חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מכבי צפון מארח את התחרות הגדולה ביותר בהיסטוריית הטניס הישראלי

תחרויות הגראנד סלאם השונות נהנות לרוב ממספר משתתפים גבוה במיוחד המגיעים מרחבי העולם. אלא שכאן בארץ, במסגרת תחרות מאסטרס המתקיימת בימים אלה במועדון מכבי צפון, הצליחו לרכז כל כך הרבה חובבי טניס פעילים ולהגיע למספר שיא של משתתפים- שערכם עולה אפילו על כמות המשתתפים בתחרות גראנד סלאם.
מדובר בתחרות פסח המסורתית אשר מקנה ניקוד ITF בינלאומי. לשם ההשוואה, בכל תחרות גראנד סלאם עומד מספר המשתתפים בבית הגמר על 576- אלא שבפועל המספר נמוך יותר משום שחלק מהשחקנים משתתפים במספר קטגוריות. בתחרות הנוכחית במכבי צפון הגיע מספר המשתתפים לכמות שיא של 578 שחקנים ושחקניות- ללא כפל משתתפים בקטגוריות השונות.
בכך, הפכה התחרות לגדולה ביותר בהיסטוריית המאסטרס הישראלי וככל הידוע, הפכה גם לתחרות הטניס הגדולה ביותר אשר נערכה אי פעם בישראל. מלבד זאת, מתפארת התחרות בקשת רחבה של גילאים: צעירת המשתתפים היא ליאור פצ'רקובסקי בת ה-14 וותיק המשתתפים הוא סם סילבר בן ה-86.
בתחרות 47 קטגוריות המחולקות לפי גילאים, רמות ומינים כאשר הקטגוריה הבכירה ביותר היא הקטגוריה הפתוחה בה משחקים שמות כמו עופר סלע (שחקן נבחרת הדייויס בעברו ואחיו של דודי סלע), דור בלפר (אלוף ישראל לנוער), לירון שטראוס ('הישרדות'), יעל גליצנשטיין (סגנית אלופת ישראל ב-2002) וקטיה טור (שזכתה בשבוע שעבר בתחרות ITF בינלאומית לנוער). בגילאי 50 משחק גם אביו של סלע, מיכאל סלע.
התחרות הנוכחית נערכת בחסות איגוד הטניס בישראל ובתמיכתו. מיכאל צור משמש כשופט הראשי של התחרות.
משחקי הגמר ייערכו ביום שבת ה-30 באפריל, החל מהשעה 8:00 בבוקר וקהל צופים רב צפוי לחזות בהם. טקס חלוקת הפרסים צפוי להתקיים בשעה 12:30.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן