חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מהפך: גלושקו אלופה אחרי 3:6 ו-4:6 על שחר פאר

                                                  מאת: שי אלון

אחרי חמש אליפויות ישראל רצופות, מהפך בטניס הישראלי. יוליה גלושקו בת ה-21 זכתה היום (שישי) לראשונה בקריירה שלה באליפות אחרי שהצליחה לנצח את שחר פאר 3:6 ו-4:6 בשתי מערכות של טניס נהדר. המדורגת מספר 37 בעולם ואלופת ישראל שבע פעמים העבירה את התואר למדורגת 206 בעולם.

גלושקו הצליחה בשנה שעברה למתוח את פאר, אך זו בסופו של דבר זכתה באליפות החמישית שלה. הפעם היא לא יכלה לטניסאית הצעירה והאנרגטית שרשמה את ניצחונה הגדולה ביותר בקריירה על שחקנית מהטופ 30 העולמי.

גלושקו פרצה בבכי של אושר עם סיום המשחק, שהגיע אחרי שבירה נהדרת ל-4:6 מטעות לא מחוייבת של פאר.

 

 

עבור גלושקו זהו ללא ספק הניצחון הגדול בקריירה. הטניסאית הייתה נרגשת מאוד בסיום ורצה להתחבק עם משפחתה ומאמניה בקהל. חלק נכבד מהניצחון שייך לצוות האימון של גלושקו ובראשו המאמן, אסף אינגבר.

 

 

יוליה גלושקו (משה חרמון)

גלושקו בסיום עם הגביע. הישג נהדר עבורה (משה חרמון)
 

הקהל אמנם היה בתחושה מעורבת אך לקראת הסיום עודד מאוד את גלושקו שהפסידה בעונה שעברה במערכה המכרעת 7:5 ולא הצליחה להשלים את המלאכה.

 

שחר פאר (משה חרמון)

שחר פאר. איבדה את התואר (משה חרמון)
 

יוליה גלושקו אמר בסיום: 'זו הרגשה מדהימה. אני שמחה להתחיל כך את השנה החדשה. השנה האמנתי יותר בעצמי לאחר שבשנה שעברה הייתי קרובה ועכשיו הצלחתי. שיחקתי טוב לאורך המשחק. שיחקתי אגרסיבי אבל זה לא יוצא דופן וזה מה שעשה את ההבדל. שחר בירכה אותי ברשת וגם הוריה חיבקו אותי. אקח את הניצחון הזה ואנסה למנף אותו. אני נוסעת לאליפות גדולה בסין ואז למוקדמות באוסטרליה. חייבת המון תודה למשפחה ולצוות המאמנים התומכים בי בכל שניה ואני פשוט מאושרת'.

 

יוליה גלושקו ודודי סלע. שני האלופים (משה חרמון)

יוליה גלושקו ודודי סלע. שני האלופים (משה חרמון)
 

שחר פאר אמרה בסיום: 'הפסדתי וזה לא נורא. אליפות ישראל חשובה לי אבל יש לי מטרות חשובות יותר. בסה'כ חזרתי מפציעה בתום העונה שעברה והתחלתי לשחק טניס תחרותי. הפסדתי כי את רוב הטעויות אני עשיתי וזה פחות נורא מלהפסיד שהיריבה טובה יותר. אני מאחלת ליוליה הרבה הצלחה. אני לא מגדת עתידות ולא יודעת לאן היא תוכל להגיע. לפניי שלוש תחרויות חשובות באוסטרליה'. שחר נראתה לפני המשחק ואחריו מלווה ביריב האימונים הסלובקי. “אני יודעת שהתקשורת אוהבת מאמנים חדשים. כשהרולד סלומון לא נוסע איתי אז הוא נוסע איתי', סיכמה.
 

