חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לקראת הדייויס: הכירו את דניאל נסטור

דניאל נסטור הוא אולי הטניסאי המעוטר ביותר שנחת אי פעם בישראל. הטניסאי הקנדי בן ה-39 משחק בסבב המקצועני כבר 20 שנה, זמן בלתי מבוטל בו הוא הספיק לעשות חיל בטניס היחידים, אך בעיקר בטניס הזוגות.
במהלך קריירת הזוגות שלו הוא זכה ב-73 תארים בסך הכל, ועוד היד נטויה. בין השאר, הוא זכה באליפות ארצות הברית הפתוחה (2004), בווימבלדון הוא זכה פעמיים (2008, 2009), ברולאן גארוס שלוש פעמים (2007,2010,2011) ובאליפות אוסטרליה הפתוחה הוא זכה פעם אחת בקטגוריית הזוגות (2002) ופעמיים בזוגות המעורבים (2007,2011). נוסף על כל אלו, זכה נסטור במדליית הזהב במשחקים האולימפיים בסידני (2000).
במהלך הקריירה הארוכה גרף נסטור, שכיום מדורג במקום החמישי בעולם, סכומים אדירים לשחקן זוגות, הנאמדים ב-10 מיליון דולר, כאשר רק השנה הוא כבר הרוויח קרוב לחצי מיליון דולר, הרבה בזכות התארים ברולאן גארוס ובתחרות ה-ATP בממפיס בהם זכה עם מקס מירני.
ביחידים הגיע נסטור עד למקום ה-58 בעולם- ובין השאר ניצח מספר שחקנים שהיו המדורגים מספר אחת בעולם, ביניהם תומאס מוסטר, פטריק ראפטר, גוסטבו קוורטן ומרסלו ריוס. 'כשהייתי בן 14', סיפר נסטור, 'המאמן שלי רצה שאחליף משתי ידיים לבק הנד יד אחת. אני בטוח שאם הייתי מחליף ליד אחת זה היה משפיע לטובה על המשחק שלי, בעיקר ביחידים. אני חושב ששחקנים שלא זזים כ'כ טוב צריכים להכות בק הנד יד אחת'. עם שינוי החבטה או בלעדיה, הגיע נסטור עד למקום הראשון בעולם בזוגות ושהה שם במשך 90 שבועות רצופים.
אבל המקום הראשון ככל הנראה לא ריגש את נסטור כמו רגעים אחרים, שעשויים להיראות לצופה מהצד שוליים: 'בפעם הראשונה ששיחקתי בווימבלדון עם נואלס השגנו ניצחון במהלכו הגשתי ארבעה אייסים. זה אירוע שנצרב אצלי בזיכרון'.
 
נסטור וזימוניץ´ בווימבלדון השנה. יריבים קשים ברבע הגמר (רויטרס)
נסטור (משמאל) וזימוניץ´ בווימבלדון. עוד גביע לאוסף (רויטרס)
רגע מכונן נוסף בקריירה שלו התרחש ב-2006- בהשתתפותו וניצחונו באחד מהמשחקים הארוכים בהיסטוריית הטניס- שש שעות ותשע דקות (23-21 במערכה החמישית).
בחלוף השנים נסטור שיתף פעולה עם 30 שחקנים ואת הקריירה הוא החל עם שותפו ל-21 התארים, מרק נואלס. על מנת להמחיש כמה ארוכה קריירת הזוגות שלו, סיפר נסטור באחת הפעמים אנקדוטה משעשעת. לפני מספר שנים סיים הקנדי משחק באליפות אוסטרליה וצעד לכיוון חדר ההלבשה. בדרכו הוא ראה את רוג'ר פדרר ואמר לו כי 'זה היה אחד מהמשחקים הטובים ביותר שלי ביחידים, זוגות וזוגות מעורבים'. בתגובה, השיב לו פדרר בצחוק קל: 'תזכיר לי מתי שיחקת יחידים?'. 
בנבחרת הישראלית מכירים היטב את נסטור, הן מבחינת הישגיו המרשימים והן מבחינת אופי משחקו. לכולם ברור שמדובר בשחקן מנוסה מאוד וגם חד, למרות גילו המבוגר יחסית. ההישגים האחרונים של אנדיוני בטורניר ווינסטון סיילם ובאליפות ארצות הברית בהחלט מפיחים רוח של אופטימיות לקראת משחק הזוגות, אך האתגר צפוי להיות מורכב מאוד, אולי המורכב ביותר שנתקלו בו אנדיוני במסגרת גביע דייויס.
 
נסטור זימוניץ´. משוכה בהחלט לא קלה ברבע הגמר (GettyImages)
         נסטור (מימין) וזימוניץ´ בפעולה (GettyImages)

כתבות נוספות

דילוג לתוכן