חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מרתון ישראלי בניו יורק: ארליך ניצח את רם בזוגות

פחות משבועיים לפני שישחקו יחד בגביע דייויס בהיכל נוקיה מול אוסטריה, סיפקו אנדי רם ויוני ארליך את אחד המותחנים היותר משוגעים הזכורים במשחקי הזוגות, בתומו ניצחו יוני ארליך ושותפו האוסטרלי ג'ורדן קר בתוצאה 5:7, 7:6 (7:3) ו-6:7 (9:11) את אנדי רם וג'וליאן נואלה בסיבוב הראשון של אליפות ארה'ב הפתוחה.

הזוג המנצח יפגוש בסיבוב השני את ג'רמי שארדי הצרפתי וכריסטופר קאס הגרמני. אנדי, שהגיע בשנה שעברה לחצי הגמר, יצנח בדירוג וככל הנראה לא ישחק במאסטרס עם נואלה.

זה נפתח סולידי עם ניצחון של יוני ושותפו במערכה הראשונה, לאחר שהשיגו את השבירה הראשונה במשחק דווקא במשחקון ה-12 והמכריע. במערכה השניה זה כבר היה דרמטי הרבה יותר כשאף זוג לא ויתר על משחקוני ההגשה, כשבסופה רם ונואלה השיגו ניצחון בשובר שוויון חד צדדי.

במערכה השלישית והאחרונה הגיעה הדרמה לשיאה כשכל זוג שבר פעמיים, ושובר השוויון המותח סירב להיגמר כשלבסוף, ולאחר מספר הזדמנויות לא מנוצלות של אנדי ושותפו, התעלו יוני וקר והשיגו מיני-ברייק בדרך ל-9:11 וניצחון במפגש מדהים.

יוני ארליך אמר ל-ONE לאחר המשחק: 'זו היתה מלחמה על המגרש, אבל מלחמה טובה. כולנו באנו לנצח והשארנו את הלב ויותר מזה על המגרש. משחק כזה מורט עצבים כבר הרבה זמן לא היה לי וכמובן שזה היה צריך להיות נגד אנדי. לצערי רק אחד היה צריך לנצח, למרות שלשנינו הגיע. אלילת המזל היתה בצד שלי בניגוד לשבועות הקודמים כשהכל הלך הפוך. אין מאושר ממני להמשיך לסיבוב השני'.

מערכה ראשונה: רם ונואלה – ארליך וקר 7:5
ארליך וקר הגישו ראשונים ובמהרה עלו ל-0:30. אחרי ניסיון חזרה של רם ונואלה המשיכו המגישים לעשות את העבודה ועלו ראשונים ל-0:1. כיאה למשחק זוגות, מגמת השמירה על ההגשה נמשכה גם במשחקון השני כשאנדי ובן זוגו לא התקשו והשוו בזריזות ל-1:1.

ארליך וקר השאירו את יריביהם על האפס במשחקון הבא ועלו ל-1:2 עם הירידה השניה למנוחה. רם ונואלה הגיבו בשמירה משלהם על ההגשות ועשו 2:2 צפוי. נראה היה שנקודת המפנה מגיעה כשרם ונואלה השיגו 30:30 במהלך המשחקון החמישי, אך ארליך וקר התעלו והחזיקו פאסון ובלי לחץ עלו ל-2:3. רם ונואלה דאגו לגיים קל משלהם והשוו שוב, הפעם ל-3:3. ארליך וקר עלו מיד ל-3:4.


יוני ארליך חובט (גבע תלם)

יוני ארליך חובט. מערכה ראשונה שקולה (גבע תלם)
 

רם ונואלה השאירו על האפס את יריביהם במשחקון השמיני בדרך ל-4:4. ארליך וקר הובילו 0:40 במשחקון הבא, אך רם ונואלה השוו לתדהמתם, לראשונה במשחק. זה לא נגמר כאן, כשרם ובן זוגו האוסטרי אף עלו ליתרון. אלא שארליך וקר שוב שמרו על קור רוח, וכן, שוב, גם על ההגשה. במשחקון העשירי בו הגיש נואלה עלו ארליך וקר ל-15:30, אך הצמד המגיש חזר ליתרון ועשה 5:5.

קר הגיש ל-5:6 עבורו ועבור ארליך. בהגשותיו של רם, ארליך וקר עלו ל-0:30, אך אנדי בצמד הגשות טובות החזיר ל-30:30. ארליך וקר עלו ל-30:40 מפתיע וקיבלו הזדמנות לנצח במערכה, ואותה גם ניצלו והראו הרבה אופי בדרך ל-5:7.

