חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מאסטרס הנוער יוצא לדרך. אור רם הראל: "אני בא לזכות בתואר"

מאסטרס הנוער של ישראל (5-6 באפריל, 12-13 באפריל), שיקבץ את שמונת השחקנים הטובים בישראל בכל קטגוריית גיל, צפוי להיפתח בסוף השבוע הקרוב (ימים שישי ושבת) בקאנטרי קלאב רמת השרון (הכניסה לקאנטרי ולמתקניו חופשית). בתחרות יחולקו פרסים בשווי כספי מדהים שיעמוד על 300,000 שקלים, שינותבו כולם לטובת צרכים מקצועיים עבור דור העתיד של ישראל. ביו הפרסים בתחרות, ניתן למנות מחנה אימונים בחו"ל, ביגוד ושעוני ספורט, טאבלטים ועוד ועוד.
בקטגוריה הבכירה, גילאי 18, צפויים לשחק בבנים אור רם הראל ואלון אליה, שניהם הגיעו בשנה שעברה לגמר התחרות, שהסתיים בניצחונו של אלון אליה במערכה השלישית. השנה השניים עשויים להיפגש כבר בחצי הגמר, במידה ויצלחו את משחקי רבע הגמר שייערכו ביום שבת.
"הפרסים בתחרות מדהימים, לא נתקלתי בסדר גודל כזה של פרסים לא בארץ ולא בעולם", אמר אלון אליה, שכאמור יגיע השנה לשמור על התואר מהשנה שעברה. "המחנה אצל בורגרה עזר לי מאוד, זאת הייתה חוויה טובה בשבילי לחוות דברים חדשים, ולעבוד ברמה המקצועית הכי גבוהה שיש. מעבר לזה, המדרסים שזכיתי בהם סייעו לי מאוד וגם את חדר הכושר בקאנטרי ניצלתי לכל אורך השנה. עד היום אני ממשיך לנצל את כל הפרסים שזכיתי בהם וזה כיף גדול", סיפר אליה על המחנה הייחודי ועל הפרסים הנוספים בהם זכה.
אליה נזכר בגמר השנה שעברה, בו הוא חזר מפיגור 4:1 במערכה השלישית, ומציין את הקהל הביתי שהיה לצידו במהלך המשחק. "אני לא יודע למה הקהל היה לטובתי", הוא אומר. "לא היו שם בני משפחה שלי באופן מיוחד. מה שכן – היה משחק שהתפתח טוב, עם הרבה רוח לחימה מצדי. לפעמים הקהל מגיב ספונטנית בהתאם למה שקורה על המגרש, וכנראה שזה מה שקרה".
""
אלון אליה (ששון משה)
אור רם הראל, שהשנה יגיע נחוש מתמיד כדי להוסיף לרזומה שלו תואר בתחרות היוקרתית, אמנם אוהב לדבר בעיקר על המגרש, אך סיפר באופן ברור למדי מה המטרה שלו השנה. "אני מצפה לזכות בתואר ובא לנצח. בשנה שעברה קרה מה שקרה, אבל אני מתאמן מאוד קשה ומאמין שזה ישתלם".
אליה, מצידו, טוען גם הוא לכתר: "אני מגיע לשמור על התואר. אמנם אני קצת פצוע כי סובבתי את הקרסול וזה השבית אותי כשבועיים, אבל אני מאמין שאשחק – ובמקרה כזה אני בא לתת הכל ונקווה שזה יספיק. תהיה מלחמה".
רם הראל, שמתאמן ביחד עם אליה תחת שרביטם של אלירן דוייב ונועם בר, חזר לא מזמן מסבב תחרויות בברזיל, ולפני כן הגיע לגמר תחרות ITF (רמה 1) על חימר בפארגוואי. התחרות הנוכחית תתקיים אמנם על מגרשים קשים, אבל לפי רם תשתווה לתחרויות שנערכות בחו"ל: "זאת תחרות שונה, עם פרסים שלא רואים כל יום. יש יותר קהל שמגיע לעודד והאווירה מצוינת. כיף לשחק שם. המעמד לפעמים קצת מלחיץ יותר, אבל בסך הכל יש לזה השפעה חיובית, לפחות עליי".
""
אור רם הראל (ששון משה)
ומה הסוד שלו לפני כל משחק? "כמה דקות לפני המשחק וגם בחימום אני שומע מוזיקה. בד"כ מוזיקה אלקטרונית קצבית. זה עושה אותי ממוקד ומפוקס. שמעתי שזה גם עוזר לעוד שחקנים, אזרנקה למשל".
השניים מזכירים את טל גולדנגורן, שמגיע גם הוא בכושר טוב. גולדנגורן זכה בשנה שעברה בקטגוריית גילאי 16, והשנה בגילאי 18 הוא מדורג שני, ונראה כמי שבהחלט עשוי להוות כמועמד לתואר. "אור וטל תמיד מתחרים טובים ואף פעם לא קל לשחק מולם", אמר אליה.
אגב, העובדה שאליה ורם הראל מתאמנים ביחד אך גם מתחרים האחד בשני, לא ממש מפריעה להם. "מחוץ למגרש אנחנו חברים טובים אבל במגרש אין חברים. כמובן שיש כבוד הדדי, אבל ביחד עם זה כל אחד רוצה לנצח וזה בסדר", מסכם אליה.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן