינית. במקביל, השוייצרי רקד כל הדרך לגמר ורשם בחצי ניצחון עצום על אנדי מארי ב-3 מערכות, כשהוא משחק טניס עילאי. ב-12 ביולי, לעיני איצטדיון מפוצץ שרובו המכריע התפלל לסוף טוב, פדרר הפסיד את הסט הראשון בטיי ברייק, וסחט ניצחון במערכה השניה אחרי שובר שיוויון שהסתיים ב-10:12 לזכותו. משם והלאה המומנטום הלך לכיוון הסרבי ששלט כמעט ללא עוררין. 4:6 ו-3:6 בסטים השלישי והרביעי סגרו סיפור.

וזה לא נגמר שם. הדקירה רק כאבה יותר כשכעבור חודש ג'וקוביץ' היה שוב זה שעצר את פדרר בגמר, הפעם ב-US OPEN. השוייצרי היה נהדר ולא הפסיד מערכה עד לקרב על הגביע, אבל התסריט היה זהה בטירוף. נולה שוב הוביל 0:1, פדרר שוב איזן, ואז שתי מערכות שהלכו לטובת המדורג ראשון. אז האם יהיה סלאם 18 ל-RF? אולי אם ג'וקוביץ' לא יהיה שם "להפריע".

 צפו בג'וקוביץ' קוטע את חלום ההנפה בווימבלדון של פדרר:

 סרינה וויליאמס: חצי גמר אליפות ארה"ב

אוי סרינה, סרינה. זה כמעט מצחיק לנסות לאתר חורים בעונת טניס אישית כל כך מדהימה, אבל בכל זאת, את 2015 סיימה האמריקנית עם טעם של החמצה. זה התחיל נהדר: היא זכתה באוסטרליה עם ניצחון על מריה שראפובה וגרפה את תואר המייג'ור ה-19 שלה, שהבדיל אותה מאגדות כמו מרטינה נבראטילובה וכריס אוורט. התואר ה-20 הגיע עם ניצחון על לוסי ספארובה בגמר בצרפת, וב-11 ביולי היא הניפה גביע גם בווימבלדון אחרי ניצחון על גרבינייה מוגורוסה והפכה לאישה המבוגרת ביותר שזוכה בסלאם.

הכל היה מוכן לחגיגה הכי סמלית שיכולה להיות: עוד זכייה אחת, לעיני הקהל הביתי, בארה"ב, וסרינה היתה משלימה שנה בה כל הגביעים החשובים בכיס שלה – ולא פחות חשוב – את השוואת שיא הזכיות של שטפי גראף האגדית. מי היה מאמין שב-11 בספטמבר דווקא רוברטה וינצ'י האיטלקית הדי אלמונית תמנע ממנה את ההישג כשתדיח אותה בחצי הגמר?

 צפו בנקודה מדהימה מהמשחק בין וויליאמס לווינצ'י: כתבות נוספות

דילוג לתוכן