 

שחר פאר (משה חרמון)

שחר פאר (משה חרמון)
 

3:6 לגלושקו במערכה הראשונה
משחקון הגשה חלש של פאר העניק לגלושקו שבירה כבר במשחקון הפתיחה. המדורגת 206 בעולם, פיגרה 30:15 במשחקון הבא אבל הצליחה במשחק אגרסיבי לשמור ולעלות ל-0:2. גלושקו עם המומנטום שברה שוב בקלות את פאר במשחקון הבא והשלימה 0:3 מפתיע. טעות כפולה במצב של 30:30 במשחקון הבא העניקה לפאר נקודת שבירה ראשונה במשחק, פאר החמיצה אותה אבל קיבלה הזדמנות שניה ועלתה על הלוח עם 1:3. פאר המשיכה עם הגשות חלשות וגלושקו השיגה שוב שבירה ל-1:4, אבל פאר עלתה ל-0:40 מול ההגשות של גלושקו ושברה ל-2:4, עדיין ללא משחקון הגשה משלה במשחק.

 

הקהל ברעננה (משה חרמון)

הקהל ברעננה נהנה מקרב טניס ראוי (משה חרמון)
 

העובדה הזו תוקנה במשחקון הבא, שחר סוף סוף נכנסה למשחק, שמרה על הסרב עם אייס וצימקה ל-3:4. אך גלושקו שמרה אף היא על ההגשות ועלתה ל-3:5, ול-15:40 עם שתי נקודות מערכה. אלו הוחמצו, אבל נקודה נהדרת של גלושקו העניקה לה נקודת מערכה שלישית שנוצלה ויוליה זכתה במערכה הראשונה עם 3:6.

 

יוליה גלושקו (משה חרמון)

יוליה גלושקו (משה חרמון)
 

4:6 לגלושקו במערכה השניה וזכיה באליפות ישראל
פאר פתחה טוב את המערכה השניה והשיגה שבירה מהירה, המשחקון הבא היה מאוד צמוד אבל פאר סגרה אותו עם ווינר ועלתה ל-0:2. פאר קיבלה הזדמנות לשבור גם במשחקון הבא, אבל גלושקו נלחמה ושמרה ל-1:2. השתיים שמרו ל-2:3, ובמשחקון הבא הצליחה גלושקו בת ה-21 לשבור אחרי משחקון צמוד ל-3:3. הנסיון של פאר אסף אותה לשתי נקודות שבירה נגדיות מהירות, אבל יוליה באגרסיביות התעשתה ושמרה ל-3:4. עם המומנטום והעידוד של הקהל גלושקו עלתה לשתי נקודות שבירה, אך אלה הוחמצו.

 

יוליה גלושקו (משה חרמון)

יוליה גלושקו מכינה את האצבעות לקראת הנפת הגביע (משה חרמון)
 

ווינר של גלושקו העלה אותה לנקודת שבירה נוספת וטעות כפולה העניקה לגלושקו שבירה ל-3:5 והזדמנות להגיש לתואר אליפות ישראל. גלושקו כבר היתה רחוקה שתי נקודות מהתואר אחרי 30:30 אבל פאר שברה ל-4:5.

 

שחר פאר (משה חרמון)

שחר פאר (משה חרמון)
 

ההזדמנות חזרה כשפאר הגישה ויוליה עלתה נקודת משחק אבל כדור שנחת ס'מ מהקו, השאיר בחיים את פאר. יוליה עם סמש ענק קיבלה עוד הזדמנות וניצלה אותה לזכייה ענקית ומרגשת באליפות ישראל. 

 

יוליה גלושקו (משה חרמון)

גלושקו בטירוף (משה חרמון)
 
 

יוליה גלושקו (משה חרמון)

גלושקו לא מאמינה (משה חרמון)
 

 

 

יוליה גלושקו (משה חרמון)

ומתחילה לעכל (משה חרמון)
 

 

 

שחר פאר (משה חרמון)

פאר נפרדת מאוכזבת מהתואר (משה חרמון)
 

 

יוליה גלושקו (משה חרמון)

גלושקו מקבלת חיבוק אוהב (משה חרמון)

כתבות נוספות

דילוג לתוכן