חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מציינים שנה להגעת השחקנים מאוקראינה

בימים הקרובים יציינו שחקני הטניס האוקראינים הצעירים מארק שטילוב ומריה קוזנצובה שנה מאז שהגיעו לארץ ונמלטו מהמלחמה באוקראינה.

השניים כזכור הגיעו לארץ מלווים באימהותיהם בסיוע גדול של משרד הספורט וסגן ראש מנהל הספורט אבי בנבנישתי וכמובן איגוד הטניס שדואג להם מהרגע הראשון בארץ. תחילה התאמנו השניים במועדון כפר המכביה ע״י דימיטרי פלייטמן אשר אימן אותם בחודשים הראשונים בארץ ומספטמבר מתאמנים במועדון הטניס אביחיל בניהולו של איציק קליימנס. חשוב לציין את מרכז מכבי וכפר המכביה ששיכנו אותם בתחילת הדרךֿ, את חברת עדיקה שתרמו להם בגדים, את מכון וינגייט שאירח אותם במשך מספר שבועות ואת ״בית בכפר״ אשר משכנים אותם כיום, כל האימונים והפעולות בהתנדבות מלאה וללא כל עלות!

הילדים בני 10 ו-12 מתאמנים במסגרת התחרותית במועדון אצל אצל ולרי סמיונוב ומשתתפים באופן קבוע בתחרויות ארציות ונוטלים חלק במסגרת משחקי ליגות צעירות של איגוד הטניס.

הילדים יצרו קשרים וחיבורים חברתיים ומרגישים בישראל כמו בבית. באירוע שהתקיים אתמול במועדון לציון שנה להגעתם נכחו דר.גלית שאול ראש מועצת עמק חפר , אבי בנבנישתי סגן ראש מנהל הספורט, אבי פרץ יו״ר איגוד הטניס, פיליפ סימון מחזיק תיק הספורט במועצה ואיציק קליימנס מנהל מועדון הטניס אביחיל.

לנה שטילוב אמו של מארק: "לעולם לא נשכח את מה שעשו עבורנו כאן, הנתינה מצידכם לא מובנת מאליו וזה מחמם את הלב, אנו מרגישים כאן במדינת ישראל כמו בבית גם בפן המקצועי וגם בפן החברתי. תודה גדולה לאבי בנבנישתי סגן ראש מנהל הספורט על העזרה האינסופית והנתינה, בעזרה בהגעה לישראל ובמגורים ולאיגוד הטניס על תמיכה מקצועית גדולה וחיבורים למועדוני הטניס.״

כתבות נוספות

דילוג לתוכן