מערכה שניה: רם ונואלה – ארליך וקר 6:7 (3:7)
ארליך וקר המשיכו את המערכה השניה היכן שסיימו את הראשונה ועלו במהרה ל-0:1. נואלה הגיש את המשחקון הבא בו ניצחו השניים והשוו ל-1:1. קר הגיש כשנלחץ עם ארליך לשוויון 30:30, אך השניים זכו לבסוף במשחקון השלישי ועלו ל-1:2. רם הגיש במשחקון הרביעי ולא כשל כשיחד עם נואלה השווה ל-2:2.


אנדי רם ויוני ארליך (רויטרס)

אנדי רם. איבד הזדמנות ונשבר ברגע האמת (רויטרס)
 

ארליך הגיש במשחקון הבא וסייע להעלות את הצמד בראשותו ל-2:3. נואלה הגיש את המשחקון הבא בו שמר הזוג את ארליך וקר על אש קטנה בדרך ל-3:3. רם ונואלה הובילו 15:30 במשחקון ההגשה של קר, אך האוסטרלי וארליך נטלו את ההובלה וזכו במשחקון שהעלה אותם ל-3:4. ארליך וקר הובילו 0:15 במשחקון השמיני, אך רם ובן זוגו לא נכנעו והשוו ל-4:4. הזוגות המשיכו בדרך והלכו לשובר שוויון, בו ניצחו רם ונואלה 3:7.

מערכה שלישית: רם ונואלה – ארליך וקר 7:6 (11:9)
רם ונואלה פתחו חזק את המערכה השלישית ואחרי שעלו במשחקון ההגשה שלהם ל-0:1 דאגו לשבור את הצמד ששמול ולעשות 0:2. זה המשיך להיראות טוב עבור אנדי, שהעלה את הצמד ל-0:3 זריז.

אלא שדווקא כשהדברים נראו אידיאלים עבור רם והאוסטרי, מצאו ארליך וזוגו את הכוחות הנפשיים ושברו חזרה, כשהמשחק המתיש התייצב על 3:4 ליריביהם בתום שבעה משחקים במערכה השלישית.


אנדי רם (ONE)

אנדי רם. דרבי ישראלי בסיבוב הראשון
 

המשחק קיבל טוויסט נוסף כשרם ונואלה שברו בפעם השניה במערכה ועלו ל-3:5, אך כשהם מגישים למשחק כולו שוב קיבלו פיק ברכיים ואפשרו לארליך וקר לצמק ל-5:4 עם שבירה נוספת. במשחקון העשירי פספסו רם ונואלה שתי אפשרויות לשבור ולנצח במשחק, ארליך וזוגו השוו ל-5:5 המיוחל. רם ונואלה לקחו את המשחק הבא בקלות ועלו ל-5:6, ארליך וזוגו הישוו ל-6:6 והעבירו את המשחק לשובר שוויון.

רם ונואלה עלו ל-0:3 מהיר, אך היריבים השוו והמשיכו את מגמת המשחק שמיאן להסתיים. שובר השוויון המשיך ל-6:6, רם ונואלה שברו הגשה ועלו ל-6:7, ארליך וקר עשו 7:7. רם ונואלה שוב שברו ועלו ל-7:8, אך נשברו בחזרה בדרך ל-8:8.

הנדנדה המשיכה והתוצאה הגיעה ל-9:9, אך הפעם יוני ושותפו עשו את מה שיריביהם כשלו בו פעמים כה רבות והצליחו לנצל נקודת שבירה ולנצח במשחק המצויין והאינסופי.

רם התנחם בזוגות המעורבים
המלחמה של אנדי רם, לא היתה האחרונה שלו להלילה רם הלך למשחק צמוד ודרמטי ואפילו עם תוצאה דומה גם בזוגות המעורבים, אך הפעם ידו היתה על העליונה. רם ואלנה ואסנינה ניצחו בסיבוב הראשון את ראקל ג'ונס ואריק בוטראק מארה'ב, 4:6, 7:6 (8:6) ו-9:11. יריביהם הבאים, אנה לנה גרונפלד מגרמניה ומרק נואלס מאיי הבהאמה.

 


שחר פאר. עושה חיל גם בזוגות (רויטרס)

שחר פאר. עושה חיל גם בזוגות (רויטרס)
 

פאר בסיבוב השני בטורניר הזוגות

שחר פאר עלתה לסיבוב השני בטורניר זוגות הנשים כשניצחה עם מוניקה ניקולסקו את מיכאלה קרייצ'ק מהולנד ומארי איב פרטייר מקנדה 6:7 (4:7) ו-4:6. פאר וניקולסקו יתמודדו בסיבוב השני מול צמד האמריקניות הצעירות קוקו וואנדווגה ו-אלכסה גלאץ'

כתבות נוספות

דילוג לתוכן