מאסטרס קהאן: יוני בידני וקארין אלטורי זכו בגילאי 16

ב-6 בדצמבר הסתיימה תחרות מאסטרס קאהן, שהתקיימה בימים האחרונים במרכזי הטניס והחינוך בישראל רמת השרון. מדובר בשיתוף פעולה בין מרכזי הטניס והחינוך בישראל לאיגוד הטניס בישראל, כאשר סך הפרסים היה כ-50 אלף שקלים שחולקו לזוכים ע"י מרכזי הטניס והחינוך בישראל. בתחרות שוחקו 8 קטגוריות גיל של בנים ובנות, כאשר בכל קטגוריה שיחקו 8 השחקנים שצברו את הניקוד הרב ביותר בתחרויות קיץ 1 וקיץ 5.
בבנים 10 גבר טל שוסטר בגמר 5:7 5:7 על עמית קינן, המשחק על מקומות 3-4 לא התקיים עדיין. בבנים 12 ניצח איתמר ורטהיימר 3:6 ו-1:6 את דן ברנד בגמר, במקום השלישי סיים נועם חיימוביץ' וברביעי ריי שתווי אונגר. בבנים 14 זכה אייל שומילוב לאחר ניצחון בגמר 6:0, 4:6 ו-3:6 על בן שתווי אונגר, במקום השלישי סיים טים וייסמן וברביעי אילן מנשה. בבנים 16 ניצח יוני בידני בגמר 1:6 ו-3:6 את אייל שיוביץ, גור טרכטנברג סיים שלישי ועידו סמימיאן רביעי.

בבנות 10 ניצחה הילה בוהדנה בגמר את טוהר מולקנדוב 2:6 2:6, ליזה ריכטרמן סיימה שלישית ואופיר מנהרדט רביעית. בבנות 12 ניצחה שחר שוורץ בגמר 2:6 ו-1:6 את רוני ברנס, איסבל אסתר בילאוס סיימה שלישית ואוולין בורצובה רביעית. משחק הגמר בבנות 14, בין עדן מיורקס וספיר כהן, נפסל בשל עבירת משמעת של שתי השחקניות. במקום השלישי סיימה רותם כהן וברביעי מאי פדידה. בבנות 16 ניצחה קארין אלטורי 6:4, 2:6 ו-3:6 בגמר את נועה מאיור, מיקה בוחניק סיימה שלישית, טלי מליכין רביעית.

תודה לשי פוני ומרכז הטניס ברמת השרון, לדימה לייפמן וסרינה רפאלוב על ארגון התחרות. ברכות לכל הזוכים!

פרס מיכאל ואנה קהאן
מיכאל קהאן ז"ל, יליד הונגריה, היה ניצול שואה שהצליח לברוח מציפורני הנאצים במלחמת העולם השנייה והגיע לרובע קווינס בניו יורק, שם התפרנס מתעשיית הטקסטיל, יחד עם אשתו אנה, גם היא ניצולת שואה שנפטרה לפני כ-16 שנה. מיכאל היה ציוני נלהב וחובב טניס מושבע, שראה את העם היהודי בתקופת השואה ובהמשך זכה לראות את תקומתו בתחומים רבים. הוא ראה חשיבות גדולה לקידום שחקנים ישראלים צעירים ברמה העולמית והגאווה הלאומית היתה חשובה לו מאוד. מיכאל הפך לחובב טניס כשנכדיו החלו לשחק בקולג’ בארה"ב וחשב כיצד לתרום לעתידה של מדינת ישראל, בדרך בה שחקני טניס יהיו השגרירים שלה ברחבי העולם. לכן החליט לפני חמש שנים על הענקת מלגה של 100,000 שקלים לשחקן ושחקנית מדי שנה, בשמו ובשם אשתו המנוחה, שישמשו אותם לאימונים, נסיעות לתחרויות בחו"ל ולציוד טניס כדי שיוכלו להתקדם ולהביא לישראל כבוד ברחבי העולם.

                                                 אנה ומיכאל קהאן
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

כתבות נוספות