חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מאסטרס: אלון אליה וליבי מש זכו בגילאי 18

היום (שישי) הגיעה לסיומה בקאנטרי קלאב רמת השרון תחרות המאסטרס לנוער, שהתקיימה במקום בשבועיים האחרונים. כ-300 אוהדים הגיעו לצפות בשחקני הנוער הבכירים ביותר בארץ, ועל הדרך נהנו מיום אביבי וחמים, ברביקיו מגוון ובריכה קרירה.
בתחרות חולקו פרסים בשווי של 300,000 שקלים, והזוכים במקומות הראשונים אף זכו בפרס יוקרתי ביותר: שבוע אימונים (כולל הכל) באקדמיה של סרג'יו בורגרה בספרד.
בבנים 18 זכה במקום הראשון אלון אליה, שניצח בגמר 5:7,6:1,3:6 את אור רם הראל לאחר כשלוש שעות. רם הראל פתח את המשחק במומנטום ועלה ל-0:3, אך אליה לא היסס, תפס פיקוד וזכה בשישה משחקונים רצופים בדרך ל-3:6. אליה זכה גם במשחקון הראשון בתחילת המערכה השנייה, ושמר על ההגשה בדרך ל-0:1. אלא שמכאן התחילה תצוגת תכלית של רם הראל שזכה גם הוא בשישה משחקונים רצופים, בדרך ל-1:6.
המערכה השלישית הייתה שקולה יותר. רם הראל אמנם פתח עם יתרון מבטיח של 1:4, אך שתי שמירות על ההגשה ושבירה נוספת של אליה הביאו ל-4:4. רם הראל עוד שמר ועלה ל-4:5, אך שלושת המשחקונים האחרונים היו של אליה ששמר פעמיים ושבר פעם אחת בדרך ל-5:7. אביב בן שבת זכה במקום השלישי לאחר שניצח 6:10,4:6,6:2 את נועם מזור.
בבנות 18 זכתה ליבי מש שגברה על שריי שטרנבך עם 6:7,4:6,6:1. שטרנבך אמנם זכתה במערכה הראשונה בקלות עם 1:6, אך זה, כידוע, לא היה סימן לבאות. שטרנבך גם עלתה במערכה השנייה ל-0:2, אך מש השוותה ל-2:2. מכאן השיגו השחקניות שבירות הדדיות עד שמש שמרה על ההגשה, עלתה ל-4:5 ולאחר מכן שברה פעם נוספת בדרך ל-4:6.

אלון אליה וליבי מש
במערכה המכרעת שטרנבך עלתה ל-0:3, אלא שמש ביצעה מהפך ועלתה ל-3:5. שטרנבך שוב השוותה, הפעם ל-5:5, עם שמירה ושבירה, ובשני המשחקונים הבאים השתיים שמרו על ההגשה. בשובר השוויון, כששתי השחקניות מותשות, מש הצליחה להיות חדה יותר וניצחה 4:7. במקום השלישי זכתה עמית לב ארי.
בבנים 16 זכה טל גולדנגורן שניצח 2:6,3:6 את אוראל אוביל. במקום השלישי זכה עידן לשם שגבר על אמיל סבלייב 3:6,5:7. בבנות זכתה טליה זנדברג שניצחה 0:6,6:4,1:6 את קטיה קריבושפוב. פולינה לב זכתה במקום השלישי.


הזוכים במקומות הראשונים
בבנים 14 ישה זמל גבר על עומר חפץ 6:7,4:6 וזכה במקום הראשון. ליאם גיגי ניצח 1:6,0:6 את דן גילן וסיים במקום השלישי. בבנות, מאי קמחי ניצחה 3:6,1:6 את ענבר כהן וזכתה במקום הראשון. שון לוצקי סיימה במקום השלישי.
בבנים 12 נועם כליפי סיים ראשון לאחר שניצח 0:6,2:6 את איתמר לביא. עומר טוכמאיר זכה במקום השלישי לאחר שניצח 0:6,2:6 את סתיו לוסקי. בבנות, אילנה טטרואשוילי סיימה ראשונה. בגמר גברה טטרואשוילי 1:6,1:6 על פמלה כהן. לינה גלושקו, נצר למשפחת גלושקו, סיימה במקום השלישי לאחר שניצחה 2:6,4:6 את ניקול נדל.


גליקשטיין נואם בטקס הענקת הגביעים

אסי טוכמאיר, יו'ר איגוד הטניס, סיכם: 'כששואלים אותי מה אני מחפש בטניס, אז אני עונה שתחרות כמו זאת, היא בדיוק הסיבה שבגללה אני נמצא בטניס. לקדם את הילדים והנוער וכל מה שקשור לצד המקצועי- זה החלום שלי ולכן הגעתי לאיגוד. אני נהנה מאוד מהאירועים האחרונים ואני מקווה שהתחרות הזאת תהפוך למסורת אמיתית ותהיה לה המשכיות. תודה לספונסר היקר שבחר להישאר בעילום שם ותרם את המלגות לאקדמיה בספרד, וכמובן תודה לקאנטרי ולאורן בן זקן. אנשים יוזמים כמו אורן, אלה בדיוק האנשים שהענף צריך'.
 

שלמה גליקשטיין, ראש האגף המקצועי חווה את דעתו על התחרות: 'יש פה בתחרות את מיטב שחקני הנוער של ישראל, השקיעו פה רבות בארגון וכן ירבו אירועים כאלה. על השחקנים אמר: 'ללא ספק כאן נמצאים דור העתיד שלנו. הם נותנים בתחרות טניס מצויין, מתנהגים בצורה מופתית וזה ילדים שהם סמל ודוגמא לכל שאר הילדים בענף'. 

יוזם ומארגן התחרות, אורן בן זקן, הוסיף: 'זאת תחרות מאסטרס לנוער, הראשונה בישראל, משהו שכבר הרבה שנים רציתי לעשות ולקחנו את שמונת השחקנים הכי טובים בארץ בכל קטגוריה – בנים ובנות שהתחרו על המקום הראשון. חשוב לי לציין את הספונסרים שתרמו ועזרו להרמת האירוע הזה שהוא ברמה מאוד גבוהה'.

בן זקן דיבר גם על חשיבות האירוע ואירועים דומים: 'חשוב מאוד שאירועים כאלו יתקיימו בארץ ואני מתכוון להפוך את התחרות הזאת למסורת ואני מקווה שבשנה הבאה הפרסים יהיו כבר בשווי חצי מיליון שקל. אני מאמין שאין סיבה שמפה לא ייצא הדודי סלע או שחר פאר הבאים'.

יוזם התחרות, אורן בן זקן, מקבל מגן הוקרה ממנכ'ל הקאנטרי עילית זיס

כתבות נוספות

דילוג לתוכן