ליגה לאומית: אס"א השוותה. האלופה תיקבע ביום ראשון

היום התקיים המפגש השני במסגרת סדרת הגמר בליגה הלאומית לגברים. כזכור, רמלה הייתה זקוקה לניצחון במפגש הנוכחי כדי לזכות באליפות, אך אס"א תל אביב לא ויתרה כל כך מהר ובעזרת הראל לוי וגלעד בן צבי השיגה ניצחונות חשובים על נועם אוקון ונועם בר, והשוותה ל-1:1 בסדרה.

כתוצאה מכך, תיקבע האלופה במפגש מכריע שיתקיים ביום ראשון בשעה 10:00, גם כן במועדון הטניס רעננה (הכניסה חופשית).

גלעד בן צבי- נועם בר 6:7,2:6,6:3

בן צבי התקשה להיכנס למשחק והפסיד את משחקון ההגשה הראשון שלו מבלי שזכה אפילו בנקודה. בר המשיך ללחוץ ועלה ל-0:3. בן צבי הצליח לשמור על ההגשה לראשונה כשצמצם ל-3:1 לאחר משחקון ארוך במיוחד, אך בר לא נרתע והמשיך במומנטום בדרך ל-3:6.

למערכה השנייה עלה בן צבי בכוחות מחודשים ופתח ביתרון 1:2. במצב זה שבר בן צבי את בר ועלה ליתרון מבטיח 1:4. בדומה למשחק הקודם בר שיחרר לחץ, העיף כדור ושוב קיבל אזהרה. בן צבי המשיך ללחוץ ושבר במשחקון האחרון כדי לזכות במערכה 2:6.

במערכה השלישית השיג בר שבירה ראשונה כשעלה ל-1:2. העייפות משתי המערכות הקודמות עשתה את שלה ובר לא הצליח לשמור על ההגשה עם שתי שגיאות כפולות וטעות בלתי מחויבת- 2:2.
שני השחקנים שמרו על ההגשות עד למצב של 6:6. בשובר השוויון בן צבי השתמש ברוח הגבית כדי לעלות ליתרון 1:5 וגם חילוף הצדדים היה כבר מאוחר מדיי בשביל בר שמפסיד 7:1 בתום שעתיים ו-24 דקות.

"נועם פתח טוב והיה לי קשה להיכנס לקצב אבל ידעתי שהיתרון שלי הוא פיזי וניסיתי לגרור אותו לנקודות ארוכות. בסוף זה השתלם", אמר בן צבי בסיום.

הראל לוי- נועם אוקון 3:6,5:7

לוי פתח בהובלה עם 0:2, אך אוקון הספיק להתעשת וביצע מיני מהפך כשעלה ל-2:3. שני השחקנים שמרו על ההגשה עד למצב של 5:5 בו שבר לוי את חברו הוותיק. לוי שמר על ההגשה גם במשחקון האחרון וניצח 5:7.

נועם אוקון עלה מחוזק למערכה השנייה והוביל 0:1 ו-15:40 עם שתי אפשרויות קריטיות לשבירה. לוי לא נלחץ השווה ל-40:40 והגיש אייס. למרות טענתה של הקוונית כי הכדור היה בחוץ, החליט אוקון להיות ג'נטלמן אמיתי ולתת ללוי את הנקודה שהעלתה אותו ליתרון במשחקון ובהמשך גם להשוות ל-1:1.

אוקון עוד הספיק לעלות ליתרון 2:3 אך לוי היה חד יותר ושבר פעמיים במצב של 3:3 ו-3:5 כדי לזכות גם במערכה השנייה, לאחר שעה -15 דקות.

"אני שמח שניצחנו, הייתי בכושר סביר, למרות שהתנאים קצת שונים ממה ששיחקתי בשבועות האחרונים. נקווה שביום ראשון נמשיך כמו היום", אמר לוי בסיום.

כתבות נוספות