חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לוח פעילות לשנת עבודה 2010

שלום לכולם,

ברוכים הבאים לשנת 2010. לאחר שנת 2009 הפוריה בתחרויות והשגים, מה מחכה לנו? להלן הצצה ראשונה לעונה הנכנסת:

תחרויות נוער:
כמדי שנה – 7 תחרויות ארציות ו10 תחרויות אזוריות. השנה רוב תחרויות הארציות ישוחקו בשיטת הבתים ואזוריות ייחולקו לרמות א' וב' עם הגבלת משתתפים בכל קטגורייה. לפרטים נוספים – תתעדכנו בהודעות נוער.

תחרויות נוער בינלאומיות:
השנה תחרויות TE לכבוד עמוס מנסדורף לגילאי 14 ו16 הוקדמו בגלל שינוי בשיטת הדירוג האירופאי ויישוחקו במרץ ואפריל. בתחרויות אלו הופרדו הקטגוריות על מנת ששחקנים יוכלו להשתתף בשתי התחרויות. סה''כ תחרויות TE – גילאי 12 – 2 תחרויות, גילאי 14 – 4 תחרויות, גילאי 16 – 3 תחרויות.
תחרויות ITF JUNIORS ישארו במתכונת של השנה החולפת, באביב שתי תחרויות בחיפה ובאר שבע, ובסתיו תחרויות בבת ים ורעננה. איגוד הטניס ממתין להחלטת הITF האם לאשר תחרות נוספת בנתניה בשנת 2010.

תחרויות לאומיות:
השנה יתקיימו 9 תחרויות לאומיות ואליפות ישראל המקנה ניקוד כפול. אחת מתחרויות הלאומיות מתוכננת להיות על מגרשי החימר כהכנה לעונת הקיץ באירופה. דירוג לאומי הינו קריטריון לאיגוד הטניס הבינלאומי על פעילותו של השחקן ברמה הלאומית וקובע את העדיפות בכניסה לתחרויות הבינלאומיות.

ליגה וגביע:
בגלל שינוי השיטה בכמות המשחקים בליגה עונת המשחקים התקצרה משמעותית. השנה נעשו כל המאמצים לצמצם התנגשויות בתאריכים בין ליגה לבין תחרויות נוער ומאסטרס. ליגות הצעירות משוחקות מתחילת ינואר ועד תחילת פברואר. אלוף האלופים יתקיים כמדי שנה בסוף אוגוסט. ליגה לאומית לגברים ולנשים הותאמה לתחרויות בינלאומיות המתקיימות בארץ – ותתחיל מיד עם סיום תחרויות באילת – החל מ16 בפברואר. ליגות ארציות, א', ב', ג' יישוחקו מסוף שבוע אחרון של אפריל ועד סוף השבוע הראשון של יולי.
גביע המדינה יישוחק בסתיו ויהיה פתוח להרשמה של כל המועדונים. גמר גביע המדינה יתקיים במקביל להתחלה של אליפות ישראל לבוגרים.

תחרויות מאסטרס:
השנה יתקיימו בארץ 8 תחרויות מאסטרס ברמות א' עד ג', מחיפה ועד אילת. פעילות חברתית לצידה של פעילות ההישגית היא גולת הכותרת לעונה הנוכחית. תחרויות בינלאומיות יתקיימו במכבי צפון במקביל לתחרות פסח ולתחרות סוכות. לפרטים על השינויים בתקנון – ניתן להתעדכן בהודעות מאסטרס.

תחרויות בינלאומיות:
בשנת 2010 יתקיימו בארץ בין 5 ל6 תחרויות לגברים ובין 3 ל4 תחרויות נשים בסבבים של הITF. בנוסף תתקיים השנה גם תחרות הצ'לנג'ר במרכז הטניס רמת השרון על סה''כ פרסים של 100000 דולר אשר תביא הרבה שחקנים אטרקטיביים לארץ שיתחרו מול השחקנים הבחירים מישראל. נבחרת דייויס של ישראל מתחילה את השנה בתחילת מרץ במשחק חוץ קשה בצ'ילה ונבחרת הפדרציה אשר חזרה לבית אירופאי – תשחק את שלב הבתים בפורטוגל בתחילת פברואר. המשך השנה של שתי הנבחרות ייקבע לפי הצלחתם במפגשים הנ''ל.

כיסאות גלגלים:
השנה תתקיים לראשונה ליגה סדירה בין מועדונים השונים. בנוסף יתקיימו 5-6 תחרויות שהגדולה בינהן תהיה תחרות בינלאומית רמה 2, שתתקיים בסוף חודש אפריל ותמשוך שחקנים בכירים מכל העולם.

לוח שנה המצורף הינו תוכנית עבודה לשנה הקרובה, אך ייתכן ויהיו בו שינויים. על שינויים אלו תמיד אפשר לקרוא באתר. ללוח שנה בדף אחד – הקלק כאן.

בהצלחה לכל השחקנים, מאמנים, הורים ואוהדי טניס.

בברכה, איגוד הטניס בישראל

 

כתבות נוספות

דילוג לתוכן